Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 8:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vážení kolegové, mezi začátečníky je poměrně oblíbený model, který je prodáván pod mnoha obchodními značkami, u nás třeba jako Beta 1400. Nyní se objevila tato stavebnice u Lindingerů pod názvem EasyFly, za nějakých 80€ - https://www.lindinger.at/de/zubehoer-un ... tro-segler. Doprava je za 10 €, což při velikosti krabice je levnější, než Česká pošta :lol: . Z mého pohledu by to mohla být pro začátečníky výhodná koupě, proto jsem se chtěl o tuto informaci podělit. Nerad bych, aby to někdo chápal jako reklamu, jsem jen jejích zákazník.
Už to mám doma a skoro smontované (bude to jeden z několika výukových modelů pro kluky).
Jediné, co nepoužiju, je jejich vysílačka, je to takový hračkoidní typ, vypadající spíše jako ovladač k X Boxu, PS a podobným televizním hrám.
Ale zřejmě i tím bude možné létat, má to klasické křížové ovladače. Součástí je i pohonný akumulátor a jednoduchý nabíječ (adaptér na 230 V).
Mimochodem, tento model je znám tím, že má málo účinnou směrovku. Zkusím to vyřešit tak, že oddělím (tedy vyrobím pant) na horní část stabilizátoru. Takto vzniklou část kormidla slepím s tou stávající, čímž vznikne kormidlo s plochou o (řádově) polovinu větší. Jak se změní účinnost, o tom až po záletu.

Opomněl jsem poznamenat, že stavebnice mají drobné vady na kráse - přeteklé lepidlo, drobné otlaky apod. Vzhledem k tomu, že to má být výukový model a není to maketa na soutěže, neměly by tyto drobnosti vadit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne pát 19.04.2019 9:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 15:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nevíte někdo % cla pro RC RTF modely nad 150 € ?
aliexpress do 22 € = nic / 22 až 150 € + 21% DPH + polatek //
nad 150 € (cena + clo) + z toho DPH + poplatek za zpracování a zastoupení poštou či kurýrní společností //+
AliExpress návod: 5. díl - placení cla a DPH
https://www.tipli.cz/clanek/aliexpress-navod-5-dil-placeni-cla-a-dph


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nějak mi uniká smysl tvého odkazu na Aliexpress a poplatky se clem a DPH, protože tohle je od Lindingerů, tedy z EU a tudíž bez dalších poplatků.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 17:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
K tomuto prezentovanemu modelu jeste mala informace. Fa. Lindinger uz v uvodni nabidce modelu upozornuje, ze se jedna o tzv. "B-Ware", tedy ne obvykle bezchybne provedeni. Jak se dale v nemeckem textu (cervene oznaceny) upresnuje, mohou byt na modelu male opticke vady (zbytky lepidla, nejaka ohmatani) apod. Toto muze v tomto smyslu mit vliv na pripadne reklamace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 17:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ja, richtig! To jsem četl a model mám doma. Ano, drobné vady na kráse jsem našel, ale nebylo jich tolik a nebyly tak velké, aby model nešlo zprovoznit a létat s ním. Pravda, tuto informaci, ač jsem jí věděl, jsem neuvedl. Ty výtoky lepidla nejsou nijak drastické, co bylo horší, byla špatně slepená zadní horní část trupu (vyřešeno CA lepidlem), takže v poho. Co mi spíš v odkaze vadilo, nenašel jsem mód, v jakém je dodávána vysílačka. Možná jsem přehlédl, ale než jsem to objednal, díval jsem se několikrát. Po pravdě, když jsem viděl "tu věc", tak jsem od začátku věděl, že s tou létat nebudu a použiju vlastní vysílačku, takže absence této informace mi až tak nadšení nekazila. Stejně počítám s tím, že to bude takový otloukánek pro kluky na kroužku. Přímo na kroužek jsem pořídil Flop II, na tom začnou a pak půjdou na tohle, které má už prakticky kompletní řízení (tedy i s křidélky).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Hm asi jsem měl dát dotaz sem "A1 Skyraider z bublin"
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?t=40504&start=15
4 CH TopRC Gray Mini A1 Skyraider RC Warbird Airplane
https://www.bananahobby.com/4-ch-toprc-gray-mini-a1-skyraider-rc-warbird-airplane-rtf.html
https://www.youtube.com/watch?v=cEJT9zvvLJg

- U Lindingerů možná ne, ale u některých jiných prodejců ač z EU s DPH může být potíž.
Velcí internetoví prodejci, kteří dodávají zboží v rámci EU, budou muset účtovat DPH v zemi určení,
_pokud jejich prodej v zemi převýší určitý limit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sakra, takže chceš říct, že jsem vlastně Lindingerovi zavařil? Snad ne, ten model se pod různými názvy a s různým vybavením, i různými stupni vybavenosti, prodává po celém světě. Doufám, že těch pár kousků mu neudělá daňové problémy.
Co mě ale naštvalo, způsob doručování přepravní firmou. Ač holka byla doma, na nic, tedy spíš nikoho pracovník firmy nečekal a hodil balík přes dvoumetrový plot na betonový chodník. Naštěstí byla poškozená jen přepravní krabice, vnitřek zůstal bez poškození. Vím, že to není problém prodejce, ale informoval jsem ho, aby v případě vícero stížností nasmlouval někoho jiného.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
DPH je už součástí ceny, tak nevím, jaký by mohl nastat problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 19:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Solim Namez píše:
DPH je už součástí ceny, tak nevím, jaký by mohl nastat problém.

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/vat/index_cs.htm
nákup a doprava zboží z EU DPH


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Počkej, já to kupoval za své, jako občan EU, v zemi, jež je členem EU a hodlám to používat pro vlastní potřebu. Pokud to půjčím klukům k výuce, tak to dělám zadarmo ve svém volném čase. Podobně jim půjčuju i jiné své modely, bez ohledu, jestli jsem je stavěl či koupil. V tvém odkazu jsou věci, které s tím budu dělat já, DPH jsem zaplatil v Rakousích, které jsou členem EU, stejně jako ČR, a nákup, vzhledem k dalšímu, tudíž nepodléhá dvojímu zdanění. Je jedno, jestli jde o DPH, spotřební daň, či cokoliv jiného. Pokud bych to kupoval jinde - Čína, USA ad., tak bys měl pravdu, stejně jako jiní kupují na HK, Aliexpress a dalších velkých prodejců, musí na celní úřad, resp. za využití služeb pošty to proclít.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: čtv 18.04.2019 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Příjemcem zboží i případné služby (přeprava) je osoba nepovinná k dani, takže DPH platí Rakušák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2019 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě poznámku k danění, fa. Lindinger nabízí u některých druhů zboží dodávky do vymezených států (důvod takového počinu neznám a nepídil jsem se po něm). V případě této stavebnice je zařazena k dodávkám do Tschechei. Byť neznalost zákona neomlouvá (teď na straně odběratele), tak předpokládám, že tak renomovaná firma, jakou Lindinger je, to má obšlápnuté a ví co může a co nikoliv. Jinak v minulosti jsem od nich bral vícero zboží, třeba motory v hodnotě kolem 150€, a nikdy nebyl žádný problém, že bych musel něco dodaňovat, proclívat apod.
Jinak ten odkaz jsem dal hlavně pro zájemce o slušný cvičný model (který může mít drobné vzhledové vady, které dle mého nemají vliv na funkci) za rozumné peníze.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2019 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jen poznámku k záletu. Dnes jsem model poslal do kufru, zálet po drobném trimování v pohodě. Jen budu muset doladit těžiště, větší a tudíž hmotnější baterky zcela určitě neuškodí. Drobné otlaky a přeteklé lepidlo nebyly na závadu. Úprava směrového kormidla zřejmě zabrala. Model se dal ovládat jen směrovkou. Vzhledem k tomu, že úpravu jsem provedl ještě před záletem, mohl by někdo namítnout, jak to mohu srovnávat, když nevím, jak by reagoval se stávající směrovkou. Měl jsem možnost tento model řídit už dřív, a to včetně úpravy se zvětšením kormidla nalepením destičky, zvětšující aktivní plochu. Tato úprava by se dala realizovat na všech klonech tohoto modelu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: pát 19.04.2019 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Naboural jsi do auta, nebo jak tomu máme rozumět? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EasyFly - okase pro začátečníky
PříspěvekNapsal: sob 20.04.2019 7:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ne, jen v reakci na kolegu z Dolních Rakous doplňuju, že přesto, že se jedná o dvojkovou kvalitu - drobné vzhledové vady (přeteklé lepidlo, případně otlaky na povrchu, viz předchozí příspěvek), model létá bez problémů a pokud by se jej začátečník koupil, neměl by s ním mít i přes tyto vady problém. Model lze sestavit za odpoledne, nejdelší čas trvalo zaschnutí lepidla při lepení SOP a VOP a potom samozřejmě nabití baterky (to trvalo ale kratší dobu, než schnutí lepidla :lol: ). Jen asi pořídím větší (a těžší) baterku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz