Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak na levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Původně jsem se tady ptal na konkrétní dva typy tiskáren, ale jelikož se debata stočila (jako obvykle) úplně jinam, změnil jsem název vlákna a doufám, že tu šaškárnu rozumní moderátoři brzy smažou.

Nemám zatím žádné zkušenosti s 3D tiskem, ale chtěl bych si koupit nějakou levnou tiskárnu na občasné vytištění nějaké "blbůstky".
Chtěl bych poradit, jestli je lepší koupit Anet A6 nebo Creality ENDER 3 (z Alzy). Předem píšu, že žádnou Průša nebo Rebel nechci.


Naposledy upravil Solim Namez dne pát 05.07.2019 13:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
Přemýšlím o něčem také a na Ender 3 jsem četl same +
Mám ale vyhlédnuto jinde za cca 3800,- a hlavně ze skladu v CZ :-)...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 21:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, Pohľadaj Ender3 Pro. Rozdiel: väčší nosníku vozíka Y, magnetická podložke na tlačový stôl, krabička s elektronikou je otočená o 180° (pôvodne je ventilátor hore a cez neho padá do krabičky "všetko").

To hrst: to s tým CZ skladom je nejaké pofidérne. Prišlo mi to z Číny, trvalo to skoro 3 týždne a faktúru mi poslal Číňan až na vyžiadanie bez podpisu a pečiatky, lebo oni také nemajú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Edery přeci prodává Rimr, nebýval tu ještě nedávno? Na Trubce má spoustu videí kolem Ederu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 21:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
Tak ta doprava z číny by mne nebolela, pokud to dodají dle příslibu za pár dnů, s free dopravou, ale hlavně bez výpalného :-) což už asi nebyla pravda.
Nicméně je potřebne vybírat obezřetně třeba zde to vypadá i dle referencí že to bylo dodávané z CZ, tj bez výpalného, jen mne zase vadí že všude je pouze Ender 3 a nevidím tam info o magnetické podložce...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: ned 30.06.2019 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Verze pro za 198 USS má magnetickou podložku. Škoda, že nemají PRO na alze, koupil bych to raději tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 4:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Na Alze Ender 3 PRO prodávají jen není momentálně skladem:
https://www.alza.cz/creality-ender-3-pr ... .htm#popis

_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Před časem jsem taky řešil, prolezl jsem spousta (zejména zahraničních fór) a shlédl pár hodin videí z různých testů a porovnání. Nakonec jsem zvolil, a jsem hodně spokojený s Anycubic Mega S, kupováno přes Aliexpres z Českého skladu. Doručeno dva dny po objednání- placeno kartou, odeslání po ČR vylučuje jakékoli celní problémy, cena 240€ (opraveno, omluva) včetne 1kg filementu PLA+, po přepočtu asi 6300,- doprava zdarma. V balení je ještě kompletní náhradní hotend s trubkou k extrudéru, rezervní koncový spínač, 8GB SD karta se čtečkou do PC a sada nářadí.
Oproti zmiňovaným typům se mi líbila zejména kompaktní konstrukce - mnohem tužší rám s krytými tyčemi, veškerá elektronika dole v podstavci, kde je i spousta místa na případné doplňky nebo úpravy, výborná Ultrabase podložka (vše tisknu bez jakýchkoliv lepidel, pásek), displej s dotykovým ovládáním...
V nabídce je i o něco levnější starší verze Mega i3, ale vyplatí se připlatit si na verzi S, má několik poměrně užitečných úprav (integrovaný držák cívky, lepší extruder, silnější kabely k vyhřívané desce...).
A dodává se prakticky hotová a seřízená - sestavení obnáší 10 šroubků, (8 pro spojení rámu s podstavcem a dva pro přišroubování držáku cívky) + zapojit 4 konektory mezi rampou a základnou. Za mne zatím palec nahoru.

PS: ještě doplním, v Alza nabízí tu starší verzi a ještě za hodně ujetou cenu: https://www.alza.cz/anycubic-i3-mega-d5593784.htm?o=2. Jediným rozdílem je dvouletá záruka oproti roční, ale to skoro nemá smysl, i kdyby něco v druhém roce mělo odejít, tak za ten rozdíl v ceně by člověk nakoupil kompletní nová střeva a ještě by zbylo.


Přílohy:
Anycubic Mega S.jpg
Anycubic Mega S.jpg
[ 86.26 KiB | Zobrazeno 5744 krát ]


_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Naposledy upravil Jiri dne pon 01.07.2019 9:23, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Jiri píše:
... cena 340€ včetne 1kg filementu PLA+, po přepočtu asi 6300,- doprava zdarma.


Kde sháníš tak levně eura? :)

Tiskárna vypadá zajímavě, ale už je to skoro dvojnásobná cena. A taky tisknutelné rozměry (hlavně výška) jsou menší. Tak to asi dopadne zase tak, že ušetřím a nekoupím nic. Čím víc mám možností, tím menší mám chuť do toho jít, abych neprohloupil. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 9:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Solim Namez píše:
... Čím víc mám možností, tím menší mám chuť do toho jít...

Tomu říkám "peklo výběru". Je to skoro ve všem, nejen v tiskárnách, vysílačkách, nabíječích atd.
Máme (se synem napůl) Anet A8, trochu vylepšenou. Tiskne. Pokud novou, asi si ji postavím, podle sebe a na své riziko že když nebude tisknout dobře, budu nadávat jen zase sobě :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
[quote="Solim Namez"][/quote]

Kde sháníš tak levně eura? :)
/quote]
Jsem blbej, samozřejmě to bylo 240 € . Omlouvám se za přepis. Konkrétně tedy asi 239 a nějaký drobný.
Co se týče výšky, zatím jsem se ve svých potřebách nedostal nad 10 cm, takže 205 mám zatím s velkou rezervou. Všechny rozměry by vystačily i na veškeré dosud publikované modely od 3dLab.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 11:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
Jiri píše:
Před časem jsem taky řešil, prolezl jsem spousta (zejména zahraničních fór) a shlédl pár hodin videí z různých testů a porovnání. Nakonec jsem zvolil, a jsem hodně spokojený s Anycubic Mega S, kupováno přes Aliexpres z Českého skladu


Prosím, kde na Aliexpressu nastavím český sklad?
Děkuji, Radek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 12:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.6.2012
Příspěvky: 75
Bydliště: Týn nad Vltavou
Anetu jsem měl doma dva měsíce a šla. Po všech upgrade, vyztužování a sra... netiskla jak Ender3 z krabice. A dá se ještě trochu poladit. Nevím jestli PROčko má zas takové vylepšení za ten cenový rozdíl. Dekl na větrák si vytiskneš a Y profil se zas tak nehne. Oproti Anetě, ta se kroutila jak když praštíš hada. Z Alíka a německýho skadu, za tři dny volal PPLkáč. S vánoční slevou a bonusy 161 doláčů. Jede 3/4 roku v kuse. Vezmi si z čajny rovnou kovový extruder, sadu trysek na hraní a třeba náhradní větráky do foroty (bacha je to na 24V), je to za hubičku a máš kam sáhnout. Hadička, jedna tryska a potřebný cajk je v balení. Tady si kup sklo nebo líp zrcadlo 3-5 mm, jestli chceš dělat větší věci. Podložky se zvedaj. Zvládá to i nejlevnější Gembird bez problémů.
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
rdubsik píše:

Prosím, kde na Aliexpressu nastavím český sklad?
Děkuji, Radek


To musí být nabídka u konkrétního zboží. Ty tiskárny se posílají z Ruska, USA, Francie, Španělska, Německa, Česka.... Jiné zboží bývá třeba jen přímo z Číny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou levnou 3D tiskárnu
PříspěvekNapsal: pon 01.07.2019 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
rdubsik píše:
Prosím, kde na Aliexpressu nastavím český sklad?
Děkuji, Radek

Viz přiložený screenshot. Prvním označeným boxem volím český sklad, druhým pak základní dodávku s 1kg PLA+ filamentu. Vesměs tam dávají vše v jedné barvě, tj. nemá moc význak přidávat víc, filament za podobné ceny typu a požadované barvy koupíš snadno zde.
Samozřejmě, týká se to jen zlomku sortimentu, ale obchodníci zastupující Anycubic v ČR sklady opravdu mají. Osobně jsem byl dodávkou za dva dny docela překvapený, to leckdy nezvládají ani zcela české shopy. Objednával jsem v úterý ráno (a hned platil kartou), ve čtvrtek v poledne u mne byli z PPL (ve shopu píšou DHL, ale asi to mají dopravní firmy nějak propojené)
Já konkrétně jsem kupoval od tohoto obchodníka :https://www.aliexpress.com/item/32979358435.html


Přílohy:
Anycubic_ali.jpg
Anycubic_ali.jpg
[ 65.17 KiB | Zobrazeno 5552 krát ]


_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz