Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.04.2019 0:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Pozdravujem. Dnes u mna pristala jedna Beta 1400 ktora utrpela bojove šrámy od skladovania.
Pravdepodobne je to najnovšia verzia, serva vyškovky a smerovky su posunute dozadu, pristup je k nim cez krytku na magnet zo spodu trupu.
V Pelikane je označena ako nova verzia.
Beta 1400 potrebuje vymenit výškovku. možno aj smerovku.
Chybaju jej skrutky na upevnenie krídla a ešte aj uhlikova trubka
Vie niekto aky je rozdiel vo výškovke nová / stará ??? - novu verziu prave nemaju skladom

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 13:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
Zdar letci,
zakoupil jsem kamarádovi Betu a po smontování a vyvážení mi při zalétání jde po čumáku dolů.
Bez motoru krásně drží směr a mírně klesá, ale když zapnu motor tak začne prudce klesat ( čím víc plynu, tím víc jde k zemi ). S motorem jsem nic neděla, je tak jak ho namontoval výrobce, jen jsem přidělal vrtuli. Celkově mi přijde že má i dost malý výkon proti Alfě 1500, moc se jí nahoru nechtělo i přes dost nataženou výškovku.

Nikdy jsem s tlačným modelem nelétal tak nemám zkušenosti jak by to mělo fungovat, ale většina větroňů by měla s motorem začít stoupat a né klesat.

Poradí mi někdo pls. na co bych se měl kouknout. Nerad bych kámoše (nového pilota) hned ze začátku odradil.

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 13:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Problém je chybné vyosení motoru. Zkus se podívat tady.

Admin edit, když už jsem opravoval odkaz:
viewtopic.php?t=33551&start=45#p469824


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 15:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
Ahoj,
na vyosení kouknu. Ale předpokládal jsem když je namontovanej z fabriky tak je to OK.
Jinak jsem nikde nevyčetl jak je to s tím vyosením u tlačnýho motoru ?. U tažnýho vím že má být trochu doleva a dolů.

Jinak díky za tip.

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.04.2019 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Ten model nemám, takže nemohu sloužit vlastní zkušeností, ale pro modely s tlačným motorem by mělo platit potlačení podle těchto odkazů:
viewtopic.php?p=1327574#p1327574
viewtopic.php?p=700857#p700857
http://rcmania.cz/viewtopic.php?p=1244067#p1244067


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vasa RC píše:
Ahoj, na vyosení kouknu. Ale předpokládal jsem když je namontovanej z fabriky tak je to OK.
Jinak jsem nikde nevyčetl jak je to s tím vyosením u tlačnýho motoru ?. U tažnýho vím že má být trochu doleva a dolů.
Jinak díky za tip.

Pokud máš u tažného motoru levotočivou vrtulí, tak máš pravdu, pokud ale používáš běžnou pravotočivou, tak vyosení je doprava, potlačení je pak jasné.
Jinak teď jsem šťastným majitelem klonu z této řady modelů, viz vlákno o EasyFly. Po sestavení žádný problém se záletem. Motor by mohl být silnější, ale jinak chodí v poho. Takže zřejmě žlutý muž, nebo žena, bůhví kdo to tam u nich skládá, tam udělal chybu. Můžu ti udělat fotky vyosení a potlačení motoru (tedy spíš zdvižení).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 10:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Vasa RC píše:
Zdar letci,
zakoupil jsem kamarádovi Betu a po smontování a vyvážení mi při zalétání jde po čumáku dolů.
Bez motoru krásně drží směr a mírně klesá, ale když zapnu motor tak začne prudce klesat ( čím víc plynu, tím víc jde k zemi ). S motorem jsem nic neděla, je tak jak ho namontoval výrobce, jen jsem přidělal vrtuli. Celkově mi přijde že má i dost malý výkon proti Alfě 1500, moc se jí nahoru nechtělo i přes dost nataženou výškovku.

Nikdy jsem s tlačným modelem nelétal tak nemám zkušenosti jak by to mělo fungovat, ale většina větroňů by měla s motorem začít stoupat a né klesat.

Poradí mi někdo pls. na co bych se měl kouknout. Nerad bych kámoše (nového pilota) hned ze začátku odradil.

Taky by to mohlo být ohnutým trupem - následně špatným úhlem seřízení, který se projeví právě při zvýšení rychlosti po přidání plynu. Přijde mi to pravděpodobnější než blbě vlepená motorová přepážka.
V tom pohodovém bezmotorovém kluzu je klapka výškovky přesně v neutrálu?? Není vytrimovaná nahoru?

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 11:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
Vše je vytrimováno přesně na střed a v tom bezmotorovém letu to za bezvětří letělo opravdu krásně.
Letoun byl v krabici bez známek poškození a že by se soudruzi o tolik sekli a ohli trup se mi nezdá.
Každopádně díky za každý nápad.
Sehnal jsem už i větší vrtuli 6x4, tak zkusím jak to poletí s ní.

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 11:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
DAF píše:
Pokud máš u tažného motoru levotočivou vrtulí, tak máš pravdu, pokud ale používáš běžnou pravotočivou, tak vyosení je doprava, potlačení je pak jasné.
Jinak teď jsem šťastným majitelem klonu z této řady modelů, viz vlákno o EasyFly. Po sestavení žádný problém se záletem. Motor by mohl být silnější, ale jinak chodí v poho. Takže zřejmě žlutý muž, nebo žena, bůhví kdo to tam u nich skládá, tam udělal chybu. Můžu ti udělat fotky vyosení a potlačení motoru (tedy spíš zdvižení).


Určitě budu za každé foto rád. :)

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 11:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Psal jsi, že bez motoru drží směr a mírně klesá. To jestli je motor špatně vyosen zjistíš během pár hodů postupně tak, že nedáš plný plyn najednou, ale budeš postupně přidávat. Podle toho, jak se to bude chovat pak máš možnost usoudit, co s tím je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 12:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
Psal jsem že čím více přidávám tím prudčeji začnu klesat.

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Vášo, máš tam fotky, snad ti to k něčemu bude.
Jinak si dovolím přiložit fotky mé úpravy SOP, v odkaze na stížnosti na neúčinnost kormidla. Úprava je patrná z fotek a podle mého subjektivního názoru se účinnost znatelně zlepšila.


Přílohy:
20190424_181357.jpg
20190424_181357.jpg
[ 70.78 KiB | Zobrazeno 5366 krát ]

20190424_181417.jpg
20190424_181417.jpg
[ 49.31 KiB | Zobrazeno 5366 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.04.2019 20:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Totéž (bez motoru kluz OK, s motorem „čumákem“ dolů) mě kdysi dělal Sky Surfer X8, který je Betě hodně podobný. Tak jsem napsal dotaz do firmy Hořejší, kde jsem model koupil, s dotazem, jak mám motor vyosit.

Doporučení Ing. Hořejšího bylo, aby osa motoru směřovala ještě výše, viz foto na https://premsvo.files.wordpress.com/2016/09/plzen.jpg , původní osa motoru je červeně, upravená černě, žlutě jsou hranice ofukování. Realizoval jsem to podložkami 1,1 mm pod spodní šroubky a problém to z větší části vyřešilo. Možná to chtělo podložit víc, ale už se to dalo od určité rychlosti dorovnat výškovkou, která bohužel vůbec není ofukována motorem.

Podrobněji vše popisuji na https://premsvo.wordpress.com/sky-surfer-x8/ , model už ale nepoužívám, lépe se mě létalo se Sky Scout-em ( Easy Star 2 prodávaný firmou Hitec): https://premsvo.wordpress.com/2017/02/0 ... surfer-x8/ .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2019 6:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2019
Příspěvky: 6
Bydliště: Husinec
Ahoj,
všem moc děkuji za příspěvky a rady.

Problém byl vyřešen. Když jsem včera u kamaráda chtěl namontovat větší vrtuli 6x4, tak jsem zjisti že jsem při montáži dal obráceně vrtuli.
S tou 6x4 a správně nasazenou to už lítá jak má.
Takže jak mi IT říkáme " problém byl někde mezi klávesnicí a židlí " :lol: :lol: :lol:

_________________
Alpha 1500, Cessna 182, Bellanca, Little Butch


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2019 7:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dobrá věc se podařila, hrubá síla zvitezika :lol: . Tento omyl se stává jednou, maximálně dvakrát, za deset let :wink: . Hlavně, že to chodí. Ale jsem překvapen reakcí modelu, čekal bych snížený výkon pohonu (nízká účinnost vrtule) apod., ovšem že to bude tak silně tlačit model na zem...?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz