Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 10:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.11.2014
Příspěvky: 288
Bydliště: S.M.
Otázkou je zda to takto budete chtít. Hlas lidu hlas boží!!![/quote]

Já osobně bych si vzal verzi 1. L model bych s sebou vozil i na svah kdyby nefoukalo na F3F-ko :-)
Petr

_________________
Avalon57


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1792
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
TomHlavinka píše:
Ještě mě napadlo dělat dvě varianty:
1.Light - (L) kde bude D-box uzavřen tedy balza i zespodu, pásnice o větším průřezu, pevnější trup, 6mm spojka. Prostě optimalizovaná a vyztužená stávající konstrukce. Model vhodný i pro elektro nebo do větru, kde by se stejně balastovalo
2. SuperLight - (SL) optimalizovaný dle zkušeností ze stavby a ještě odlehčený. Určitě lehčí než popisovaný model v diskusi.

Pro budoucí soutěžní nasazení bude potřeba stejně dva modely a tak se tato varianta dvou verzí nabízí.

Otázkou je zda to takto budete chtít. Hlas lidu hlas boží!!!

Pro budoucí soutěžní nasazení bude potřeba stejně dva modely a tak se tato varianta dvou verzí nabízí.


Za mě tedy již k objednanému , klidně obě dvě varianty.
Chápu že nějaký vývoj je třeba a kdyby z něho vypadly dva modely tak jak je v popisu, bylo by to super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
Mimochodem k té tuhosti - tohle právě chce Oracover, byť v light verzi, jak jsme vedle debatovali Solarfilm, tak tam je to horší, ten v lehké verzi není polyester a je "gumovější", tak není nárůst tuhosti zdaleka tak velký.


Prosím nepeskovat. Odpověď neznám.

Když už se mluví o tuhosti, tak proč fólie a ne Vlies?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Když už se mluví o tuhosti, tak proč fólie a ne Vlies?


U moderních profilů si při Vliesu dost zhoršíš pronikavost a klouzavost, kvůli vyšší drsnosti povrchu.
Dřív se to dělalo a sám jsem svého času v RCEK preferoval drsnější povrch, ale od té doby se trochu posunuly jak zkušenosti, tak lehce i aerodynamika (modernější profily lepší při nižších Re) a fólie prostě ve valné většině případů vychází výkonnější.
Ono to popravdě nejspíš platilo i v té zmíněné době slávy RCEK, to lepší chování drsnějšího povrchu bylo trochu placebo, kdy model na pohled letěl pomaleji, ale skutečné opadání menší než u fólie nebylo ani tehdy, dnes se to spíš jen prohloubilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 13:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Díky, to jsem nevěděl. Měl jsem za to, že menší hladkost ke u nízkých Re výhodou. Člověk se pořád má co učit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 14:50 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2016
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha 4
Jsem pro verzi L, kterou zároveň předobjednávám do pořadníku. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 15:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6037
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Díky, to jsem nevěděl. Měl jsem za to, že menší hladkost ke u nízkých Re výhodou. Člověk se pořád má co učit.


Ještě poznámka pro objektivitu - je fakt, že hlavně pro méně zkušeného pilota může být model potažený Vliesem příjemnější. Vede to vesměs k posunu těžiště o něco dopředu a většímu úhlu seřízení, tím je model "hodnější" už sám o sobě a navíc se u drsnějšího povrchu obtížněji "urvou proudnice", tohle může při rekreačním létání být vnímáno kladně. Přitom méně zkušený nebude mít tak velkou snahu hledat termiku po celé obloze a případně odcházet dále po větru, což jsou právě situace, kde by výkonnost s fólií byla lepší, takže to zhoršení tolik nepozná.

Nicméně z hlediska soutěžního létání v RES/RCVS v rukou dobrého pilota skutečně nevěřím, že by byla absolutní výkonnost modelu s Vliesem lepší než s fólií, v nejlepším případě to bude plusmínus nastejno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 15:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1792
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Když rozebíráme ty potahové materiály:

Už se opět prodává Modelspan ?? Celkem dobrá gramáž se mi zdá.
http://www.s-hobby.cz/model/_11453-pota ... -tenky.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 20:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Tento modelspan je moc tenký, to je tak na VOP nějaké A3. Osobně opravdu doporučuju ten Oracover nebo Oralight.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 20:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Stavební práce poslední 2 dny jaksi váznou, nicméně podařilo se mi dnes aspoň model poprvé sestavit a vyfotit.
Na živo je to fakt mazel!!


Přílohy:
IMG_20190303_171416.jpg
IMG_20190303_171416.jpg
[ 195.15 KiB | Zobrazeno 2687 krát ]

IMG_20190303_171609.jpg
IMG_20190303_171609.jpg
[ 223.45 KiB | Zobrazeno 2687 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Hezká práce...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 11:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Souhlasím, hezká práce. Dobře se na to dívá.

Nedá mi to ale nezeptat se. Byl jsem se podívat na pár soutěžích a když si vzpomenu jak ostře se s modely přistává, tak mě překvapuje subtilnost trupu. Vydrží to hrubé zacházení při soutěžích?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 12:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Trup je právě nejvíce předimenzovaný díl modelu. Na trupu jsem ještě dost ubíral. V rohu těch balzových bočnic jdou dozadu teď smrkové lišty 3x3 u případného SL bude 2x2. Vnitřní příhradovka z topolovky je mnohem pevnější než třeba u Andrease nebo X-RES. Setrvačné síly u takto lehkého modelu nejsou nijak velké. Pamatujete 35g skleněné gondolky u 500g RCEK?? Navíc to přistání nebude v RES až taková hrůza. V německých pravidlech bylo, že model když není schopný dalšího kola, tak se přistání hodnotí za 0. Myslím, že těch bezohledných píchanců ubude, on si to každý rozmyslí. Nemůžeš to srovnávat s píchnutím 2kg F3J/RCV2.

Na druhou stranu, pilot musí počítat s tím, že je to dřevo. To třeba 1200g F5J taky nemůžeš šlahnout o zem a čekat, že se nic nestane. Když tam ten materiál není, aby to bylo lehké, tak to musí být logicky i méně odolné. Bude se k tomu člověk muset trochu chovat. Když však budeme přidávat materiál a vyztužovat a posilovat tak to nebude RES, ale nějaká běžná 2metrovka kterých je hafo. Kouzlo RES je asi právě v té hmotnosti a lítání za „hezkého“ počasí. V pravidlech je také pravidlo pro regulérní uspořádání soutěže jen do určité síly větru. Teď nevím kolik, ale není to těch běžných 9 nebo 11m/s je to určitě o dost méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Díky, jak je vidět, zdání někdy klame.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 12:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
6 m/s v dvoch metroch nad zemou počas jednej minúty


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1046 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 70  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Karel Svoboda a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz