Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 2:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.4.2019
Příspěvky: 4
Ahoj, nedávno jsem si vyzkoušel od kamaráda DJi Sparka a docela jsem se do něj ponořil jen bych uvítal pár změn.

Rád bych postavil svépomocí něco podobného - Moje představa by byl stroj s dobou provozu cca 20-30 minut (klidně i déle), uchycením s gimbalem pro gopro nebo podobnou kameru, fpv náhledem a vyšším dosahem doletu.

Nechci točit profi videa jen na dovolený by se mi líbilo zachytit delší přehlídky krajinek atd. :)

Taky by byla celkem zajímavá věc možnosti záznamu řídících povelů, následná možná úprava a pozdější upload pro zopakování sekvence povelů...jakoby jízda na automat podle programu. Snad to vysvětluju srozumitelně :)

Jsem v tom trochu amatér ale slaboproudou elektroniku zvládám. Může mě někdo posunout dál kde sehnat dostatek informací pro návrh na jednom místě nebo rovnou ucelený manuál už hotovýho stroje?

Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 11:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Nechci ti brát iluze, ale pokud to má být co k čemu, tak se reálně pod cenu DJI Mavic moc nedostaneš a parametry budou horší.
Už třeba jen to Gopro - parametry v podstatě stejné jako ta kamera v Mavicu, při ale několikanásobné hmotnosti a velikosti (větší odpor), to s letovými vlastnostmi zacvičí.
Dále se v podstatě nedá sehnat řídící jednotka s podobně vyspělými senzory pro proximity atd. - stabilní let a GPS cíle je snadné, na to je variant více, ale ta detekce překážek tak dostupná není. A takhle se dá pokračovat - ve výsledku zjistíš, že těch cca 23 tisíc není zase až tak moc peněz.

Sám jsem toho stavěl a stavím více, ale reálně dává smysl bastlit racedrony pro akční létání v FPV, stroje pro točení s gimbalem jsou daleko problematičtější a dnes už se těm profesionálním nevyrovnají.

Píšu to v podstatě dost nerad, upřímně mám k DJI postoj z více důvodů dost negativní, ale nebudu proto popírat fakta...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.08.2019 15:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Já se prvně vydal stejnou cestou, jako ty. Nakonec jsem svoji koptéru rozprodal na díly a koupil Mavic Pro. Prvně jsem to bral jako potupu, protože čínská hračka ve všech ohledech totálně deklasovala můj výtvor. Teď už mám Mavíka rád a tahám ho všude :)

Kromě funkcí a odladěnosti je to i o "uživatelské přívětivosti". Mavic složíš do brašny, hodíš do auta a o nic víc se nestaráš. Za 3 minuty letíš.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.09.2019 14:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
kup si neco od DJI. A nastuduj si Doplnek.X at vis jak mas ci nemas litat.

Zrovna vcera jsem se bavil s klucinou co si vyprosil na rodicich Mavica 2 aby pak zjistil ze vlastne nema kde litat pokud nechce riskovat poruseni predpisu.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 8:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Dlužno dodat, že v aktuální situace s DJI je "nějak divná", v podstatě vše z "consumer" je "out-of-stock", viz třeba https://www.dpreview.com/news/939764953 ... cial-store .
Existuje názor, že důvodem je právě rostoucí regulace, kdy chystají "miniverzi" s hmotností pod 250g, což minimálně v USA nespadá do regulace, jestli to bude "Spark 2" nebo "Mavic mini" je nejasné.
Technicky reálné to je, Spark vážil cca 300g, takže by odlehčení nemuselo být až tak drastické.
Byly už "leaks", že něco v tomto duchu uvedou 13.8., ale zřejmě je tam nějaké zpoždění, možná i v důsledku toho, že DJI nyní hodně sil cpalo do systému pro digitální FPV pro droneracing.

Tohle bude ještě zajímavé...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz