Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
MartinMartin píše:
Díky, mě ty antény v podstatě leží na duralu, ale zastíněné jsou v podstatě z vnitřní strany krosny takže ven musí vysílat naprosto v pohodě. Podobně jsou antény řešeny i ve vysílači přidělané k tišťáku který je z jedné strany vlastně trochu stíní. Nechám je trčet ven s krosny a udělám testovací let. Jenom já tam mám příjímač R10 který má na anténách takové válečky, které slouží jako protiváha antény a měli by zvyšovat dosah.


anténa rovnoběžně a blízko kovové části je špatně, čím blíž, tím víc to ovlivňuje jednak impedanci, druhak směr vyzařování. Optimální umístění je kolmo ke kovové části a nejlíp v bodě, kde končí stínění kablíku antény - potom se takové uspořádání nejvíc blíží čtvrtvlnnému zářiči nad vodivou rovinou (ono úplně nejlepší by bylo v tom bodě spojit stínění s tou konstrukcí). Tohle v nouzi v kovové konstrukci platí i pro anténu s rukávovou protiváhou (takové ty válečky jak píšeš), i když pro takovou anténu je lepší umístění ve volném prostoru resp. v nevodivém okolí, potom funguje jako půlvlnný dipol.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já vím že to není ideální, ale antény Spektrum jsem měl umístěné v podstatě stejně, spíš ještě hůře a z dosahem nebyl nikdy žádný problém. Tak jsem to chtěl testnout stejně, jak se to bude chovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 15:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Čtu jak se točí termika do 150-200 m a tiše závidím, já v týhle výšce teprve vypínám motor a hledám a nenacházím, natož abych se chytil dokonce ještě níže. Letovou váhu modelu mám 3100 gramů a lítání s CA2.8 si jinak velmi užívám. Fakt je, že termika se mi dlouhodobě nedaří, úspěšný jsem jen 2-3x za rok, v podmínkách kdy zrovna lítají i vrata od stodoly (a taky mám z těchto podmínek od roku 2001 na kontě už cca 5 úletů elektrovětroňů a s tím spojených historek, dost zábavných a neuvěřitelných). Strašně rád bych něco odkoukal od pilota jakýhokoliv kluzáku, kterej se i na mý domovský louce v pohodě uchytí a vykrouží. Třeba ale prohlásí "tady je to fakt začarovaný, jdu jinam" :lol:

Ale protože já kam jinak pěšky nemám možnost, tak věřím radši, že jsem termický antitalent v zajetí letitých špatných návyků. To je věc, která se dá aspoň nějak změnit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Nedělej si z toho hlavu. Ono to taky vždycky není nej. Najde se i let kde musím mít pořád motor abych neklesal . Na nikdy to zase vyjde. Je fakt že lítám v prostorech, kde se hodně střídají tmavá a světlá místa , tak tam se skoro vždy něco utrhne. nevím jestli už jsem to psal, ale já hledám termiku takto. letím na motor třeba půl plynu. Vário si pípá a stoupám. Na stejný plyn začne vario signalizovat rychlejší stoupání, tak ubírám plyn a snažím se abych slále stoupal. No a pak najdenou zjistím, že už letím bez motoru a stoupám . Vypínám speed přibrzdím a už se to tam motá :-) . Dobrý je taky sledovat vrchlík, jak podezřele sám od sebe zpomalí a nebo mu klapne ucho, je to signál zpozornět a začít hledat. Občas něco napoví vlašťovky a nebo nějaký dravec. Tam kde je stoupák musí být i klesák. Už několikrát jsem byl za něj vděčný .
A jak píšeš s CA si teprve užívám, tak u mě je to samé. Odboural jsem strach z klapanců a zborcení vrchlíku v poledních časech, kdy to chodí, ale ve vzduchu je taky patřičný nepořádek :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 17:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Tak já tenhle způsob taky zkusím. Je fakt, že i okem bezpečně poznám, kdy motorově stoupám v termice, prostě na stejných cca 60-70% plynu to jede nehoru samo rychleji nebo pod větším úhlem. Ale až dosud jsem to využíval jen jako výtah do výchozích cca 200 metrů (někdy se tam vlivem podmínek ne a ne dostat). Na rozhraní jinak barevných ploch se taky snažím poletovat, lepší to bude až dozraje a sklidí ty brambory nebo kukuřici, teď je to všude okolo louky hodně zelený. Uši mi nikdy neklapnou (občas po startu chvíli trvá, že jedno ucho je trochu nenafouknutý a spraví to první zatáčka na stejnou stranu), jdu studovat letová videa, jestli to nemám už v základu lehce přibržděný (to se mi moc nezdá, v kluzu si většinou spíš ještě trochu přitáhnu ať to tak nešvihá). Vlaštovky vidím furt ve městě, ale na louce je nějak nevídám, přitom hmyzích nepřátel tam zažívám hodně. Dravce a větroně vidím taky jen když přilítnou parazitovat nade mě... :lol: Ale jdu si přenastavit vario, aby okolo půl plynu už pípalo. Díky za rady.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Není zač, ony ty vlaštovky právě loví ty mouchy co nemůžou z toho termickýho komina uteci a táhne je to pořád nahoru. tak je tam prostě ty ptáci chytaj :-) a maj s níma míň práce .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 25.07.2019 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Zajímavá metoda s tím motorem, to já lovím klasicky bez motoru, ale taky bez varia. Prostě nastoupám a v místě předpokladu výskytu termiky hledám a kroužím. Bohužel ale chodím poslední dobou létat hodně navečer, takže to s tou termikou není moc slavné. Sám jsem zvědavý jak se bude teďka lovit s variometrem, jestli to půjde lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 26.07.2019 5:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
MartinMartin píše:
Zajímavá metoda s tím motorem, to já lovím klasicky bez motoru, ale taky bez varia. Prostě nastoupám a v místě předpokladu výskytu termiky hledám a kroužím. Bohužel ale chodím poslední dobou létat hodně navečer, takže to s tou termikou není moc slavné. Sám jsem zvědavý jak se bude teďka lovit s variometrem, jestli to půjde lépe.

Vario je k nezaplacení uvidíš sám .A hlavně máš tu výhodu, že když jsi viděl chování padáku při nalétnutí do stoupáku bez varia , tak teď to budeš mít potvrzeno ještě akusticky :-) a je to na větší jistotu .

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 27.07.2019 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Příloha:
samba.jpg
samba.jpg
[ 258.38 KiB | Zobrazeno 3363 krát ]

Tak dneska jsem přivázal Sambu na krosnu co byla pod Foxem 1,5 . Dovážil krosnu 0,6kg závažím a šup s tím do vzduchu. Už dopoledne ve vzduchu byl takový binec, že jsem jenom zakroužil vyzkoušel speed a hned na zem. To se fakt nedalo a s větrem 4m to nebyla ta správná pohoda, tak zase jindy :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 21:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Krosna s pohonem turbínou, takovou kuriozitu jsem ještě neviděl...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2019 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
O víkendu jsem byl na Jeti Model Meetingu a paráda, pilotů co mají doma paraglide přibývá, ale tam jsem byl pořád sám. Ještě měl padáky Florian od hackera, hodily jsme spolu zase řeč a pořád mě láká na toho Nucleona, že je to rychlí sportovní padák pro divoké létání, dokonce mi nabídl že mi ho pošle ať jej vyzkouším a že kdyby se mi náhodou nelíbil tak ho pošlu nazpět. Vyděl jsem také na živo po tmě létat Cloud 0,5 a velice mě to překvapilo jak to dobře létá, kolik to má přebytek výkonu a krásně svítí. Cpal mě to k vyzkoušení ale měl bohužel mode 1 a já létám 4.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2019 17:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.8.2019
Příspěvky: 1
Zdravím Vás v této skupině. Jsem tu nový, a jelikož je to cca týden, co jsem našel na netu: https://hobbyking.com/cz_cz/news/new-pr ... -paramotor. A chtěl jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti z posíláním z tak daleka? (clo, doprava) Uvažoval jsem o tom, že bych si jeden koupil, a pak podle něj experimentoval s výrobou dalšího. Byl jsem také rád, že jsem našel toto fórum. Díky za každou radu i zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2019 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ahoj, tento vrchlík a tříkolka je asi nejlevnější a nejsnadnější varianta jak si tuto kategorii vyzkoušet. Bohužel se ta první várka vyprodala ve všech jejich skladech strašně rychle a už několik měsíců to není skladem. Počkal bych až zase bude skladem v jejich evropském (holandském) skladě, odtud je doprava nejlevnější a je to bez cla a DPH https://hobbyking.com/cz_cz/hobbykingtm ... ?wrh_pdp=7 nebo se to dá za podobných podmínek koupit i z UK, to je zatím taky v EU.

Bohužel tam uvádějí děsivé orientační termíny naskladnění (v evropě prosinec, v UK listopad - to už bude ale asi po tvrdým brexitu)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2019 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Opale představil novinku Split 1.6 a nastavuje novou éru hybridů.
https://www.opale-paramodels.com/gb/rc-paramotor-paraglider-wing/751-split-16.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: čtv 29.08.2019 16:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Zajímavé. Už jsem tenhle jiný druh předo-zadního hybridu zaznamenal u skutečného paraglidingu. Jistě si to mnozí koupí a jistě přijde později na trh i větší varianta. Pro mě je ale můj CrossAlps 2.8 výborný až vynikající vrchlík, rozumím si s ním víc a víc a to včetně speedu (objevil jsem totiž ameriku, že nejlíp to speeduje když zároveň povolím řidičky úplně na volno, tedy ještě víc než normální nepřitažená poloha).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1355 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz