Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
dudaj píše:
S váhou lze hodně šetřit na bateriích. Většina lidí je zvyklá létat 10 - 15 minut s rezervou.
Je to z dob ještě nekvalitních baterií, které nedaly velké proudy bez poškození. Dnes lze použít baterky na 2-3 minuty plného výkonu a 65 C (o třetinové kapacitě) a lehké výkonné oběžky. Tam je taky rezerva váhy. Na ušetřené váze ve finále není potřeba takový výkon pro udržení ve vzduchu a model se o 1/4 vylehčí se všemi plusy....

S tou dobou letu to myslíš vážně? Za 2-3minuty si uděláš dvě, 3 kolečka, a bez rezervy jdeš na přistání? 8O


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Lark píše:
S tou dobou letu to myslíš vážně? Za 2-3minuty si uděláš dvě, 3 kolečka, a bez rezervy jdeš na přistání? 8O


Jde o to, s čím létáš... Když třeba vezmu totálně přemotorovaný RadJet, tak jednak za dvě minuty nalétáš víc, než s nějakým rekreačním modelem za 10 minut a za druhé budeš možná i rád, že už sedáš :-)

A obecně, když vezmu třeba ten zmíněný Q-trainer, tak mi popravdě doba letu kolem šesti minut přijde naprosto vyhovující.
A na co naráží dudaj je to, že jestli letět 6-7 nebo 10-15 minut je jistě individuální věc k diskusi, ovšem pokud ti na těch 6 minut bude stačit poloviční baterka a její menší hmotnost ti o dost vylepší letový projev, tak ta úspora hmotnosti už moc na individuální diskusi není, to je prostě fakt :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 13:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
S tou dobou letu to myslíš vážně? Za 2-3minuty si uděláš dvě, 3 kolečka, a bez rezervy jdeš na přistání? 8O


Ale já přece nemluvil o době letu. O plném plynu . To je rozdíl. Já lítám většinou na míň jak půl plynu.
Takže klidně kolem 5 minut. Ale je to jedno. Přistanu a vyměním baterky.
Na lítání je přistání a start taky atraktivní, tak proč se tahat v modelu s jedněma těžkejma baterkama.
A bavíme se o těžkejch tištěnejch modelech.

Jinak za dvě minuty těch koleček s modelem cca 1,2 m rozpětí udělám mnohem víc než dvě.
Nelítám po obloze v padesáti metrech. To mě nebaví. Spíš v deseti a míň.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, špatně jsem to přečet. 2 až 3min. plného výkonu už jde, takže těch 5 až 6 minut letu už beru. :D Asi zůstanu u smraďochů. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 16:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ten Qtrainer jsem netiskl ,to jsem se tisku ještě nevěnoval,ale s komplet výbavou jsem byl na 2 kg. Spadl jsem na ruce o tom žádná :D Předtím to bylo EPP,takže váhově víc jak na polovině. Nechal jsem si ho ulítnout,pak už jsem neviděl v jaké je poloze a po křídle dolů,rána a letadlo na kaši. No to se stává a stane :D Možná zkusím Mustanga na toho mám soubory. Mám Ještě Cesnu,ale tam je problém s podvozkem,nemám k dispozici dostatečně kvalitní přistávací dráhu. A to je u tištěného modelu problém,ta podvozky se rády štípou. Zatím se my nejvíc líbil Easymax.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 17:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
patamatix píše:
Mám Ještě Cesnu,ale tam je problém s podvozkem,nemám k dispozici dostatečně kvalitní přistávací dráhu. A to je u tištěného modelu problém,ta podvozky se rády štípou. Zatím se my nejvíc líbil Easymax.

Tak ohni podvozek z drátu.

Trochu nechápu - Easymax jsi rozbil na ruce a to považuji za velmi jednoduchý model na řízení, Cesna bude horší a ty uvažuješ o Mustangovi, který bude zase požadovat o něco rychlejší reakce a rozhodování za letu než Cesna ?
Udělej Cesně dvoukolovej podvozek z drátu a je to. Do zadu dej kousek drátu jako ostruhu. Bude se ti dobře házet a přistání do trávy nebude problém, pokud to neuděláš moc těžký. Mustanga si nech až budeš umět lítat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 18:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
POZOR! Qtrainer umřel na ruce , Easy max umřel na špatnou vysílačku mám novou :D a tu Cesnu mám pouze soubory,ne vytištěnou.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 20:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
dudaj píše:
Trochu nechápu - Easymax jsi rozbil na ruce a to považuji za velmi jednoduchý model na řízení, Cesna bude horší a ty uvažuješ o Mustangovi, který bude zase požadovat o něco rychlejší reakce a rozhodování za letu než Cesna ?


Tak na okraj, v tomto případě bych řekl, že Mustang je možná i hodnější než ta Cessna, ta je poměrně těžká...
Já bych spíš zkusil znovu a lépe Qtrainer, ten mi přijde fakt hodně v pohodě.

EDIT ještě k QTraineru -je na něm fajn i to, že pokud nemáš dobrou plochu, ta se prostě létá bez podvozku a naprosto perfektně sedá v trávě na břicho. Jak je křídlo vysoko nad zemí a navíc je trup poměrně robustní, tak je to opravdu snadné, tady opravdu nehrozí problémy stíhaček, kdy jsem zlomený trup po horším přistání také zažil.


Naposledy upravil tomashr dne stř 06.03.2019 20:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 20:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Kuba78 píše:
na strance https://www.facebook.com/3dlabprintface/ se objevilo ze tento tyden bude nove letadlo - Sturmovik.


Mimochodem do toho Šturmovika asi půjdu, nějakou dobu jsem novinky 3Dlabprint vynechával, ale tohle prostě chci :-)
Kromě hezké předlohy oceňuji i to, že jde zas po nějaké době návrat k ACES klasice, mě tyhle modely přišly pomalu nejlepší, ty velké vymakané sice byly zajímavé, ale místy možná ve spojení s 3D tiskem až malinko samoúčelné. Klasický Mustang či Spit byly super velikostí a letově, ale přeci jen ve srovnání s pozdějšími modely byly zas trochu méně vymakané z hlediska 3D tisku. Věřím, že IL-2 navržený nyní po spoustě zkušeností bude fakt dobrý :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ten Sturmovik vypadá krásně,jsem zvědav na cenu.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: stř 06.03.2019 22:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kuba78 píše:
... tento tyden bude nove letadlo - Sturmovik.

No... teda... lítá s tím jak s bublinkáčem... za mě dost nerealisticky, fuj...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 9:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2005
Příspěvky: 337
oo díky jyrry, jsem myslel že jako skalní polykač balzového prachu napíšeš že to je těžký, hnusný, křehký, moc levný, moc snadný, ale že s tím blbě lítám tak to jsem fakt v klidesu a slibuju že letos tu pilotáž dotrénuju ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 11:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nepíšu blbě, píšu nerealisticky, nepohledně. Což je ovšem věc názoru :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Patas_ píše:
oo díky jyrry, jsem myslel že jako skalní polykač balzového prachu napíšeš že to je těžký, hnusný, křehký, moc levný, moc snadný, ale že s tím blbě lítám tak to jsem fakt v klidesu a slibuju že letos tu pilotáž dotrénuju ...


Já mám u těchto modelů problém s něčím jiným - pokládám za docela chybu, že většina těchto modelů pro ACES (snad až na Mezka) nemá řízenou směrovku. Jednak je to upřímně trochu blbost i pro ACES, směrovka se dá využít i tady a mám blbý pocit, že s ní prostě dost "ACES starých vlků" neumí létat a tak se radši tváří, že je na nic. Zadruhé ale pokud to někdo chce jen na rekreaci, což u zákazníků 3Dlabprint bude většina, tak pak už její absence model vyloženě sráží o pořádný kus dolů. Zasloužilo by si to dělat vždy dvě verze, jednu "pure combat", druhou i s řízením směrovky.
Pokud jsem dobře pochopil ty náznaky v FB, tak se bohužel i Šturmovik zařadí do skupiny s tímto omezením, což je docela škoda :-( Uvidíme, tuším, že to tu Štěpán "3Dlab" čte, tak se nad tím třeba zamyslí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tisk modelů letadel
PříspěvekNapsal: čtv 07.03.2019 15:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nema nekdo zmerenej uhel nabehu horniho kridla od 3DLab Stearmana proti spodnimu ?


info@3dlabprint.com totiz haze unknown user :-(

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 85  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz