Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 8:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 193
Bydliště: Louny, ČR
Obrázky: 0
Turnigy™ TGY-D56MG čerstvě nabitý 2S Lipo (8,4v) nevydrží a shoří, vlastní zkušenost


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 8:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
1S běžně používáme v F3K. Znám mnoho kluků a počet se zvětšuje, co na to lítají úplně bez problému a hlavně se čtyřmi servy, které mají mnohem větší sílu, rychlost a přesnost než serva v RESce.

Při použití LiIon v RESce o kapacitě přes 2000mAh a 4 servech z kterých pracují víceméně vlastně jenom 2 bych se 1S opravdu nebál. Na tak velkém akumulátoru můžou serva dělat co chtějí, ale špička která by restartovala přijímač myslím nenastane. Leda, že by shořelo servo a zůstalo ve zkratu. Nimh jsem osobně omezil hlavně kvůli době nabíjení. Chodím lítat na velkou louku 200m za barák. Káčka mám složený a nachystaný v dílně, když se rozhodnu, že jdu lítat (třeba po cestě z práce, když je zrovna pěkně) tak 15minut nabíjím a za 3minuty chůze jsem na ploše. U Nimh by mi to trvalo mnohem déle. Nový Pike Dynamic F3J mám taky na LiIon tam jsou však pochopitelně 2S a HV serva. Rychlost nabití ať 1S nebo 2S je pořád s NiMH nesrovnatelná.

Nicméně i NImh je určitě alternativa, ale moc výhod podle mě osobně už nemá. Levnější určitě není, spolehlivější, asi taky né - už jen kvůli hromadě spojů mezi akumulátory, doba nabíjení je katastrofální, kapacita menší, hmotnost vyšší. Na druhou stranu musím říct, že jsem nikdy v životě neměl problém s Nimh nebo Nicd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Ad NiMH - při dnešních "přednabitých" (od nástupu Eneloop) se to právě moc nemusí řešit - hodíš před létáním na 15 minut při 1C a pokud nebyly od minule vybité blízko nule, tak to prostě stačí. Opruz to byl u NiCd a starých NiMH, kde se chtě nechtě muselo uvažovat o samovybíjení a trochu to cyklovat, dnes zas tak horké není.

Ad 2s - to chování při plně nabitých 8,4V je u některých serv problém obecný, nicméně z mé zkušenosti při použití LiPOL čistě jako přijímačových lze tu špičku hodně "otupit" nabíjením jako staré LiION na 4,1V/čl. V případě brzdících štítů by to pak šlo definitivně pojistit přidáním diody v sérii, ta to srazí o cca 0,7V a jelikož se štíty 95% letu RES ani nehnou, tak přitom není žádný problém s jejím "topením" atd. U SOP/VOP bych to radši nedělal, Bluebird budou jistota.

Ad 1s - on je právě problém, že to opravdu většinou funguje, ale pak někdo narazí na nějaký přijímač či servo háklivější na pokles a nestačí se pak divit :-( Sám jsem také s tímto napájením létal, ale úplně na 100% mi to nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 13:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.8.2018
Příspěvky: 95
Bydliště: Kladno
Jaký je Váš názor na použití měniče na 5V/2A při napájení jednočlánkem ? https://arduino-shop.cz/arduino/2163-boost-step-up-napajeci-modul-dc-dc-2v-5v-na-5v-2a.html?gclid=EAIaIQobChMImdTB3e7W4AIVlOF3Ch1Pywl5EAQYAiABEgJO2PD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 13:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Na rovinu - to už máš efektivnější použít dvoučlánek a naopak spínaný BEC...
Jinak ryze technicky to fungovat bude, jak tu padlo, tak odběry u RES jsou malé, ale smysl to moc nemá. Buď vzít komponenty, které nemají s 1s problém a krmit přímo 1s anebo fakt spíš 2s a za něj BEC, ta konverze "dolů" je vždy efektivnější než nahoru...

EDIT - jen tak pro info, plnohodnotný "booster" vypadá takhle, to už je trochu dražší a větší: https://www.mibosport.com/en/hobbywing-1s-dc-dc-booster
Je to pro auta 1:12, kde se jezdí jen na 1s, hlavní smysl toho boosteru je vyšší rychlost serv, u aut je to důležité a i když servo třeba chodí na 1s, tak není vyhovující pomalejší chod. Dávám to jen pro ilustraci, jak podobná věcička vypadá v plnohodnotném provedení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
NiMh maju jednu velku slabinu. Pri poskodeni clanku sa tento rozpoji. Cca pred 10 rokmi som mal asi rocne eneloopy 8S vo vysielaci ked mi jeden clanok bez varovania odisiel. Nastastie sa to stalo pri pristavani s vetronom a ten sam pristal. Neriadil som asi poslednych 30m. Ked som chcel zistit preco, tak displej na vysielaci bol zhasnuty. Potom som sa vratil k starym dobrym KR 1100. A NiMh jedine do servotestera. Tam skoncili aj tie z vysielaca a funguju dodnes.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 13:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
... a nebo jdou do zkratu (stalo se). Myslím, že to je ale problém, který může nastat u všech vícečlánků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 14:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Měniče, bústry, BECy a další vehementy jsou akorát zdroj problému. Buď 2S a HV serva - sice menší kapacita aku, ale zase rychlejší ikdyž asi trochu dražší serva. No a nebo sympatické 1S což je robustní řešení s jednoduchou spolehlivou baterkou s obrovskou kapacitou, bez potřeby balancování, krásně využívající špičky modelu.

Hitec, JETI, FRsky bez problému na 1S fungují a lítáme s tím F3K. Navíc v házedle je kapacita okolo 400mAh a hrkají tam 4 kovový digitály prakticky pořád zima nezima. Jestli existuje nějaké rádio které má s 1S problém, tak nic nebrání použít 2S. Na trhu je už velký výběr HV serv. Není co řešit a přidávat další věc, která se může potenciálně podělat.. Obě řešení jsou levná, dostupná, nabití z "nuly" je v rámci desítek minut.

Já jdu do 1S LiIon s kapacitou okolo 2500mAh - víc je stejně podvod a do běžných, ale trochu rychlejších serv, které budou mít na nižší napětí 1S článku rychlost tak akorát...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 14:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jinak mi přišly dvě zprávy s dotazem čím je model lepen. Píšu to tedy do diskuse, třeba to pomůže i dalším.

Balza/balza lepím lepidlem UHU HART, zdá se ještě lepší než starý dobrý Kanagom vyráběný naposled asi před 25lety.
Vnitřní překližku a místa s potřebou rychlé fixace jsem naheftoval řídkým sekunďákem BSI.
Pevnostní spoje jsou budou lepené běžným 5min epoxidem. Já používám velké balení od Havla výrobce je myslím R&G.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 15:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
UHU Hart sice mám taky celkem rád, ale upřímně by mne už nenapadlo s tím RES lepit, vše dělám kombinací hustý vteřiňák (třeba žebra) a kvalitní disperze (třeba plochy trupu). Plus tu a tam trochu epoxidu, to je stejné jako píšeš ty.
Naprostá spokojenost - argument proti je podle mne pouze případ, kdy má někdo na vteříňák alergii, pak by mi zrovna UHU hart přišlo jako dobrá alternativa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 15:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
mě se na vteřiňáku nelíbí, že když jej pak potřebuješ brousit tak tím, že je tvrdší vybrušuješ balzu v místě okolo lepeného spoje.
Stejný problém jako když brousíš XPS jádra na vakuování křídla a máš lichoběžníky slepné Purexem - to jsem udělal jen jednou....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 11:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
tomashr píše:
UHU Hart sice mám taky celkem rád, ale upřímně by mne už nenapadlo s tím RES lepit, vše dělám kombinací hustý vteřiňák (třeba žebra) a kvalitní disperze (třeba plochy trupu). Plus tu a tam trochu epoxidu, to je stejné jako píšeš ty.

Prosím o tip na "kvalitní disperzi" a zkušenosti. Děkuji předem za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 12:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Používám nějaký Ponal Express (snad to nepletu), defakto běžné lepidlo z Bauhaus. Klasický Herkules nejde, drží super, ale vylézá na povrch při broušení. Dobrý byl i nějaký Bison v žluté lahvičce, případně UHU Coll.

Ty disperze drží fakt dobře, některé kupodivu i dost rychle schnou. Sice pomaleji než hustý vteřiňák s aktivátorem, ale třeba proti UHU Hart by některé disperze možná i vyhrály...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 13:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Občas používám tohle, a tuhne to opravdu rychle. Ale už dlouho jsem spoj nepřebrušoval, tak nevím, jak se to chová.
http://www.pattex.cz/cs/produkty/lepidl ... press.html


Přílohy:
pattex.jpg
pattex.jpg
[ 84.21 KiB | Zobrazeno 6441 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 26.02.2019 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Ja používam Den Braven WOODFIX D3
Chcem ešte skúsiť také tie žlté disperzie, ktoré trošku napenia. Viete odporučiť nejaké?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz