Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Nemáte někdo prosím nějaký tip na regály, nebo plechový skříňky do dílny? Většinou bych na to dával plastový krabice s materiálem, nářadí a podobně. Původně jsem myslel, že si je vyrobím, ale kvůli jiným pracem bych si to rád ulehčil. Nejdřív jsem automaticky pomyslel na Ikeu, ale připadá mi, že jsou slabý a drahý (teda drahý asi ne, ale na to, jaká to je hrachovina...). Co třeba tohle: https://www.regalset.cz/ ? Nemá někdo zkušenost?

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 16:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Do garáže jsem si je udělal z děrovaných L profilů, bez povrch. úpravy Návrh na míru, nařezat a spojit šrouby.
Díly polic byly z odřezků překližky a latí asi 30 x hloubka regálu cca 50 cm. Voženo do vodorovných L profilů
Jednodušší je díly nařezat ze zbytků dřevotřísky, v zásadě sedět musí jen hloubka regálu Jinak jak to vyjde
L profil děrovaný
https://hutni.pro-doma.cz/eshop-l-profil-derovany-2132
https://hutni.pro-doma.cz/eshop-profil-l-35-x-35-x-2-mm-derovany-detail-9297
Pod hlavy a matice M10 velké podložky. Pod každou stojku čtverec silnějšího plechu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 16:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Několik podobných regálů jsem v práci už montoval. Hrachovina jsou skoro všechny, rozhodně doporučuju ukotvit regál hmoždinkama do zdi. Na tom odkazu jsou regály bezšroubové, sice je to rychleji smontované (kladívkem či paličkou se to zezhora sklepe dohromady), ale bytelnější mi připadají ty co se poctivě šroubují. Ty bych ke zdi radši taky ukotvil, ale mívají police plechové a hlavně se nestane situace, kdy do police někdy v budoucnu zespod drbneš a regál tím částečně rozebereš/vysadíš. Takže vybral bych regál co je evidentně sešroubový a má plechové police. A některé plechové police mají dokonce zespodu výztuhu. Jinak u těch jen sesazených bývají police dřevotřískové (různé tloušťky), spíš jsou to takové desky vsazené do plechového rámu, někdy je zespod plechová stojina. Odhaduju, že šroubované regály s plechovými policemi budou mít uvedenu vyšší nosnost a vyšší celkovou hmotnost. Tak hodně štěstí při výběru!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já koupil regál v OBI, nebo co to bylo za hobby kšeft. Skládačka a docela drží, mám to hlavně na modely a vercajk. Ale desky jsou z dřevotřísky, pokud navlhne, prohýbá se.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 19:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
semo píše:
Nemáte někdo prosím nějaký tip na regály, nebo plechový skříňky do dílny?


semo píše:
Nemáte někdo prosím nějaký tip na regály, nebo plechový skříňky do dílny?


Nevím jak moc řešíš krásu a účelnost. Podařilo se mi před pár lety za odvoz získat školní stoly z nějaké laboratoře. Zhruba něco podobného.

Uříznout nohy na požadovaný rozměr, kouskem "L" profilu zajistil do nohy a desky pár šrouby regál proti posunu. Nosnost několik metráků, deska z lamina. Není vodě odolná, ale v garáži běžné vlhko není problém.
Vrch regálu pro jistotu zajištěný do zdi.
Není to běžný způsob získání, ale pokud máš někoho kolem školství, třeba by se něco našlo. Já se k tomu dostal tak, že jsem nabídl kamarádovi pomoc při stěhování třídy před rekonstrukcí. A když jsem to viděl, tak jsme se dohodli. On ještě ušetřil za odvoz a likvidaci.
Ber to jako možnost, že regál může vzniknou i z něčeho jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Já mám různé druhy regálů, většinou jsem si je dělal na míru. Dnes bych už žádný regál v dílně nechtěl.
Po čase je všude plno prachu, nevypadá to dobře a na nějaké přerovnávání a otírání, nebo luxování nemám školy :evil:
Za mě už jen uzavíratelné skříňky :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 20:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
No, moc ste mě nepotěšili, ale v podstatě jsem si to takhle myslel taky. Jen jsem doufal, že třeba někdo napíše něco ve stylu: "je to bytelný dost, rozhodně to stačí ...a ta dřevotříska se nekroutí, protože je napuštěná ...čímsi" Tak tedy ne :-).
Vyrobil bych si je, materiál by i byl (jen ty přesuny: od táty, do truhlářství...a tak). A tolik jiných věcí na mě čeká, na baráku. Tak uvidím. Ještě kouknu, co se dá všechno sehnat. Nebo to za tu cenu prostě zkusím a trochu prošroubuju. Na Alze mají takový pěkný 1200x600x1800 za 1800.

jag42: jo, v dílně to taky nechci s regálama přehánět, tyhle budou za dveřma.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 21:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
jag42 píše:
Dnes bych už žádný regál v dílně nechtěl.
Po čase je všude plno prachu,


Přehledný systém krabic, kus plátna na zatažení regálu. Jedním zatažením otevřu všechny "skříňky" najednou. Ale každý máme jiné požadavky a nároky. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
Mě se osvědčilo tohle:
http://www.elementsystem.cz/nastenne-li ... nt-system/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 21:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
V dílně kde se taky brousí, žádný závěs nepomůže.
Prach se dostane i do zavřených skříněk, ale je ho neporovnatelně méně. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 21:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Cili ale píše:


Ahoj,

já používám ekvivalent z Mikovu https://www.mikov.cz/k141-kancelarske-p ... stavebnice.
Je to levnější. Ovšem do dílny jedině uzavíratelné skříňky. Něco mám u upravené staré skříně a nějaké skříňky jsem sehnal ve vetešnictví. Za pár kaček, ale dobrý.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 3:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Bytelný je ó jé je. Už ta kovová konstrukce něco váží, tedy je stabilní. Kotvit ke zdi, pro sichr je možno.
Taky lze na zádech křížem zavětrovat. Nemám zavětrováno. Konstrukce byla dost tuhá i bez zavětrování.
Pokud bych se bál vyhození dřevěných dílů police, jdou do vodorovných L profilů chytit vruty.
Díly polic z latí a překližky(na způsob laťovky) jsou napuštěny Luxolem. Ani v nevytápěné garáži se nekroutí.
OSB lze Luxolem ošetřit stejně. Díly z rozebraného nábytku (fototapeta) Univerzal, natírám jen řezané boky
- Kdysi jsem v nějakém výprodeji koupil obdobný, jen místo vodorovných L má přímo plechové police.
Jeho tuhost je prakticky stejná. Ty plechové police měl malinko zkroucené = obtížnější sestavení než jen L profily


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 9:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
Zkus http://www.b2b.cz ( sekce dílenský nábytek.)


Naposledy upravil David Krnov dne úte 04.06.2019 18:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 15:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Já jsem si pořídil něco v tomhle stylu, ale nemůžu najít kde jsem to kupoval, systém je stejný, po letech jsem ještě dokupoval pole a police. https://eshop.proman.cz/policove-regaly.html
Je to dostatečně bytelné i při hloubce 620, nesrovnatelné s těmi regály z hobby šopů a skoro bez šroubování, (zadní diagonální výztuhy včetně napínáků, a nožičky) přikotveno do stěny pro jistotu.
Věci a nářadí mám v průhledných plastových boxech a na horní polici přišroubovanou roletu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 7:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Něco jsem objednal. Bylo to levné, na obrázku pěkné, doprava zadarmo. Tak sem si řek, že to za ty peníze zkusím. Napíšu pak, jak to působí ve skutečnosti.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Zenair a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz