Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 08.07.2019 3:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Potom sa s tou volantovkou pochvál, ako to dopadlo.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 09.07.2019 18:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak to nebojte. Desku z 9XL už mám změřenou, potřebné promile možností blenderu už jsem taky zvládnul, takže pomalu tvořím...
Mechaniky zatím vezmu z hotové volantovky.

Momentálně vymýšlím jak na ABS. Jestli nepůjde naklikat...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 13.07.2019 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: SK
Obrázky: 6
...........................................zmazať

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.07.2019 14:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
Zdravím.
Zřejmě hloupý dotaz,ale taky dotaz. :lol:
Je možné použít pro upgrade FrSky vysílačového modulu XJT a přijímače X8R skrze S.port USB adaptér JETI místo STK FrSky?
Děkuji za odpovědi.
Boban

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 16:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Z volantovky už mám prakticky sednoucí kousek, kde pasuje řídící elektronika bez vysílacího modulu a roller. Tento kousek už se jen rozvine a napasuje na nějakou volantovku, případně dotiskne zbytek (v zipu). Nejsou tam kdoflíky, ty až jindy.
Přemýšlím, jak to celé vyrobit z dílů, aby se daly šroubovat, zacvakovat nebo při nejhorším slepit. (Kostička vedle dílu je "vyřezávátko", kterým odříznu bobek kolem rolleru, abych jej mohl vytisknout zvláš a část s displejem byla přímo na tiskové podložce.
Ještě určitě zvětším dírky na šroubky (jdou dost ztuha), možná upravím tvar čudlů, co se do nich ty šroubky šroubují. "Ložisko" rolleru nejspíš udělám užší, jako je v rádiu. Další věci budou následovat, tak jak se bude volantovka "budovat".
Od zkušenějších bych možná rád slyšel, kde by mohly být přepínače a pod. Předpokládám, že na volantovce bude většina ovládacích prvků z X9L (5 přepínačů, plyn, volant, 3 extra osy (potenciometry) a 4 trimy). Dva trimy zkusím naskládat kolem volantu tak, jak jsem to viděl u jiných. Displej bude (zatím) nahoře. Nevím, jak moc pohodlně se bude volantovka nastavovat.


Práce je dost.

ABS LUA (taky v zipu) tak nějak funguje, je to taková alfa verze. Nefunguje mi zadávání velikosti brzdné síly, tak se abskuje maximem - zatím se mi do vylepšování moc nechce, kreslím a tisknu volantovku. :)

Tož zatím tak.

...jo, nejspíš mi zbude "kostřička" z X9L s ne úplně špatnými potenciometrovými joysticky...


Přílohy:
soubory.zip [58.97 KiB]
122 krát

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.08.2019 16:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Kdyby někdo chtěl pomoct, případně komentovat, co by bylo lepší udělat jinak, tak:
https://drive.google.com/open?id=1SpqS6 ... nZc7YsVvIq

Základní PCB s konektory už sedí*. Přemýšlím, jestli na zadní stěnu nedat jeden z joysticků.
Mechanika volantu je vybrakovaná z jakéhosi HiMoto, stejně jako plyn. Mechanika volantu taky sedí.

Ještě namaluju uchycení plynu, vymyslím, jak to celé udělat rozebiratelné, trochu to zakulatím, vymyslet a nakreslit uchycení ručky a nějaký podstavec, kde budou baterky.

Tolik zatím k vývoji.

A jak to bude fungovat, tak se to celé rozbije a udělá lépe... Pokud bude fungovat. :)

-----
* sedí znamená, že byl vytištěn kousek, do kterého PCB a mechanika volantu mechanicky sedla...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 13:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
Ahoj.
Jak poznám jaký mám nainstalovaný firmware FrSky?
Vysílač Jumper T16 a modul XJT s přijímačem X8R.
Zakoupeno v hobbyking jako combo set.
Zřejmě tam byl firmware non EU.
Zkusil jsem flash firmware podle videa pana Urbánka.
https://www.youtube.com/watch?v=CKNQ_jkhwUE&t=3s
Samozřejmě,že jde o jiný vysílač než FrSky,proto zkouším dotaz tady na foru.
Při flash se přijímač na zapojení rozsvítil,ve videu nee.
Při samotném flash probíhala asi aktualizace,ale nebyl vidět nápis updating.
Udělal jsem to jak u modulu tak i na přijímači.
Vše funguje,ale nevím jestli se to povedlo flash.
Při výběru ve vysílači mám stále na výběr D8,D16 a LR12.
To znamená asi non EU verze.
Pak by to znamenalo,že to tím to způsobem nepůjde flash na vysílači Jumper T16 a budu muset zakoupit nějaký stk pro aktualizaci.
Jinak se ptám.
Jde nějak zjistit verzi firmwaru toho modulu a nebo při nejnovější verzi open Tx je už i v nabídce modulace D8?
A nebo se mi aktualizace nezdařila?
Děkuji za pomoc.
Boban

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 14:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Co vím, tak EU nonEU se u firmwaru vysílacího modulu týká akorát protokolu D16. D8 pak navíc firmwaru vysílačky - Jumper si řeší sám, nevím, jestli má verzi EU a nonEU. D8 není v EU homologován (nic méně některé malé "poletuchy" s integrovaným přijímačem D8 používají, žejo).

Pak přijímač. X8R je D16 a pokud se do něj podařilo dostat EU firmware a spároval se s vysílačkou, tak komunikují na LBT verzi protokolu, tedy to, co se provozuje v EU.

Otestovat by se Rx a Tx dalo buď u někoho, kdo ví, co má "flashnuté" nebo zkusit do X8R nahrát nonEU fw a pokud se nespáruje s vysílačem, tak je ve vysílacím modulu EU firmware.

P.S.
funguje Jumper T16 dobře? Celkem se mi tato kopie Futaby líbí. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
No můžu to zkusit nahrát do toho přijímače jiný firmware.
Když jsem to koupil tak jsem oslovil přímo výrobce a prodejce,protože krabička modulu je jiná než předešlé krabičky.
Měl jsem obavy o kopii frsky.
Je to originál výrobek FrSky,to co mám doma.
A nato mi zdělili,že jsem zřejmě z česka a jsem a tudíž mám verzi non EU ve výrobcích.
Zvažoval jsem koupi nějakého stk nebo jiného usb pro aktualizaci a našel jsem to video s flash pomocí vysílače s přehozeným + kontaktem na kabelu pro flash.
Jak jsem psal,flash fungoval,ale trochu jinak než jak bylo na videu a výsledek je,že mám stále na výběr všechny tři varianty modulace.
Ale zkusím ještě ten jiný firmware do přijímače.
Co se týče Jumper T16.
Zatím jsem s tím maximálně spokojený.
Je to moje první radio s Open Tx a jsem unešený s možností programování.
Vzhledově a tvarově je super.
Drží se dobře i když já si dělám svoje pulty,nevěřím tomu háku uprostřed.
Pult je dělaný tak,že mám stále palcový vysílač bez jakýchkoliv omezení na přepínače.
Displej viditelný i na slunci a jak si ho nastavíš barevně,tak ho máš.
prý je to z X10.
Vysílací modul 4in1 jsem ani nevyzkoušel.Tomu opravdu nevěřím.
Měl jsem v tom modul Jeti TG2 EX a funguje na 100%.
Bohužel bez telemetrie.
Proto jsem koupil ten FrSky XJT.Tomu věřím na 100%.
Lítám s tím i na soutěžích elektrovětroňů.Nezaznamenal jsem problém.
Za ty peníze je to rádio víc než dobré.
Mám objednané i hall páky,ale i ty původní jsou OK.
Prostě tuning. :D

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
caleb píše:
Jak jsem psal,flash fungoval,ale trochu jinak než jak bylo na videu a výsledek je,že mám stále na výběr všechny tři varianty modulace.

Výber modulacie D8 nemá (až do príchodu ACCESS) s flashovaním firmvéru nič spoločné. Je prístupná vo všetkých jeho verziách, vrátane LBT. Je to vec zaškrtávacieho políčka pri nahrávani OpenTX do vysielača.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 07.08.2019 15:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
Tak vyzkoušeno.
Děkuji za pomoc.
Nahrál jsem pomocí flash vysílače do přijímače firmware EU ze stránek frsky
https://www.frsky-rc.com/x8r/
tuto:
2015-06-02 150602 Firmware pro X8R / X6R EU verze zlepšuje kompatibilitu se signály SBUS a zlepšuje výkon analogových serv v D8_mode.
Ve vysílacím modulu jsem nechal ten co jsem si myslel že nahrál(asi nahrál) verzi EU LBT:
tuto:
2015-12-23 151223 XJT_LBT_build151223 integruje režim D16_LBT i režim LR12. Pro režim LR12 stačí flash firmware pro modul XJT, interní moduly pro Taranis X9D Plus a X9E, zatímco přijímač L9R nemusí blikat. Stávající přijímače L9R by s ním mohly také pracovat.
Firmware LBT není kompatibilní s předchozím firmwarem EU. FrSky důrazně doporučuje upgradovat vaše vysílače, moduly a přijímače se starým firmwarem EU na odpovídající firmware LBT.
A nešlo mi to spárovat v žádném modu.
Do přijímače nazpátky verzi EU LBT
tuto:
2015-11-18 151118 X8R_LBT_build151118 je pro přijímače X8R a X6R;
Firmware LBT není kompatibilní s předchozím firmwarem EU. Společnost FrSky důrazně doporučuje upgradovat vaše vysílače, moduly a přijímače se starým firmwarem EU na odpovídající firmware LBT.
a zpároval jsem to v režimu D16.
Funguje a i telemetrie.Používám čidlo Unisens-E.
Takže zřejmě ta flash funguje a mám tam verzi EU LBT.Což jsem chtěl.
Jediné co je zarážející je,že vysílač Jumper T16 nabízí možnost i mod D8.
Mě to nevadí a stačí když to bude fungovat na 100%.
Díky.
Boban :wink:
V

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.08.2019 19:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Domaloval jsem nultou verzi volantovky z X9 Lite. Vypadá to jak vorvaň. Postupně začnu tisknout a vyhchytávat nedostatky.

Displej je hore nohama, ale je naproti volantu, tak se bude dát číst celkem rozumně. S ergonomií nastavování to asi nebude úplně super, ale dá se nastavit v PC. Za jízdy se stejně nečte, potřebné věci oznámí hlasem. :)

Trimy a přepínače jsou zatím jen na straně volantu a dost chaoticky, ale snad to nebude tak hrozné a když, tak přetisknout jednu stranu netrvá zas tak dlouho.

Anténu nechám uvnitř.

V přední části není nic, uvažoval jsem o JR doku na externí modul. Za předním dílem plánuju tu interní anténu. Uvidíme. Napadá mě konektor na anténu.... ale u aut není vzdálenost nic kritického, takže si asi vystačí s interně umístěnou anténou.

Teď mě napadá, že jsem si mohl nechat trochu místa na nabíjecí elektroniku pro LiIon baterky. To asi ještě před tiskem upravím. Spodek je stejně malý...

Ručka je u plynu dost divná, ale případné doladění nechám na jindy. Ručka je taky samostatná, může se přetisknout. Láká mě na ručku dát nějaké ovládací prvky, ale tohle je zatím mimo mé modelovací schopnosti.

Přemýšlel jsem o variantě pro levoruké... Je možné, že stačí přešroubovat tři desky. Ale spíš bude vadit mechanika plynu, takže trochu předělat (kdyby někdo chtěl).

Tož zatím tak.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.08.2019 17:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak mám funkční vzorek. Trochu bojuju se zobrazováním nahraných souborů.
Postupně přidám nějaké fotky. Displej vzhůru nohama ani není taková strašná věc. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.08.2019 16:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.10.2005
Příspěvky: 247
Zdravím.
Takový dotázek.
Jak nastavit úvodní obrazovku Open Tx 2.2.3,konkrétně na vysílači Jumper T16,aby se mi zobrazovali všechny trimy.
Chybí mi zobrazení trimu 5 a 6.
Jinak zobrazení sliderů a otočných potenciometrů tam je.
Jen bych uvítal i ty 5 a 6.
Děkuji za pomoc.
Boban

_________________
Futaba T-12FG 2,4GHzJumper T16F3F CohenApis 100"Nimbus 100RunnerHottWing EVO 1200


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.08.2019 6:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Bojím se, že úvodní obrazovka je z tohoto pohledu dost nepružná. Takže jako řešení může být dotvořená "kopie" úvodní obrazovky v obrazovce telemetrické.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz