Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 7:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Ta 5Ah má dva vývody kvůli nabíjení. Při 1C už by tím JR konektorem teklo trvale 5A a na to není dimenzován

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 7:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V Kanadě i USA se ale originál LiIon 6Ah pořád koupit dá. https://www.pro-rc.ca/graupner-transmitter-battery-li-ion-3-7a-1s6p-6000mah-for-mc-32/ a https://www.graupnerusa.com/Replacement-rechargeable-Graupner-radio-battery-33000.1.html. Co mě ale zaráží, proč přímo Graupner originál náhradní beterky nenabízí. Nepamatuji, že by někdo řešil nějaké problémy s originál LiIon baterkou. Co pamatuji, tak byl akorát problém s výdrží u řady MZ-xx kvůli velké spotřebě dotekového disleje.
Ta LiPol náhrada https://www.graupnerusa.com/LiPo-Battery-1S2P-3.7V-6000-mAh-mc-16-mc-20-mc-26-mc-28-mc-32-BT8082.html má nejspíš dva vývody kvůli možnosti připojení nějaké nabíječky která umí LiPolHV tzn. 4,35V, a taky kvůli možnosti nabíjení větším proudem než 1,5A, což je limit pro nabíjení přes konektor vysílače. Orig. adaptér dává 4,2V/500mA. Nic jiného bych v tom neviděl. Osobně ale nevidím důvod proč do vysílače cpát LiPol pytlíky, když LiIon jsou podle mě bezpečnější.
To co řeší Celeron, je nejspíš zničená baterka, která se vybila až na nulu a elektronika v baterce už asi nedovolí přejít do normálního stavu. Mimochodem v manuálu je upozornění, že se baterka nesmí vybít pod 2,5V a signalizace v Tx je defalt na 3,6V, a asi při 3,5 (nevím přesně) se Tx sám vypne (nikdy jsem nezkoušel), takže normálně k tak hlubokému vybití běžně nemůže dojít. Trval bych na reklamaci, a při přebírání po reklamaci, pořádně zkontroloval stav nabití, případně jestli byla baterka opravdu vyměněná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
TomasN píše:
Ta 5Ah má dva vývody kvůli nabíjení. Při 1C už by tím JR konektorem teklo trvale 5A a na to není dimenzován

Na nabíječku bych dal lanka většího průřezu a něco jak XT60. Jde o to kolik pustí a zda proud neomezuje ochrana
Jenže já nejsem Graupner.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 7:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
Já to vyřešil jednoduše. Když jsem před pár lety koupil MX-20 hott ,taky aku stál za dvě věci. Po nabití to vydrželo v teple max. 30 min a když sem vylezl ven ,kde bylo okolo 0 st ,prakticky okamžitě Tx začal ječet " nízké napětí acu " . Takže žadné sr..í ,do slaného nálevu a do kontejneru. Mezi tím jsem koupil Rx pack Sanyo Enelop a dodnes pohoda. To samé jsem udělal hned jak mi před 3.lety ježura naježil novou MC-16 a mám pokoj. Nemuím řešit kraviny typu reklamace aku za pár Kč a v klidu si lítám.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 8:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kajman111 píše:
... MX-20 hott ,taky aku stál za dvě věci...

Původní (fakt mizerné) NiMh (obecně problematické) v Mx-20 (a posléze i v Mx-16) jsem nahradil 1s3p LiIon, výdrž cca 10 hodin.
Nemám ovšem vůbec potřebu nabíjet je kdovíjakými proudy, to by musel být nějaký karambol nebo naprostá nouze abych tam "potřeboval" tlačit 1C (6A !). :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry píše:
Původní (fakt mizerné) NiMh (obecně problematické) v Mx-20 (a posléze i v Mx-16) jsem nahradil 3s1p LiIon, výdrž cca 10 hodin.
Nemám ovšem vůbec potřebu nabíjet je kdovíjakými proudy, to by musel být nějaký karambol nebo naprostá nouze abych tam "potřeboval" tlačit 1C (6A !). :roll:

Jirko, nesplet si se v tom označení? Já mám 1S6P LiIon 6Ah. Jinak s tebou souhlasím a zkoušel jsem hledat jednotlivé články LiIon 14500 s kapacitou 1Ah, ale nějak se mi nedaří. Všechno jsou to 700 až 800mAh, vyjimečně 900mAh. Našel jsem sice jednu 1300mAh, ale tomu moc nevěřím a ty originály Gr. packy nejsou nikde k sehnání. Ani v té Americe nejsou skladem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 12:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jojo, spletl, dík za upozornění. Má to být 1s3p.

18650 se nevejdou?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Abych se přiznal, tak jsem to neměřil, protože zatím není důvod a ty 14500 jsem zkoušel hledat jen v souvislosti s debatou o orig. baterkách, které jsou složené právě ze 14500 1000mAh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: sob 13.04.2019 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
18650 se nevejdou?

Asi jo, ten futrál pro baterku MC16 je obdélníkovej, takže když se otočí proti 14500 o 90 st. tak by se mohly dvě, možná i tři vedle sebe + elektronika vejít. Už to nemám na přeměření doma, kámoš si škatuli odvezl. Pak by z toho mohlo se Samsungama vypadnout 7,8Ah. Dvě mu ale budou určitě stačit.
Sám jsem zvědavej, co mu tam při reklamaci nadělí. Jestli zase 4 x 14500, tak pochybuju že to bude lepší a že nebude chtít vrátit prachy. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 1:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak si mě vyprovokoval, že jsem to vyzkoušel a 18650 se tam vejdou 3ks v pohodě, ale pod víčkem moc místa nezůstane. Nějaká alektronika by musela být vedle baterky na boku co je konektor. Tam je rezerva asi 14mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 5:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... 18650 se tam vejdou 3ks v pohodě, ale pod víčkem moc místa nezůstane.
No jestli to je jako u Mx-20, tak jsem musel ten zacvakávací zobáček deklíku teplem potvarovat protože se nevešel. Ale už se vejde :mrgreen:

Lark píše:
Nějaká alektronika by musela být vedle baterky na boku ...
Jaká elektronika?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
MC-16 a MC-20 mají to víčko trochu jiné. Ne lichoběžníkové, ale obdélníkové a jen se zasouvá malými jazýčky pod stěnu skříně. Ten zacvakávací zobáček jako u MX-xx nemá. Měl jsem tam fyzicky 3ks 18650 a nic nepřekáží, a to ještě ležely na tom sucháči.
S tou elektronikou máš pravdu a jen jsem tu zmínku o ní tupě převzal. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
S tou elektronikou máš pravdu a jen jsem tu zmínku o ní tupě převzal. :lol:

Jaký tupě převzal? :) Ty si snad lajzneš originál 0,5A zdrojovým adaptérem nabíjet LiIon bez elektroniky hlídající Umax? Ten kluk je truhlář, elektronika je pro něj španělská vesnice a určitě po něm nemůžu chtít aby při nabíjení vyndával TX z boxu, pak baterku z TX a připojoval ji na procesorovou nabíječku LiIon 4,2V, kterou možná ani nemá. Předpokládám, že když původní baterka měla elektroniku na Umin a Umax, tak v TX ani adaptéru nejspíš žádný další hlídání nebude, kromě TX jekotu při nízkým napětí, nebo jekotu když se delší dobu nepáčkuje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli k tomu měl originál adaptér pro LiIonku, tak ten dává 4,2V/0,5A (změřeno), takže není čeho se bát. Takže není co řešit. Připojím adaptér a pohmatem zjistím kdy přestane adaptér hřát a je nabito. Neškodila by nějaká kontrolka, ale jde to i bez ní a žádné extra vdělání ani elektroniku na to nepotřebuje. A nabíjet nějakým velkým proudem většinou nemá smysl.
Něco jiného by to bylo kdyby předělával nějaký MX-xx s originál napájením NiMH. Adaptér pro NiMH dává 5,2V/200mA, ale ten u MC-16 asi nemá.

Edit: Co je nebezpečné, že ty adaptéry jsou mechanicky úplně stejné, včetně stejného konektoru, takže pro MX-12 s NiMH jsem si ho musel výrazně označit, aby je neprohodil. Možná do té MX-12 dám taky LiIon a bude pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MC16 HoTT problém s akumulátory
PříspěvekNapsal: ned 14.04.2019 11:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
18650 se běžně dají koupit s tou elektronikou integrovanou. Jsou jen o cca 3 mm delší, skoro se to nedá poznat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz