Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 17:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
aviatik666, asi to výš, ale kdo čistí svoje odpadní vody, tak neplatí stočné. Tím umořuješ hodnotu čističky. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.06.2017 19:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
hosa píše:
aviatik666, asi to výš, ale kdo čistí svoje odpadní vody, tak neplatí stočné

Ale pouze v případě, že ten výsledek včetně dešťovky jde do vsaku. U nás platíš stočné v okamžiku, jakmile se napojíš na kanalizaci. Jestli máš DČOV nebo ne, to na to nemá žádný vliv.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Jasně. Vodoteč, trativod, vsakování.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 9:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pokud mas kanalizaci tak je blbost se drbat s cistickou a je lepsi z toho udelat nadrze na zalivku :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Amper píše:
Pokud mas kanalizaci tak je blbost se drbat s cistickou a je lepsi z toho udelat nadrze na zalivku :-D


Bohužel, veřejnou kanalizaci mám vzdálenu cca 400m a ještě na kopečku... :( S čističkou bych se raději nedrbal, ale...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 12:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.1.2012
Příspěvky: 477
Bydliště: Sobotka
Obrázky: 2
Tak to máš blbý :( . Jestli máš dost velký pozemek, tak to řeš trativodem. Nevím, jak Tě můžou nutit, abys přečerpával 400m odpadních vod. Jestli něco využiješ na zálivku trávníku, tak si pro sebe nech udělat rozbor vody, aby sis na trávu, kde boudou běhat děti a Ty chodit bos, nestříkal nekaloty. Slušně řečeno.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.06.2017 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
hosa, nikdo mne nenutí přečerpávat, voda z čističky jde do pětikubíkové zakopané nádrže kde je čerpadlo napojené na zavlažovací systém trávníku. Když zrovna nepotřebuji zavlažovat a nádrž se naplní jde přepadem do trubky, následně drenážky a vsaku, který je zakopán do hloubky cca 2m, kde začíná cca 10m vrstva štěrkopísku. Voda z čističky, která jde do zachytávací nadrže je na pohled čirá, žádné agresivní čistící prostředky na bázi chlóru nepoužíváme a navíc je k čističce certifikát, takže si myslím, pokud čistička funguje jak má, je vyšištěná voda na závlahu trávníku až luxusní... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Třeba někomu moje zkušenosti pomůžou. Domácí ČOV funguje bezvadně, jen minulý rok v květnu jsem odkaloval a bohužel jsem odebral příliš moc kalu, takže proces čištění se pro nedostatek bakterií zastavil. Tehdy jsem to vyřešil dovozem aktivního kalu z Hradecké ČOV, ovšem trvalo skoro dva měsíce, než se čistička opět srovnala. Poslední problém způsobila moje drahá máti. Měl jsem jí týden doma, aby hlídala psa a barák (byl jsem s rodinkou v Alpách na lyžovačce). Ve své nekonečné dobrotě se jala vyměnit olej ve friťáku a samozřejmě ten vyjetý vylila do odpadu v kuchyňském dřezu (tak jak to dělá doma v činžáku). Hrknout 3 litry oleje do čističky, to jí samo osobě nesvědčí, ale aby dílo zkázy dokonala, tak koupila nějaký posraný gel na čištění odpadů a ten samozřejmě obsahoval hóódně chlóru a jiných dobrot a celý ten litr nalila do odpadu. Opět smrt bakterií, když se spustilo dmychadlo, tak se začla dělat pěna, která málem nadzvedla víko čističky. :wink:
Jelikož se mi teď v zimě nechtělo jezdit pro kal, tak jsem na netu hledal nějaké ty přípravky pro nastartování domácích čističek. Je jich přehršle a v různých cenových relacích. Bohužel recenze na ně nic moc. Zavolal jsem technika od firmy, která čističku dodala a ten mi poradil.
Koupit dva velké Choceňské bílé jogurty, zahřát litr plnotučného mléka na 40°, v něm jogurty rozmíchat, 4 až 6 hodin udržovat na 40° a následně nalít do aktivačních komor čističky. Jak řekl, tak jsem udělal.
Je to neuvěřitelné, ale čistička začla fachčit už po pěti dnech. Prý mám pro jistotu každý měsíc splachnout do hajzlu jeden malý jogurt (bez kelímku)... :lol: a bude klid.
Celá pointa je v ceně a účinnosti, jogurt a mlíko přišlo na cca 50,- a nadělalo to více práce, než ty komerčně prodávané sračky na aktivaci a údržbu domacích ČOV.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 11:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Pánové-majitelé ČOV,prý se musí každý rok nosit vzorek vyčištěné vody na HS ke kontrole-rozboru (za cca 2000kč?)Je to pravda??Díky za info.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 15:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@aviatik666 Já tedy nevím, ale jestliže brambory jsou nejlepší Pasírované přes vepře,
tak ten jogurt (i s jeho bakteriemi) bych do septiku Pasíroval přes lidské bytosti. Léta
(před zavedením vodovodu a později odpadní kanalizace) jsme měli domek (5 lidí) s 3-komorovým septikem
Voda z 3 komory (pokud neodtekla přepadem do vsaku) se používala k zalévání trávníku a ovocných stromků
Záchody, dřez se čistily přiměřeně. Spíš kyselina solná než Savo. Saponáty se užily když to bylo nutné
a šel tam i odtok z automatické pračky s běžnými pracími prášky. Bakterie nikdy nevyhcípaly, vždy přežívaly.
Potřebných bakterií je okolo nás dostatek - stačí se jim postarat o vzdělání a podmínky.
http://www.bakterie.eu/bakterie-do-cov-a-septiku/bakterie-zijici-v-septiku
http://www.olomouckykomunal.upol.cz/upload/Priloha%2016_doporuceni%20pro%20obcany-kompostovani.pdf

@dratek Od ledna 2019 platí (novelizovaný) zákon
http://www.prumyslovaekologie.cz/Dokument/105013/novela-zakona-o-vodach-a-platba-zaloh-od-ledna-2019.aspx
http://www.envigroup.cz/novela-vodniho-zakona-od-1-1-2019.html
Je tam celá řada náznaků, že vládní vyhláška má upravit limity škodlivých látek toho co jde do veřejných ČOV.
A je možné, že při pečlivém čtení tam mohou být opatření směrem ke výstupu složení vod z "rodinných" ČOV.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
guchare, když nevíš, jak píšeš a nemáš osobní zkušenosti s domácí ČOV, tak se nepouštěj do spekulací. Čistička je trochu něco jiného, než tříkomorový septik, pokud se u vás používala "voda" z třetí komory na zalévání stromků a trávníků, tak to byla vaše věc, ale jen do té doby, dokud by se ty sračky někomu nedostaly do studny. Ovšem dnes by vám ani ten odtok do vsaku jen tak neprošel.

Citace:
Biologický septik nachází využití především u objektů s nepravidelnou produkcí odpadní vody. Septik používá technologii tříkomorové nádrže s nornými přepady. V jednotlivých komorách dochází k oddělení a sedimentaci nerozpustných látek, k anaerobní stabilizaci kalu a zachycení plovoucích nečistot. Za septik se obvykle zařazuje zemní filtr jako další stupeň čištění odpadní vody, protože odpadní vodu ze septiku nelze přímo vypouštět do vodoteče ani dále používat.


Zemní filtr neznamená to, že to pouštíš do vsaku..., to jen pro informaci.

U domácích ČOV se odpadní vody čistí aerobně biologickým způsobem. Po mechanickém vyčištění dochází k využití aerobních bakterií. Ty jsou schopny odstranit 99 % organického znečištění vody. Bohužel aerobní bakterie jsou velice náchylné na chlór a jiné podobné dobroty, které ve větším množství dokáží bakterie "usmrtit".
Pokud rozjíždíš nově instalovanou čističku, tak se bez startovací dávky bakterií neobejdeš, tedy pokud by si k vám nechodila ulevovat celá ulice. Jak mi řekl technik "málo hoven = žádné čištění". Prakticky každý výrobce ČOV doporučuje pravidelně podpořit život v čističce a použít bakterie a enzymy určené pro zajištění bezchybného chodu domovních čistíren odpadních vod, které kromě toho omezují tvorbu zápachu a snižují objem kalů organického původu v odpadních vodách.
Jelikož mi bylo doporučeno použít tu metodu s jogurtem a funguje, tak se nezlob, že budu věřit tomu a ne tobě, který nemá s čističkou žádné osobní zkušenosti. Kromě těch vygooglených...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
dratek píše:
Pánové-majitelé ČOV,prý se musí každý rok nosit vzorek vyčištěné vody na HS ke kontrole-rozboru (za cca 2000kč?)Je to pravda??Díky za info.


drátku,
na trhu je nespočet domácích čističek. Já pořídil takovou, u které je certifikát, že lze vyčistěnou vodu pouštět do vsaku, nebo využít na zálivku. Při povolení čističky této konkrétní čističky mi bylo řečeno, že nemusím dělat žádné zkoušky vyčištěné vody.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 10:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@aviatik666 Voda za 3-komor. septiky se dnes dočišťuje "BIOLOGICKÝM" nebo "ŠTĚRKOPÍSKOVÝM" FILTREM.
Až na to, že štěrk a písek VSAKU nebyl v samostatné "nádobě" (horší výměna), v podstatě plnil funkci FILTRU.
A protože mimo septiku byly na zahradě i komposty a studna, měl jsem tehdy sestudované požadavky na velikost
ochranných (hygienických) pásem, jež musely tato místa oddělovat. Už je to drahně let, ale vím jak mne tenkrát
překvapily čisticí vlastnosti ZEMINY. Jak "malá" byla možná minimální vzdálenost 5m málo propust. 12m písčité.
Protože jsem z rodiny DŮKLADNÝCH spokojil jsem se se stavem, kdy vyšel dvojnásobek požadavku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz