Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2019 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Jinak barevna kombinace pekna ;) Jen jestli je to na soutezeni (coz pri osazeni u Dalibora asi neocekavam), tak bych uz dneska volil jinou barvu kridla nez bilou. Ta je sice hezka a slunicko ji moc nevadi, na druhou stranu je pri souteznim letani dost blbe videt (to nemyslim letani vysoko v termice, ale relativne nizko a daleko) :(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 7:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
On je hlavně průser, když pěkně točíš a pak namíříš letadlo proti tobě - v tu chvíli zmizí...
Jinak poznámka na okraj - doporučuji všem se občas zamyslet nad kontrolou zraku. Sám jsem měl letos už někdy od Bořetic občas problémy se ztrácení modelu, které se mi zdály divné (neměl jsem přitom pocit, že bych byl nad svými možnostmi), vyvrcholilo to minulý víkend v Holíči, kdy to opravdu bylo na hraně ztráty.
To už mi nedalo a začal jsem zkoumat a ouha - já mám už déle brýle na čtení, ale na dálku nic, jenže s věkem se to naprosto nenápadně posouvá a dneska už evidentně něco málo potřebuji i do dálky. Kdybych nelétal do extrému F5J, tak by mi to možná ještě rok nedošlo, není to žádný velký problém a v běžném životě to nevadí, ale soutěže ukáží podobnou věc naprosto nemilosrdně :( :( :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
re Creagel

Normálně jsem nemohl spát z toho,že neuvidím 1.5km daleko 8m nad zemí éro...ukápla mi slza.

Re Tomashr

Třeba nějaké brýle vyhraješ na F5J závodech. Ale nesmí přijet JoGrini (neb ten ti nadrbe vždy..a nebude to zrovna tím,že má éro o 15g lehčí), nebo borec se starým Aspire...:-) :-) :-)

Kluci, jsem opravdu rád,že vás baví závodit. To myslím vážně!! Díky tomuhle boomu a poptávce výrobci dokáží zvládnout postavit neuvěřitelná éra (jako je Infinity). Ale prosím...uvědomte si,že jsou i lidi co nezávodí a mají éro jako extra výkoný větroň na relax .
Proto si vezmou jiné barvičky než jsou vidět ještě po dvou kilometrech, nevadí jim,že éro má o dvacet gramů víc. Chtějí prostě hezky postavené éro, kam nacpou i 2 Ah baterku ( tím samozřejmě spáchali nesmazatelný hřích protože kdo tam nemá 850mAh je outsider)

Proto vás prosím, (Michal ,majitel Infinity na závody jezdit nebude a i kdyby chtěl, může a myslím,že jeho šance jsou dané jen tím jaký bude pilot) na rozbory co je na závody lepší si založte spec vlákno..třeba názvem.
Jaké éro pořídit abych vyhrával F5J :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Vrátím se ke stavbě.
Čůmák Infinity je opravdu uzoučký a zadání je, že se do trupu musí vejít i slušně velká baterka (1800mAh -3S) a s tím,že zkusím tam nacpat 2Ah-3S.
To vyžaduje ,že v čumáku se musí schovat jak motor tak regl . Takže první je zkrátit kabely z motoru (kdo zažil co je to propájet ten lakovaný svazek..ví jak to jde blbě. Na zadním čele motoru budou kabely ukotveny přez plošný spoj. Tím ušetřím min 5 cm místa.

Regulátor taky dostane slabší výstupní vodiče aby se vešly nad motor. A ochranný lak proti vlhkosti a zároveň tím i zafixované datové kablíky.


Přílohy:
Poznámka: Původní vývody z motoru
WP_20190709_19_11_39_Pro.jpg
WP_20190709_19_11_39_Pro.jpg
[ 101.24 KiB | Zobrazeno 2037 krát ]

Poznámka: Upravené vývody z motoru
WP_20190710_15_42_01_Pro.jpg
WP_20190710_15_42_01_Pro.jpg
[ 75.68 KiB | Zobrazeno 2037 krát ]

WP_20190710_16_25_55_Pro.jpg
WP_20190710_16_25_55_Pro.jpg
[ 112.82 KiB | Zobrazeno 2037 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Hotový motor ...


Přílohy:
WP_20190710_19_48_40_Pro.jpg
WP_20190710_19_48_40_Pro.jpg
[ 98.01 KiB | Zobrazeno 1954 krát ]

WP_20190710_19_48_48_Pro.jpg
WP_20190710_19_48_48_Pro.jpg
[ 94.4 KiB | Zobrazeno 1954 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 20:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
graup15 píše:
re Creagel

Normálně jsem nemohl spát z toho,že neuvidím 1.5km daleko 8m nad zemí éro...ukápla mi slza.

Kluci, jsem opravdu rád,že vás baví závodit. To myslím vážně!! Díky tomuhle boomu a poptávce výrobci dokáží zvládnout postavit neuvěřitelná éra (jako je Infinity). Ale prosím...uvědomte si,že jsou i lidi co nezávodí a mají éro jako extra výkoný větroň na relax .
Proto si vezmou jiné barvičky než jsou vidět ještě po dvou kilometrech, nevadí jim,že éro má o dvacet gramů víc. Chtějí prostě hezky postavené éro, kam nacpou i 2 Ah baterku ( tím samozřejmě spáchali nesmazatelný hřích protože kdo tam nemá 850mAh je outsider)

Proto vás prosím, (Michal ,majitel Infinity na závody jezdit nebude a i kdyby chtěl, může a myslím,že jeho šance jsou dané jen tím jaký bude pilot) na rozbory co je na závody lepší si založte spec vlákno..třeba názvem.
Jaké éro pořídit abych vyhrával F5J :-) :-)


Proto jsem psal, ze na souteze bych uz dnes volil jinou barvu - a ne, nemusi to byt kilometr daleko v 8m ;)
Jinak samo sebou - pokud to clovek ma na relax, tak tam nemusi temer nic resit a poleti to pro nej porad krasne. Jen se to nesmi prehanet zase do extremu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: stř 10.07.2019 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Ale abychom tu neresili, kdo ma lehciho ptaka, tak pridam zpetne zase neco z meho osazeni :D

Jak jsem zminil na zacatku, volba po doporuceni padla na Tenshock VIPER-CC 1020-12T s Reisenauer prevodovkou 5:1 a vrtuli GM 13x8.

Motor a prevodovka prijdou od Reisenauera zvlast. Pokud dany pohon nemate, doporucuji prikoupit montazni sadu (2 klice + strikacka s mazivem). Prevodovka ma na uchyceni k motorove prepazce pribalene "hvezdickove" sroubky - tak male, ze jsem na ne doma jeste nemel sroubovacek - na to take pripadne myslete :) Po smontovani prevodovky a motoru lze prevodovku primazavat bez rozmontovani pres uchycovaci otvory na sroubky. Zavit mezi prevodovkou a motorem se doporucuje namazat cervenym loctite (rozebiratelny). Urcite ne modrym!!

Protoze ve spici moc mista neni, rozhodl jsem se regulator YGE 35LVT pripajet natvrdo k vodicum motoru a to tak, aby se regulator temer dotykal motoru. Nechtel jsem pajet motor primo do reglu a zaroven jsem tam ani nechtel nechvat kratoulinke kabely (o konektorech mezi motorem a reglem jsem vubec nepremyslel). Jak je videt z fotek, ohnul jsem kabely reglu zpet (smerem od motoru) a na ne pripajel kabel motoru. Na pajeni jsem vzal "velke kopyto" - pajka s hrotem jak velky plochy sroubovak - par let zpetne doporucil Dalibor. Ma dostatek tepelneho vykonu, aby vse prohral dostatecne rychle a neupekl neco okolo. Spoje jsou pak pretazeny silikonovou hadickou, a pak jeste cernou smrstovackou. A aby vse drzelo kompaktne pri sobe, tak je jeste vse zataveno v pruhlednem smrstovacim rukavku. Regl je v trupu vlozen tak, ze "stoji" na boku trupu a vedle nej se krasne vejde baterka (v mem pripade nyni Hyperion HV 900mah) - ta je namackla az tesne na motor. I tak jsem na ni musel pridat 10g olova na dovazeni :) Jine baterky zatim nemam, ale do noveho Infinity neco dalsiho urcite vyberu (na porovnani). S tema Hyperionama zatim naprosta spokojenost. Bezne davam na soutezich 2 starty na jednu baterku s dostatecnou rezervou (zustava cca 50%).

Ted zpetne uz vim, ze tahle pohonna soustava (v mem pripade letovka 1333g) dokaze na reglu dosahnout limitu 49.9A (nastaveno v reglu omezeni vykonu pri dosazeni tehle hranice). Stoupavost ustalene 12m/s. Pri souteznich letech toho proudu dosahuju dost vyjimecne - vetsinou se to drzi kolem 25-35A (max. kdyz potrebuju "vystrelit" nahoru). Kdyz ero nalozim na na cca 1700g (vic to v mem pripade balastem nejde), tak i ve vetru to dokazu za tech povolenych 30s dostat bezpecne pres 200m :D

Kdyz uz jsem u toho reglu, tak nastaveni auto-timing, mekka brzda a pomaly rozbeh. A aktivovana HOTT telemetrie (pozor ze pouze s kartou toho moc nenastavite) - je potreba original prevodnik na USB nebo TTL prevodnik (viz. muj prispevek o par stranek drive).


Přílohy:
Poznámka: Motor a prevodovka - zatim separatne
motor_prevodovka.png
motor_prevodovka.png
[ 803.17 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

Poznámka: Komplet pohon pred smrstenim do pruhledneho rukavu
komlet_pohon_pred_smrstenim.png
komlet_pohon_pred_smrstenim.png
[ 717.08 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

Poznámka: Komplet pohon pripraven na vlozeni do trupu
pohon_komplet.png
pohon_komplet.png
[ 371.67 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

Poznámka: Montazni sada (2 klice) od Reisenauera. Loctite z domacich zasob a snad jeste na dlouhou dobu :)
reisenauer_sada.png
reisenauer_sada.png
[ 788.43 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

Poznámka: Sroubek na prichyceni pohonu k prepazce
sroubek.png
sroubek.png
[ 799.21 KiB | Zobrazeno 1903 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 6:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2009
Příspěvky: 98
Bydliště: Čtyřkoly
Šroubky do převodovky je vhodné vyměnit za běžné s křížovou hlavou (např. nerez v Akrosu), M2,5 x 6 nebo 8 podle tloušťky přepážky (bacha na maximální přípustné zašroubování do převodovky). Investice minimální a na vždy pokoj. Spoj mezi motorem a reglem dělám přesně stejně :wink:

_________________
PRESTIGE 2PK UltraLight (1120-1260), Light (1430-1850), Windy (1540-2100), Demon F3F


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 8:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
mch píše:
Šroubky do převodovky je vhodné vyměnit za běžné s křížovou hlavou (např. nerez v Akrosu), M2,5 x 6 nebo 8 podle tloušťky přepážky (bacha na maximální přípustné zašroubování do převodovky). Investice minimální a na vždy pokoj. Spoj mezi motorem a reglem dělám přesně stejně :wink:


Taky se dají za pár šupů koupit na Aliexpressu "estetičtější" s imbusem - také jsem změnu řešil, u mne nebyl problém s "hvězdičkou", ale s tím, že dodané byly na mou přepážku moc krátké...

Mimochodem sice 100% souhlas v tom, že je ideální koupit pro demontáž patřičné klíče, ale když nejsou, tak se dá rozebrat bez problémů úzkými kleštěmi na straně motoru a převodovka se omotá pár závity klasické papírové krepové izolepy a pak přes ni kleštěmi sykovkami. Ani to není velká prasárna, při zmíněné ochraně páskou je převodovka po této akci naprosto bez škrábnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 9:25 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
graup15 píše:
s tím,že zkusím tam nacpat 2Ah-3S.
To vyžaduje ,že v čumáku se musí schovat jak motor tak regl ....

Pokud by jsi potřeboval dát 5S 2,2Ah, tak se to dělá takto:

1763

Více detailů je zde blog.php?u=8&b=95
Je to sice 7 roků, ale pořád to vpodstatě platí. Jen místo NEU, které nemají dobrou účinnost, létáme JETI Phasor.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Kdepak Tome.
Do Infinity jde max 3S. A možná...s trupem, kde je udělané okénko (dá se objednat) by šlo 2x2..tzn 4S. Ale pořád něco malého. Max tak 1800mAh.
Ale díky kluci. Líbí se mi,že diskuze se dostala do čistě technické roviny.
Už mám nápad jak standardní Infinity udělat tak aby v kabině bylo prázdno pouze pro baterku . A bude to slušná ujetost :-) :-)
Mimochodem..takhle vypadá ten nový trup na spec GM kužel a vrtuli co zmiňuje creagel


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 36 KiB | Zobrazeno 1509 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 47.01 KiB | Zobrazeno 1509 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: čtv 11.07.2019 20:42 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vím, že to máš jen na hraní, ale na závodní stroje dávám do imbusu v kuželu kuličku EPP.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 6:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
graup15 píše:
Kdepak Tome.
Do Infinity jde max 3S.


Jak jsem ti psal - létá se občas i ta verze s 6s s použitím menších baterek (u soutěže 2x 3s450, v rekreaci třeba 2x3s900).
On proud při 6s spadne proti 3s na polovinu a spíš dokonce mírně pod ní (lepší účinnost), takže ty zdánlivě malé baterky vycházejí velmi dobře.

Netvrdím, že to je ideální řešení, ale určitě to je reálná možnost - ono je chybou uvažovat ve smyslu vejde se maximálně 3s1800, je to třeba vidět v logice Wh kapacity, nikoli mAh a tam je najednou třeba 4s1300 kapacitně lepší, ač v mAh má o dost méně...

Tak jen jako téma k úvaze :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Oni i ty 2x 3S 450 vyjdou vahove podobne, jako treba 1x 3S 900. Jen by me zajimalo, co by tomu rekl muj pohon (tenshock + reisenauer), kdyz je udavano max. 3S. Nastavit proudove omezeni na reglu na nejakych 20A? Nebude to vyssi napeti tomu motoru vadit? regl to da (ten je az na 6S).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Infinity NG F5J
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 9:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
creagel píše:
Oni i ty 2x 3S 450 vyjdou vahove podobne, jako treba 1x 3S 900. Jen by me zajimalo, co by tomu rekl muj pohon (tenshock + reisenauer), kdyz je udavano max. 3S. Nastavit proudove omezeni na reglu na nejakych 20A? Nebude to vyssi napeti tomu motoru vadit? regl to da (ten je az na 6S).


Nene, tohle chce patřičný pohon - optimálně rovnou motor s menším kV, pokud není, tak aspoň trochu ubrat vrtuli.
Pokud už máš dobře odladěný pohon na 3s, tak tohle ignoruj, byla to reakce na graupa do obecné debaty, jak se dá řešit pohon do takto malého trupu...
Jinak motoru vyšší napětí samo o sobě přímo nevadí nikdy (to se musí hlídaj jen u reglu), jde jen o to, jaký bude výsledný proud a z něj plynoucí teplotní zátěž abys to neupekl. Proto se právě volí u motoru pro více článku to menší kV, které reálně znamená i o něco vyšší Ri a případně menší vrtule (nebo kombinace obojího).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz