Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli se nepletu, tak EU zakázala i prodej syntetických barev, toluenu, a podobně, a taky se prodávají vesele dál. Nebo snad ten zákon zrušili?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 11:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Je trochu jinak.Museli se upravit receptury tak aby se zmenšil podíl VOC tedy těkavých látek.U čistého Toluenu platí zákaz prodeje fyzickým osobám už dlouho.Protože zákon nezakazuje směsi s toluenem vzniklo tzv.Toluenové ředidlo nebo třeba ředidlo Chemopren.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já myslím, že ten toluen mám čistý. Nikoli toluenové ředidlo.


Přílohy:
Toluen-1.jpg
Toluen-1.jpg
[ 51.58 KiB | Zobrazeno 1869 krát ]

Toluen-2.jpg
Toluen-2.jpg
[ 59.49 KiB | Zobrazeno 1869 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 12:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
blembondo píše:
U čistého Toluenu platí zákaz prodeje fyzickým osobám už dlouho.Protože zákon nezakazuje směsi s toluenem vzniklo tzv.Toluenové ředidlo nebo třeba ředidlo Chemopren.

Přidám se k Larkovi, taky jsem se dozvěděl o tom, že je zakázáno Toluen prodávat a že to mohou koupit jen lidi se živnostňákem. Požádal jsem tehdy v dobré víře kamarády, který podniká, jestli by mi nemohl Toluen koupit. Protože o zákazu nevěděl, tak se zpočátku urazil, že ho úkoluji, aby mi ho koupil a to než jsem mu vysvětlil důvod. Pak šel do místní drogerie, vzal Toluen z regálu, zaplatil a přinesl mi ho. Když Toluen došel, tak jsem si ho už ve stejné plechovce, co ukázal Lark koupil sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ten zákon pořád platí.Pokud má nějaký prodejce odvahu ať si to dělá jak chce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 18:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 15.12.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: ROSICE , čR
V místním" smíšeném zboží " jsem se ptal na Toluen - mají ho, jenom ho nesmí vystavovat 8O .

Libor.

_________________
Taranis , Stinger,Phoenix 2000, Marabu XL,Hotwing ,Algol , Phantom 300, Twinstar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
blembondo nerozčiluj se. Obcházejí a nendržují se daleko horší věci a možná taky trochu záleží, jestli si ten toluen přijde koupit nějakej starej prďola, nebo někdo kdo už od pohledu vypadá jako feťák. Díky některým nesmyslným nařízením se sprznila spousta výrobků, nebo se našly kličky jak to obejít. Viz. třeba klasické žárovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 07.09.2019 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blembondo píše:
Prodej třeba autolaků je možný podle zákona taky jen osobám s živ.listem a přesto se to vesele prodává komukoli. :mrgreen:

Mohl bys mi prosím sdělit, z kterýho roku a kterej zákon tohle zakazuje? Ptal jsem se majitele fabriky na výrobu stavební chemie a jedinný o čem ví je
vyhláška Ministerstva životního prostředí č. 355/2002 Sb. a vyhláška č. 509/2005 Sb. kterou se stanoví emisní limity stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší emitujících těkavé organické látky z procesů aplikujících organická rozpouštědla.
A v ní žádnej zákaz prodeje není, jen emisní limity pro výrobcea je jen na výrobcích aby se do nich vešly. A vyhláška není zákon. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Larku to není rozčilování.Já to celé chápu jako zbytečnou buzeraci.Co se týká toho omezení prodeje tak tam spadá vše co neplní VOC 420g/L.Konkertně autolaky a průmyslové barvy spadají do kategorie pro tzv.profesionální použití kde se předpokládá vyškolený personál a prostředí s odsáváním a filtry.Ten konkretní zákon nevím a hledat se mě to nechce.Už tři roky to nedělám a jsem rád že jsem tuhle branži opustil.Byť jsem ty materiály jen občas míchal rozhodně se mě zlepšilo zdraví.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 9:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Celeron píše:
Mohl bys mi prosím sdělit, z kterýho roku a kterej zákon tohle zakazuje? Ptal jsem se majitele fabriky na výrobu stavební chemie a jedinný o čem ví je
vyhláška Ministerstva životního prostředí č. 355/2002 Sb. a vyhláška č. 509/2005 Sb. kterou se stanoví emisní limity stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší emitujících těkavé organické látky z procesů aplikujících organická rozpouštědla.
A v ní žádnej zákaz prodeje není, jen emisní limity pro výrobcea je jen na výrobcích aby se do nich vešly. A vyhláška není zákon. :wink:

transpozice 2005/59/ES - 284/2006 Sb (novela vyhlášky č. 221/2004, příloha č.II).
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-284 , hned na začátku přílohy - viz CAS č. 108-88-3
a můžeš ten link hned poslat tomu majiteloví :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
blembondo mám z těch všelijakých vyhlášek a nařízení stejný pocit jako ty. Vychovávají z lidí nesvéprávné blbce bez mozků, a pak je musí chránit takovéhle vyhlášky. Člověk který používá mozek si napřed zjistí (třeba z technického listu) co a jak je nebezpečné a jak se s tím má zacházet a používat, a jestli je to pitomec, tak když bude chtít, se k tomu stejně dostane oklikou, a pak je to jeho blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Podle mě jsou nejnebezpečnější právě ti, kteří si myslí, že jejich (nejlépe selský) rozum je nad všechna pravidla, že žádných předpisů a pravidel netřeba. Nejzřetelnější je to v silničním provozu, tam potkám denně několik takových "rozumných".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tou zbytečnou buzerací myslím to že výrobky co podléhají speciálnímu režimu při prodeji nesmí být v přímém dosahu kupujcího.Přitom by stačila jen cedulka s poznámkou...a ano kdo chce tak se k těm materiálům stejně dostane.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Solim Namez já nejsem proti pravidlům a předpisům, ale ta pravidla a předpisy jsou u výrobků daná technickým listem, a jestli někdo vydá další omezení třeba prodeje laikům, tak taky někdo musí důsledně vyžadovat a kontrolovat jejich dodržování. A v silničním provozu je to vlastně to samé. Jak je možné, že pořád jezdí spousta lidí s koupeným řidičákem, nebo existuje zákon, že řidič může odmítnout dechovou, nebo krevní zkoušku na alkohol? Ale to už jsme úplně někde mimo vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
MPml píše:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-284 , hned na začátku přílohy - viz CAS č. 108-88-3
a můžeš ten link hned poslat tomu majiteloví :lol:


Nojo, to je dobrý, mávat tady 10 let zrušenou vyhláškou. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz