Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 10:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.12.2012
Příspěvky: 24
Ahoj, je tu někdo kdo má zkušenosti nebo by byl ochotný pomoci/poradit se "stavbou" fixed wing? Letadlo má sloužit k mapování, letový čas by mělo mít ideálně ke dvoum hodinám, unést 400G senzor, a možnost naplánovat autonomní let 10x10km např pixhawk. Tohle se dělá standardně s dronama, kde zkušenosti mám, nicméně fixed wing je pro mne nové. Nechci nic vyvýjet, spíš nakoupit komponenty a poskládat to dohromady. Letadlo by mělo být schopné autonomně létat v rastru až 10x10km. Drony tohle umí, ale aby měl vyhovující letový čas bude to už obrovskej copter za obrovskou cenou. Proto chci fixed wing. Bude to létat v zahraničí kde není problém s legislativou.

Zároveň pokud by měl někdo zkušenost s přistáním na padák, nebo rovbou stavbou VTOL pak by to bylo ještě lepší. V plánu je lítat v lokalitách kde jsou všude oklolo lesy a tak přistání může být tricky. díky :)


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 11:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Více v sz.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 11:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
A já mám úplně stejnej dotaz jen to nemusí lítat autonomně a doba letu stačí max 30min. Jde mi o mapování ptačích hnízd. :D

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 17:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Bizon17

Musí tu letovou dobu zvládnout na jeden zátah? SW pro autonomní létání za účelem mapování umí navázat tam, kde předchozí let skončil. Éro se vrátí, vyměníš baterku, pošleš ho zpátky a samo začne kde předtím skončilo.

Viz např. odkaz - zvládá cca hodinu a půl
https://bezpilotne.cz/sensefly-ebee-x/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.12.2012
Příspěvky: 24
Sunn píše:
Bizon17

Musí tu letovou dobu zvládnout na jeden zátah? SW pro autonomní létání za účelem mapování umí navázat tam, kde předchozí let skončil. Éro se vrátí, vyměníš baterku, pošleš ho zpátky a samo začne kde předtím skončilo.

Viz např. odkaz - zvládá cca hodinu a půl
https://bezpilotne.cz/sensefly-ebee-x/



120 min není podmínkou, ideálně vychytat poměr cena / letovej čas ale chěl bych aspoň něco okolo 90-120min. Navazování letů dělám teď s dronem a je to votrava, proto bych chtěl fixed wing s větším akčním doletem. RTF řešení znám, ale mají jeden zásadní problém a to je cena, celou věc dělám jen kvůli sběru dat v rámci mojeho PhD studia a tudíž jakýkoliv náklady jsou pro mne jen výdajem kterej se mi bohužel nevrátí. Proto hledám tady, mám pocit že nakoupit součástky a poskládat něco smysluplnýho bych měl finančně utáhnout, ale na RTF řešení zdaleka nemám. Měl jsem předtím i akro vrtulníky, ale to už je doba před dronová, dneska už se moc neorientuju co vzít za komponenty a jak to sladit....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Nevím, zda jsou studijní důvody oprávněním k porušování zákona a tedy lze nezákonné získání informací přiznat ve školní práci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 12:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Sunn píše:
Bizon17

Musí tu letovou dobu zvládnout na jeden zátah? SW pro autonomní létání za účelem mapování umí navázat tam, kde předchozí let skončil. Éro se vrátí, vyměníš baterku, pošleš ho zpátky a samo začne kde předtím skončilo.

Viz např. odkaz - zvládá cca hodinu a půl
https://bezpilotne.cz/sensefly-ebee-x/


Od pohledu jen reklama že to vydrží 1,5hodiny.
Navíc zadaní je pro prostor 10x10km. Což je cca 100km dolet takže potřebná rychlost 100km/h aby to dokázalo ještě start a přistání do hodiny a půl.
Navíc další položka zadání je nutnost nést sebou senzor o hmotnosti 400g. Tohle letadélko má celé dle údajů výrobce 1100g. To senzor 400g nedá.

Tady je potřeba dost jiná kategorie nosiče.

OrDa- nevidím důvod k porušovalní zákona. Sám tazatel píše že nebude létat v čr ale zahraničí. Takže musí splnit legislativu daného státu.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 13:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
v tomto případě bych vůbec neřešil elektropohon, ale nějakej spalovák se slušným tlumičem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Podle mně je to za nějaký normální studentský peníze nereálný. Jedině si to pronajmout, nebo objednat někoho, kdo se tím živí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 13:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sunn píše:
https://bezpilotne.cz/sensefly-ebee-x/
bezpilotne.cz/sensefly-ebee-x píše:
... jedinečná schopnost odemčení prodloužené výdrže umožní letový čas až 90 minut...
Co to je za blábol?
To bych chtěl vidět ten zázračný pohon. Když to má na baterky letět 90 minut, smí to z nich brát průměrně (za celou dobu) nanejvýš 60/90 = 2/3C ... a spíš míň.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 14:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.9.2011
Příspěvky: 418
Bydliště: Otrokovice (Zlín)
A co se kacířsky podívat do Čajny?

Něco podobného? UAV

Letovka prý cca 4,2kg.

800 model + cca 800 vybavení + 400 zařízení a zbyde cca 2,4kg na baterie, což vy mělo odpovídat tak 6S 16000mAh.

Tedy cca 200W pro vodorovný let.

Je to reálné, nebo jsem se někde sakra sekl?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
EPP 4,2kg s rozpětím 1800mm, to je normální cihla. Jsou tam 2 motory, tam se doba letu bude počítat na minuty. Jó kdyby to celkem mělo 800g, tak to ve vzduchu nějakou dobu vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 16:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
200W / 6 * 4V = 8,33A
Pro baterku 16Ah to je 0,5C a mohlo by to tedy letět 2 hodiny. Něco na start, něco rezerva, hodinu a půl by to myslím dalo.
Prostá násobilka.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1102
Bydliště: PN - SK
pre zaujimavost (sice bez 400g senzora, ale s 2x 16Ah 6S) https://youtu.be/aqMm_gzuRYI
zamerne vlozene len ako link...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 19:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
oplu píše:

Tedy cca 200W pro vodorovný let.

Je to reálné, nebo jsem se někde sakra sekl?


Jak jsi došel k těm 200 W ?

plošný zatížení přes 100g/dm2 je dost i při téhle velikosti letadla. Spočítat to neumím, ale pocitově mi to přijde málo.
Při plošným zatížení kolem 60 g/dm2 bych tomu celkem věřil, ale tohle se mi nezdá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz