Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 7:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
To frézovací vřeteno nemá průchozí díru na šroub, nebo není závit jen v té hlavičce?

Konec s MK3 má pro zajištění vnitřní závit M12, ale ten zkrácený kužel pro hlavičku není nijak jštĕn. A i kdybych ten zkrácený kužel navrtal a nařezal závit, tak hlavu jistícího šroubu není v hlavičce o co opřít. Její vnitřní kužel plynule přechazí do její válcové dutiny s čelistma bez jakéhokoli osazení o které by se dalo zachyit. To zalepení Locktitem, co použil Celeron je asi jediné možné řešení.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Aha, tak to jsem tě špatně pochopil. Ty píšeš o klasickém sklíčidle na vrtačku a já měl na mysli tu frézovací hlavičku na kleštiny. :D Ta vrtačková samozřejmě není určená na frézování, i když dobře slícovaný kužel většinou drží tak dobře, že bývá spíš problém trn z hlavičky dostat. Frézovací trny, včetně té kleštinové ale mívají závit v kuželu, aby ani při tahu frézy dolů nevypadly a zároveň slouží i k vyražení trnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 12:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
...Frézovací trny, včetně té kleštinové ale mívají závit v kuželu, aby ani při tahu frézy dolů nevypadly a zároveň slouží i k vyražení trnu.

Je to přesně tak 8) , a celý ten trn, včetně té širší časti s závitem a vnitřním kuželem ER32 pro kleštiny, je zhotoven z jednoho kusu materiálu. :P Takže tam se opravdu nemá co rozebrat :wink: .
Ale u jeho vrtačkové hlavičky to jaksi až tak dobře slícováno není :( , takže se to bohužel povoluje dost snadno a opravdu nezbývá než to zalepit. :roll: I když já jsem s tím zpočátku trochu frézoval, ale naštěstí jen měkké materiály a malé úběry. Tak teď nechci ani pomyslet na to, co by se stalo, kdyby se mi ta hlavička z toho trnu přitom uvolnila. :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 12:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Frézovat vrtačkovou hlavičkou bych asi neriskoval. Mohlo by to skončit velkým a drahým karambolem. Nespoléhal bych radši ani na nějaké lepení. Pokud ten kužel nesedí, tak asi nepomůže ani to lepidlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 13:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Když konečně mám ty kleštiny, tak o tom už ani neuvažuji. :P
Ale i pro vrtání se bude hodit aby byla zalepená. :roll: Nakonec MK3 je i v pinole (koníku) soustruhu. A tam ji nepochybně používat budu. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V Unimaxu maj v akci sadu HSS fréz 3-22 mm, 10 ks dvoubřitek a 10 ks čtyřbřitek a 14 stovek. Jestli jsou tak kvalitní jako když je prodávala Proma, tak to stojí za hřích. Dodnes mi frézujou a zatím nebyly na broušení.
https://www.uni-max.cz/produkty/drevoobrabeni/stopkove-nastroje/sady-stopkovych-nastroju/sada-hss-frez-20-ks?utm_source
A kdybych neměl tak i dutinovej mikrometr 5-30 mm.
Tuhle upravenou mrchu má kámoš na malým CNC jako vřeteno. https://www.uni-max.cz/produkty/drevoobrabeni/drevoobrabeci-stroje/frezky/ohranovaci-frezky/frezka-ohranovaci-500-w?utm_source


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 16:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
14 stovek - no, s DPH je to 17 stovek. :o
Já ale přibližně stejný rozsah fréz, ale našich, už koupil. Ale táto sada bývá na unimaxu v akci poměrně často, takže není kam spěchat. Navíc nevím jak to bude s kvalitou a přesností, když je to v oddíle "dřevoobrábění". Právě to mne nejvíc odrazovalo od koupě té sady, takže jsem nakonec koupil vysloveně profi strojařské frézy.
No, jinak frézka je strašně nákladný stroj. Na soustruh koupiš vybavení za 200€, no, když se moc rozšoupneš tak za 500€ a máš vystaráno. Na frézku koupíš nářadí v ceně frézky a furt je to málo. :wink:
Vnitřní mikrometr 5-30 jsem koupil už dávno, to větemo nepotřebuji. Ale asi si koupím ještě digitální vnitřní hmatadlo https://www.uni-max.cz/produkty/vybaven ... i-hmatadlo. Je to sice přesné jen na 0,1mm, ale pro hrubování otvoru to stačí (šuplerou to taky nejde přesněji), pak už pracuješ s mikrometrem, nebo dopasováváš konkrétní díl (hřídel). Existují hmatadla i setinová, ale stojí 3 až 5-krát tolik. Ono už bylo několikrát v akci, ale vždy se mi to nějak podařilo propást. :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 16:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A když už, tak spíš tohle https://www.uni-max.sk/produkty-sk/kovo ... je-vrtacie
to je taky v akci. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Na co to je, dvoubřitkou s mimostředem udělám to samý. Ta sada 20 fréz má se dřevem společnou jen krabičku. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2019 15:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Celeron píše:
Na co to je, dvoubřitkou s mimostředem udělám to samý.

Souhlasím, ono je to asi vhodné spíš pro vrtačku než frézku. Ale zas díky vodícímu trnu je zaručena dostatečná soustřednost. Přece jen na frézce se při polohování můžeš splést, nebo budeš nad každou dírou měnit nástroje, takže to zas bude značně neproduktivní. Takhle si vše navrtáš a pak zase najednou uděláš zahloubení pro hlavy šroubů, například. :wink:
Celeron píše:
Ta sada 20 fréz má se dřevem společnou jen krabičku. :wink:
Jen aby. :roll:
To že mají zlatou barvu od povlaku TiN vůbec ještě neznamená, že jsou kvalitní, tedy dobře nabroušené a z dobrého materiálu. :P Mám dojem, že Číňané práve tím povlakem často maskují bláto. :( Kupoval jsem sadu vrtáků 119ks. Vyplatilo se to, protože to bylo opravdu velmi levné. Stejně tak jsem si v akci koupil sadu velkých vrtáků se stopkou MK2 a MK1. Kvalita ani jedněch ani druhých nebyla zas tak úžasná. :| Ale hlavně, že mají zlatou barvu, že? :lol: Navíc fotky na unimaxu vypadají většinou mnohem lépe než skutečnost. :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Vím že je to téma o jiném stroji, ale nechce se mi zakládat nové téma...

Plánuju pořídit nějakou malou srandu na to domácí pižlání. Předem podotýkám že v práci mám velký strojový park a jediné co mi tam chybí je holubička s drátořezem :-D ale občas je potřeba něco udělat doma po večerech a nebo o víkendu.

Rozhoduji se mezi

https://www.uni-max.cz/produkty/kovoobr ... at125-mini

A

https://www.boukal.cz/kombi-soustruh-be ... %a1stavcem


Ten Bernardo se mi zamlouvá trochu víc... Nějaká zkušenost?

Nemám problém s nějakým seřízením, doděláním, úpravama, atd...

Že to je na drobnou třísku a přesnost tam nebude na setiny mi je jasné...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.11.2019 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když jseš zvyklej a dostupnej na profi, tak s tímhle nebudeš nadšenej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 17:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak jsem nakonec koupil pásovou pílu na dělení materiálu.
Oslovila mě akce v Lidlu http://parkside.6f.sk/2019/10/24/pasova ... b-1100-a1/ - no nekup to za 99€, když nejlevnější nabídky na Uni-maxu se pohybují kolem >200€. :( Hned jsem ji doma vyzkoušel a odřezal z duralové 50mm kulatiny špalík. Trvalo to asi půl minuty a řez je krásný a tenký. Kdybych to řezal ručně, tak se s tím trápím minimálně půl hodiny a pot by ze mne tekl. Jen je otázka, kolik vydrží ten pás. Taky musím vylepšit uchycení materiálu, protože ten svěrák neudrží dlouhou týč v kolmém úhlu, chce to ještě vymyslet nějakou opěru. Ale zatím spokojenost. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 17:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Teď jsem se díval, nový pás vyjde u nich na 280 Kč, to se snese, jen záleží na tom jak dlouho vydrží. :roll: Neměl by se mazat? :o

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Za obyčejný pásy ani nevyhazuj peníze. Bimetaly vydrží 10 x tolik. Hlavně pokud budeš chtít řezat železo a nerez. Zkušenosti z Proma PPK-115.
Když řežu plast, tak jedu na sucho, hliník a mosaz občas zakápnu v řezu obyč olejem. Na nerez a železo mám trvalý přikapávátko, stačí jedna kapka za cca 3 sekundy u vodítka počátku řezu.
Chce to taky vyladit rychlost pásu na konkrétní matroše a používat vhodnou velikost zubu s ohledem na matroš a tloušťky pokud řežeš jekly a pod. Ten odkaz na Simonds.cz ti s výběrem dost poradí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz