Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
Pánové, najde se někdo, kdo stavěl a létal s polomaketou Me 163B 1A Komet v měřítku 1:6 o rozpětí 1560 mm od Johna Mosse? Zajímají mě hlavně letové vlastnosti s polosouměrným profilem. Uvítám komunikaci přes SZ. Předem děkuji za každý názor a zkušenost s tímto érem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 17:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ani v orginalu to letadlo nepilotovali a neletali radovi letci a ani ti zkuseni se netrefili do B17 jak byl nestabilni sam o sobe vlivem sve konstrukce, kterou ani rychlost nestabilizovala nemluve o rychlosti pristavaci. Postavit to pujde, jako ostatne vsechno,ale letat s tim bude vyzva. DRZIM PALEC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 17:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.12.2013
Příspěvky: 115
HONZIK 22 píše:
Ani v orginalu to letadlo nepilotovali a neletali radovi letci a ani ti zkuseni se netrefili do B17 jak byl nestabilni sam o sobe vlivem sve konstrukce, kterou ani rychlost nestabilizovala nemluve o rychlosti pristavaci. Postavit to pujde, jako ostatne vsechno,ale letat s tim bude vyzva. DRZIM PALEC.



Co to meleš? Něco si o Kometu přečti. Sám Eric Brown, anglický pilot, který za války létal s ukořistěnými německými letadly jeho letové vlastnosti chválil a velice si to letadlo pochvaloval. Není důvod si myslet, že jako model poletí špatně. Před léty jsem postavil německý Horten (samokřídlo bez směrovky) a dodnes lítá absolutně skvěle a bez sebemenších záludností. Dal by se použít jako školní model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 18:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
viewtopic.php?f=137&t=85146
Cometa mám tohoto, je to mrňous proti nějakým 1560mm cca poloviční... Ale letové vlastnosti jsou velmi příjemné, krásně a předvídatelně se řídí! Přistávací ale i letová rychlost je přeci jen vyšší, ale to předloha byla taky.
Podle mě na pohodu letadlo.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
martin250 píše:


Co to meleš? Něco si o Kometu přečti. Sám Eric Brown, anglický pilot, který za války létal s ukořistěnými německými letadly jeho letové vlastnosti chválil a velice si to letadlo pochvaloval. Není důvod si myslet, že jako model poletí špatně. Před léty jsem postavil německý Horten (samokřídlo bez směrovky) a dodnes lítá absolutně skvěle a bez sebemenších záludností. Dal by se použít jako školní model.

https://www.druhasvetova.com/?p=letadla ... itt-Me-163
Uz jsem.si precet a jaksi me.to nepresvedcilo. Nicmene je.to tvoje.vec a nehodlam.se.s.tebou o letovych vlastnostech tohoto.divokeho skritka.vice bavit,chytremu porad a blbeho kopni!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
HONZIK 22 píše:
Ani v orginalu to letadlo nepilotovali a neletali radovi letci a ani ti zkuseni se netrefili do B17 jak byl nestabilni sam o sobe vlivem sve konstrukce, kterou ani rychlost nestabilizovala nemluve o rychlosti pristavaci. Postavit to pujde, jako ostatne vsechno,ale letat s tim bude vyzva. DRZIM PALEC.

Dovoluji si ti oponovat, protože dva komety o rozpětí do jednoho metru mám a létají úplně úžasně, oba na elektromotor. O tom jak létaly ty skutečné doporučuji přečíst dostupnou literaturu a myslím si, že to byla na svoji dobu vyjmečná konstrukce, i motorizace byla nadčasová, ale němci neměli čas ji doladit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 19:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Byl.to zmetek a ladili.ho.dost dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 19:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
HONZIK 22 píše:
Byl.to zmetek a ladili.ho.dost dlouho.

Nemohu s tebou souhlasit, přečti si např. knihy: Messerschmitt Me 163 KOMET od Ivo Pejčocha a ten samý název od Mano Zieglera a třeba změníš názor. Nehledě k tomu, že dva Komety do rozpětí jednoho metru mám a lítají úžasně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 19:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
HONZIK 22 píše:
Byl.to zmetek a ladili.ho.dost dlouho.


prosím tě, ty píšeš z retro pošty přes telegraf? :lol:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pon 11.03.2019 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Kometa mam, toho cervenyho z HK (wolfang Spate). Lita dobre. sedi to ve vzduchu dobre, ovladatelne to je. ma jedine tri problemy - je to sakra rychla obratna mala mrcha (na 4S), je to dost rychle na pristani takze potrebujes dobry rozpocet anebo dlouhe letiste a je blbe viditelny (lita rychle, daleko a je cely cerveny a soumerny).

Coz jsou mimochodem viceme stejne problemy jako mel original. Ano, Komet nebylo uplne povedene letadlo. ano zabil vice vlastnich pilotu nez jich zahynulo sestrelenim. Ale nebylo to rozhodne kvuli tomu ze by byl spatne ovladatelny, Dittmar pry byl po zkusebnim letu nadseny. byly daleko horsi a nestabilejsi letadla (Lothar Siebert by mohl vypravet..).

problemy originalu plynuly z pohonu - sedite na dvou sudech s ziravinou a mate na vyber - bud to rychle spolu reaguje a shori a mozna nevybuchne, nebo se to prozere nadrzi a vypary te v kabine zabijou. Dale uzky podvozek odhazovatelny pro vzlet a pristani na velke rychlosti na lyzi. K tomu jako tresnicka na dortu rychlost - bylo to pekelne rychle letadlo takze se blizilo k Mach1 (a pravdepodobne i prekrocilo), coz bylo sice super na unik pred stihaci, cinilo vas prakticky nezranitelnym palbou bombarderu, ale dostavali jste se pri rizeni do oblasti vedci neprobadane s nepoznanym chovanim letadel.

vzhledem k tomu ze stavis model, asi nehrozi sezrani pilota ziravinou, otrava vypary, vybuch paliva ani sestreleni spojeneckymi silami, staci drzet to na rychlosti, na ocich, dobre nasazovat na pristani a verim ze to bude litat jak z partesu :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 12:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2011
Příspěvky: 253
Obrázky: 10
Zdravím, nestačím se divit příspěvkům rádoby odborníka na Me 163. :roll: Me 163 předcházely dlouhé zkoušky a bylo plno samokřídel které předcházely vývoji.Ale to je na dlouhé povídání. Odborných knih,publikací a videí je plno.
Letadlo mělo jednu známou velkou nevýhodu a to byla doba chodu motoru. Jinak letové vlastnosti dobré. tvrdší přistání na lyži.
V modelech jich létá plno a není co řešit.Je to krásné a legendární letadlo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 13:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Adler píše:
Zdravím, nestačím se divit příspěvkům rádoby odborníka na Me 163. :roll: Me 163 předcházely dlouhé zkoušky a bylo plno samokřídel které předcházely vývoji.


no.. presne jedno samokridlo :-) co se tyce nevyhod motoru - myslim ze kratka doba chodu motoru zcela jiste piloty trapila, ovsem nektere z nich o nece mene nez to, ze motor obcas vybuchl..

je to krasne letadlo, mano ziegler napsal dobrou knihu ktera vysla i v cestine https://www.databazeknih.cz/knihy/messe ... 163-111503


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 14:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
To je krásná knížka, mám ji doma už možná 20 roků, četl jsem ji několikrát a vždy s velkým obdivem ke konstruktérům a ještě větším k pilotům!
Ještě od Zieglera vyšla kniha o Me-262, ta už mě tolik nezaujala, ale taky zajímavé počtení ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: úte 12.03.2019 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2005
Příspěvky: 288
Bydliště: Polička
rtep píše:
Pánové, najde se někdo, kdo stavěl a létal s polomaketou Me 163B 1A Komet v měřítku 1:6 o rozpětí 1560 mm od Johna Mosse? Zajímají mě hlavně letové vlastnosti s polosouměrným profilem. Uvítám komunikaci přes SZ. Předem děkuji za každý názor a zkušenost s tímto érem.

Pánové děkuji Vám za všechny odpovědi v tomto vláknu, ale na základní položenou otázku mi stejně nikdo nebyl schopen dát rozumnou odpověď. Jinak děkuji všem (3 modeláři z toho jeden mimo tema) co mi odpověděli na SZ.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Me 163B 1A Komet
PříspěvekNapsal: pát 15.03.2019 12:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
není to k tématu, ale lítá mu to pěkně


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz