Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 13:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Díky za upřesnění, taky jsem OpenTX hledal a nenašel...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Ofïciální ne, ale větev asi ano:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 15:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tohle jsem našel taky. Ale jak tam OpenTX dostal jsem nenašel (moc dlouho jsem nehledal). Píšou OpenAVRc... tak možná proto.
(trochu mimo téma... není tu na FlySky FS-i6 vlákno?)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: stř 10.04.2019 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
V tom videu je ovšem napsané ATmega2560, čili on vyměnil MCU nebo i větší část vnitřností za ATmegu, a na to pak dostal OpenTX. A je to z roku 2017 - na nemodifikované i6 podle mě fakt OpenTX nejede. Qba667 (maintainer komunitního firmwaru) to zkoušel zkompilovat, a i po ořezání o hodně funkcí potřeboval cca 90 KB programové paměti. Což se mu do jeho modifikované verze se 128KB MCU vešlo, do FS-i10X by se vešlo taky, ale do i6 se nevejde ani náhodou.

Vlákno o i6(X) je zde: viewtopic.php?f=38&t=76256 - já jsem reagoval tady, ať v někom nezůstane dojem, že do i6 dostane OpenTX.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: ned 21.04.2019 18:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Potvrzuji, že FunCub (1400mm) je odolné letadlo. :)
Jak furt lítám vrtulníky, tak zapomínám, že letadlo se prostě zastavit nemůže. Teda může, ale to je jiná kapitola...
Takže za včerejšek jsem vyrobil 3 čenichovky. 2x protože jsem blbnul a stoj padl do pole nějaké nejspíš bobovité rostliny asi metr vysoké, takže nejhorší bylo ohnuté kolečko a vrtule trochu od hlíny. Poslední byla horší, to jsem zkoušel (a neuměl) co dělají klapky při startu, když nejsou vykompenzované výškovkou. Takže čumákem z asi 5ti metrů, kam se po vzepjetí letadlo dostalo, do rozjezdové dráhy, naštěstí jsem startoval na trávě. Krom mírně ohnuté osy motoru, malinko bouchlá ložiska (i tak ještě pojedou dlouho), utržené přepážky s kouskem deformačního materiálu před baterkou, ať baterka nezlikviduje něco uvnitř a sebe. Takže přepážku jsem přilepil ještě na místě, osa byla ohnutá tak málo, že jsem ještě jednu baterku vylítal. Doma jsem správně mířenou ranou kladivem osu ohnul zpět.
Na vlastním těle letadla prakticky ani škrábanec. A vrtule to taky přežila.

Tohle se s vrtulníkem stát nemůže, tam je jedna rana a jde se domů. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2019 6:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Pánové, nebyla zmíněna ještě jedna možnost, jak začít. A to ta nejlepší, ale nejméně dostupná. S jednoduchým větroněm na svahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2019 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Ale s odolným bublinkoletem, který nemá motor v čumáku, přece není problém na svahu lítat. Vrátil bych se k osvědčenému EasyStar 2 nebo jeho klonům, to je koncepce se kterou jsem zatím naučil lítat všechny, co měli zájem

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: pát 26.04.2019 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
Jistě lze na svahu poletovat i s motorovým větroněm. Jenže stavba bedýnkového trupu (nebo špalku EPP) se dvěma servy, přijímačem a akumulátorem je zvládnutelná i úplným začátečníkem bez asistence. Nepotřebuje řešit regl, motor, vrtuli a jejich vztahy, stačí stupidní nabíječka s nabíjením přes noc. A létaní na svahu s modelem stále víceméně nosem od sebe, tedy bez nutnosti letět proti sobě. Bez motoru a pohonného akumulátoru je i lehčí, pomalejší a odolnější. Jen těch přiměřeně dobrých svahů je málo. Na těch příliš dobrých se rojí rogala a padáci ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2019 8:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Zdar hele zrovna řeším na flysky mi zlobí knipl možná vadný kus ale v určité poloze plynu zatahnu křidélka a zpět do středu se na kanálu vrací pomalu i když knipl už je dávno ve středu sekl sem díky tomu se svím corsarem ted řeším jaký jiný radio chtěl sem dx8 od spektra ale tu tady taky hodně zhanili. Taranis fajn q8 ma tata ale prijímač do letadla za 1000,- v průměru tak drahý nemam ani letadlo. Tak taky nevím co pořídit.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2019 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Na Spektrum DX8 G2 s Orange přijímači lítám soutěžně větroně a žádný problém. Nebál bych se toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2019 13:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
kodynejdek píše:
Zdar hele zrovna řeším na flysky mi zlobí knipl možná vadný kus ale v určité poloze plynu zatahnu křidélka a zpět do středu se na kanálu vrací pomalu i když knipl už je dávno ve středu sekl sem díky tomu se svím corsarem ted řeším jaký jiný radio chtěl sem dx8 od spektra ale tu tady taky hodně zhanili. Taranis fajn q8 ma tata ale prijímač do letadla za 1000,- v průměru tak drahý nemam ani letadlo. Tak taky nevím co pořídit.

Tohle ošklivé chování mi dělalo jedno hitec HS-55 servo.

A rádio: ty flysky mi přišly slušné (resp Turnigy 9x klon). Jestli zlobí knipl není nejjednodušší ho vyměnit? Pak je možná cesta přes nějaké dražší (lepší?) rádio s šachtou na externí modul + používat stále levné FlySky přijímače.

Dlouhá léta jsem bez problémů používal DX7, prodal a snad ještě funguje. DSM2/X vysílačky a přijímače mám vyzkoušené (jak origo, tak Oragne), taky nemůžu říct křivého slova. Pak jsem nějakou dobu lítal orange modul + orange přijímače, pak 4IN1 modul a orage přijímače, taky v pohodě (koptera, vrtulník, samokřídlo,...)
Teď jsem na webu zahlídl zlevněné Taranis Q7, ten jsem chvíli měl a přišel mi dost slušný, a pokud netoužíte po telemetrii, tak D8 přijímače taky nejsou nic nedostupného.

Stejně bych ale zůstal u FlySky a zjistil jestli není problém se servem, případně opravil knipl...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: úte 12.11.2019 17:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
u Flysky me potkal ten stejny problem.....je tam vadny potak na kniplu.
cely novy knipl koupis za 180kc a mas pokoj
Nebo to udelej jako ja a prohod je mezi sebou pokud treba nepouzivas nejakou funkci jako smerovku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
prikrylm píše:
Pak je možná cesta přes nějaké dražší (lepší?) rádio s šachtou na externí modul + používat stále levné FlySky přijímače.


Hele a umí ty jiná rádia s FlySky modulem i FlySky telemetrii? Včetně 32-bitových senzorů jako je výškoměr?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Hele a umí ty jiná rádia s FlySky modulem i FlySky telemetrii? Včetně 32-bitových senzorů jako je výškoměr?

Tak to netuším, nemám jak to zkusit. Jestli máš nějaký FlySky telemterický přijímač, tak můžeme vyzkoušet. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co do začátků
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 15:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak základem by mohl být pouhý přijímač FS-iA6B, které posílá zpátky v podobě senzorů hodnotu napětí, RSSI a asi chybovosti. Všechno jsou to teda jen 16-bitové senzory, ale tak jako první přiblížení to stačí. Pokud v Taranisu oproti iA6B nevidíš ani RSSI ani hodnotu napětí přjímače, tak nemá cenu zkoušet dál.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz