Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: stř 05.06.2019 11:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jak jsem psal měl jsem z výprodeje i celokovový v šedé barvě. Podobný KOVONA DRUMY 1800 x 800 x 400 mm
https://www.alza.cz/hobby/drumy-1800-x-800-x-400-mm-pozink-d4950062.htm
byl šroubovaný a police plechové "vaničky" bez výztuh, se poněkud kroutily. Takže nejdřív hodně na volno,
někdy i "pomocné" delší šrouby, postupně dotahovat a "pomocné dlouhé" měnit za ty co tam patřily.
Větší velikost do garáže by stála majlant. Proto jsem tam dal dělané z povrchově neupravených děrovaných eL


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: čtv 06.06.2019 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Tak Kovona přišla (model Futur Plus 1800x1200x60). Slova jako "bytelný" a "pevný" si nechám ještě na jinačí kvalitu, ale vpodstatě to tak strašný neni. Hezky to sedí do sebe a když to ještě chytnu do zdi, tak to účel splní. U polic psali, že jsou dřevotřískové. Mě to teda spíš připomíná tlustší sololit, neboť dřevo, nebo třísky v tom vidět prakticky nelze. Napustím je aspoň fermeží, abych z toho měl lepší pocit. Píšou, že je to celý stavěný na zátěž 250 kg na polici. To je určitě přehnaná hodnota. Tím jistě mysleli nějakou mez zhroucení, bez jakéhokoliv bezpečnostního násobku. Já bych na to dal (a budu dávat) určitě mnohem míň.

Celkově je to ale kvalita očekávaná a na odložení pár krabic s materiálem vedle dílny, to stačit bude. Tolik mini-recenze :-).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
A ještě drobnost: V Ikei mají takový menší plechový regálek, ten sem koupil taky a doporučuju. Plechový poličky, šroubovaný spoje a je to celkem bytelný.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
aky nazov to ma prosim ta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Stigbjörn

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 14:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tam kde jsme nechtěli kov, ale dřevo, máme borovicový masiv z IKEA
HEJNE
případně ze stojek a polic sestavu, dle místa kam přijde (i rohové)
Police
Stojna
- u trochu jiného systému se šroubují přímo "prkýnka" ALBERT hloubka 28 cm(x 64 x 159)
https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00111994/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 14:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Cili ale píše:

mám toto všude, nakoupeno po částech dle potřeby v OBI za pár korun tamtéž k tomu nařezané police z neošetřené dřevotřísky . V dílně po všech stěnách a variabilní protože někde je police krátká někde dlouhá i v rámci jedné zdi. Spodní jsou použité i jako průběžný stůl. V obejváku mám na tomtéž hezké smrkové poličky a na nich modely. Mě stačí i jednořadá verze s jednoduchými vyseknutými nosníky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: pát 07.06.2019 15:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
CLASSIC - NÁSTĚNNÉ LIŠTY DVOUŘADÉ + vingly=nosníky + police řezané ze starého dřevěného nábytku, jsem
měl na betonových zdech paneláku, za závěsem. Ve stávajícím bytě potřebuji regál kousek od zdi nebo volně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2019 0:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Guchare, taky mám regály z 50 a 35 mm L děrovaných profilů. Stačila frička, metr, štětka s barvou a krabice šroubů a matek a trochu přemejšlet, kde ty profily řezat aby pasovaly výškově. Regály jsou 2,2 m vysoký, 2 m dlouhý a 0,5 široký asi 8 ks. Většinou 4-5 pater a spodní a horní spojka předku a zadku. Jako desky jsem dal 15 mm oboustraný lamino, co prodávala jako zbytky 2 x 0,5 m jedna fy, co vyráběla stavební buňky. Dokonce jsem páskou požehlil čelní řezy. Jedno patro lamina vyšlo na asi 30 kaček, to železo bylo daleko větší cena. V těch stojnách je deska nasunutá nafest, takže se ani nemusí nijak šroubovat. V každým regálu je tak 1-2 metráky všeho možnýho, ani se nehnou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: regály do dílny a sklepa
PříspěvekNapsal: sob 08.06.2019 8:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Jak píšeš to perforované železo (tenkrát Ferona) něco stálo. Ve srovnání s jiným řešením pakatel.
"PRKÝNKA" do police BAZOŠ. A co dům dal. Ty ve stejné polici, pokud možno stejně tlusté.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz