Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 14:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
3m nejsou v RCVS zásadní výhodou! já si to taky myslel viz Dogma-VS, ale změnil jsem názor.
V určitém počasí a na novém silném gumicuku asi jo, ale když se to všechno sečte a zprůměruje tak určitě ne! Dogma-VS Lift jestli na ni nakonec vůbec dojde je jen 2,5m. Principem to není malé F3J, ale spíš velké F3K. RES je však už dnes prakticky ve všem o něco dále...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 14:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
sramy píše:
RES je ve skutečnosti úplně jiná komunita než RCVS - nevím proč, jde o velice podobnou kategorii,
modely RES létají i na RCVS sice v menším počtu, ale létají. Letová úloha též podobná.


No jo, ale to o létání RES v RCVS právě platí zatím jednosměrně, tedy v RCVS létá pár lidí s RES. Naproti tomu u "starého jádra" RCVS pilotů jsem docela často slyšel až vyloženou averzi proti RES a jsem docela zvědavý, kolik z nich se objeví i na akcích RES. Tohle ukáže až čas, nechme se překvapit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 15:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 29.11.2014
Příspěvky: 52
Já vnímám pozitivně na RES, že se snaží eliminovat drahé kompozitové konstrukce. Tím je zaručeno, že se ta kategorie neposune do třídy high-tech. Zároveň komu už nebude stačit RES, může se posunout do VS.

Ještě osobní postřeh. Jeden z žáků létá s akrobatem na 80ku benzín, nevšiml jsem si že by s RESkem byl výrazně lepší než druhý, který létá s elektrou od vánoc. Právě ten začátečník díky jemnější pilotáži udrží ten model déle ve vzduchu. Naopak odhad na přistání má horší, ale od toho je tréning. Nejlepší je, že oba zjistili, že je nutné pozorně sledovat model a tu termiku se musí naučit létat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 16:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
kaczka píše:
Já vnímám pozitivně na RES, že se snaží eliminovat drahé kompozitové konstrukce. Tím je zaručeno, že se ta kategorie neposune do třídy high-tech. Zároveň komu už nebude stačit RES, může se posunout do VS.


No podle mně právě ortodoxním zastáncům RCVS moc dobře dochází, že z RES do RCVS nepůjde jako na vyšší krok prakticky nikdo (ve většině ohledů krok zpět). Pokud se u nás RES ujme, tak bude spíš základnou pro RCV2 u větroňů a pak samozřejmě pro různé elektry - RCEV a později možná i F5J a RCVS by to odsunulo dost stranou.
Navíc pokud vím, tak Němci docela testují RES elektro s výškovým spínače na cca 90m, to už je vyloženě vstupní kategorie pro větší elektry...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pát 12.07.2019 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
tomashr píše:
Navíc pokud vím, tak Němci docela testují RES elektro s výškovým spínače na cca 90m, to už je vyloženě vstupní kategorie pro větší elektry...


Nemáš k tomu nějaké další informace? To by mne dost zajímalo, já to jako klasiku na gumu lítat nechci, ale jako elektro se mi to líbí (koneckonců stavím i ty Kiwi jako elektro).

( V podstatě hlavně nevím, jak se správně googlu zeptat :) )

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
tomashr píše:
Vše píšu zaokrouhleně, může se dost hýbat použitou spojkou a dalšími věcmi... Počítej 400g Kiwi, 450g AndREaS a 510g SambaRES. Je si ale dobře uvědomit, že víc než na hmotnosti záleží na plošném zatížení a tam se to liší, Kiwi má plochu větší, tak jeho 400g by odpovídalo tak 370g u ostatních (odhad, ale asi se moc nepletu).

díky za info

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: pon 15.07.2019 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2004
Příspěvky: 814
Bydliště: Turnov
Obrázky: 0
kaczka píše:
Já vnímám pozitivně na RES, že se snaží eliminovat drahé kompozitové konstrukce. Tím je zaručeno, že se ta kategorie neposune do třídy high-tech. Zároveň komu už nebude stačit RES, může se posunout do VS.

Ještě osobní postřeh. Jeden z žáků létá s akrobatem na 80ku benzín, nevšiml jsem si že by s RESkem byl výrazně lepší než druhý, který létá s elektrou od vánoc. Právě ten začátečník díky jemnější pilotáži udrží ten model déle ve vzduchu. Naopak odhad na přistání má horší, ale od toho je tréning. Nejlepší je, že oba zjistili, že je nutné pozorně sledovat model a tu termiku se musí naučit létat.


naprosto souhlasím

_________________
Vladislav Plichta
www.clouseau.eu
místopředseda
KLeM ČR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 18.07.2019 9:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na stránky Klubu Leteckých Modelářů, Svazu modelářů ČR, jsem dal zkušenosti ze stavby modelu SAMBA od Petra Mikoláška z Vlašimi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 18.07.2019 10:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2009
Příspěvky: 78
Bydliště: Brno
Dotaz ke stavebním pravidlům F3-RES2M.
Je možné pro zvýšení tuhosti, zamezení nežádoucího kroucení a „trvanlivosti“ dřevěných nosných ploch, případně také SOP, nalepit na žebra CA lepidlem tenké uhlíkové pásky a přetáhnout je třeba dále přes odtokovou hranu?

Použití uhlíkové náběžky a nosníků je možné, ale nalepení uhlíkových pásků na žebra už bude asi za hranou pravidel. :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klasické dvoumetrovky F3-RES2M
PříspěvekNapsal: čtv 18.07.2019 10:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Žádná pravidla F3-RES2M neexistují. Existují pravidla s názvem RES, text pravidel najdeš ve Sportovním řádu na stránkách Klubu Leteckých modelářů Svazu modelářů ČR, myslím, že začínají na straně 131.

Pokud se ptáš v kontextu kategorie RES, tak doporučuji pravidla přečíst. Tam zjistíš co potřebuješ (tedy že je to zakázané a oprávněně).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2019 14:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Páskování žeber uhlíkem jak známe z volných kategorií není u kategorie RES možné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: xx
PříspěvekNapsal: úte 23.07.2019 21:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2014
Příspěvky: 605
Bydliště: Litovel - Rozvadovice
Jsem pro! Soutěží, různých polítání, setkání a soustředění se plánuje už teď docela dost. Něco už dokonce letos na podzim a co vím tak možná 10 akcí se plánuje na příští rok. Lítat někde sám za barákem, by byla škoda....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2019 7:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Tome, neměj o mě přehnaná očekávání - na žádnou soutěž a už naprosto ne organizovanou svazem modelářů, mě nikdo nedostane ani párem volů! Toho jsem si užil víc než dost jako kluk na celý život.

Samozřejmě že polítání, setkání, nebo i "soutěžička", jak jsem slyšel v neděli v Lánech, jsou něco úplně jiného :)

Ale na ten super relax a pohodu toho podvečerního hození do vzduchu na našem malém letišťátku nemá vůbec nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2019 10:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Zenair píše:
Tome, neměj o mě přehnaná očekávání - na žádnou soutěž a už naprosto ne organizovanou svazem modelářů, mě nikdo nedostane ani párem volů! Toho jsem si užil víc než dost jako kluk na celý život.


Koukám že i na tebe dokonale sedí tento můj šest let starý článek http://modelweb.fotozona.cz/2012/08/pro ... skych.html popisující až absurdní blok řady lidí ze soutěžního létání vzniklý v době Svazartmu, co? :( :( :( :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: KIWI - F3RES
PříspěvekNapsal: stř 24.07.2019 10:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
No, musím říci, že ten tvůj článek je hodně pravdivý. Tyhle zkušenosti zažité v dětství ze mě už nikdo nedostane. A protože balzu a jiné věci si teď mohu sehnat jinak než "na příděl", tak se na celé svazarmovské soutěžení můžu s velikou vykašlat. Nikdy více!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz