Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 11.09.2019 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak asi se mi B6 nějak rozpadá. Dostalo se to do stavu, kdy to po zapnutí zobrazuje 6x hodnotu "0.00", a na nic to nereagovalo. Tak jsem tu nabíječku rozebral z pouzdra, žádné poškození nebylo vidět (jakože uniklý magický kouř nebo něco), ale po složení to začalo normálně reagovat. Nicméně při pokusu o nabíjení to teď už píše "Connection break" pořád. Tak kdybyste někdo tušili, kde dál hledat, byl bych rád. Kabely jsem samozřejmě proměřil, jeví se býti OK.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2015
Příspěvky: 371
Bydliště: Liberec
Pokud máš zájem mám doma. Už dlouho nepoužitou, myslel jsem, že jí budu používat na chalupě a doma nechám novou, ale z toho sešlo. Doma jen leží...

_________________
FunGlider, Funtastic, Amigo III, SALy/Jumper T16
Syn: Alpha 1500-RIP, Focus 400/Taranis X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tlapa píše:
Pokud máš zájem mám doma. Už dlouho nepoužitou, myslel jsem, že jí budu používat na chalupě a doma nechám novou, ale z toho sešlo. Doma jen leží...

Díky, ale já jsem mezitím už stihl objednat novou - Hota Thunder 300W (viz můj dotaz a následná diskuse ve vlákně Výběr modelářského nabíječe. Nicméně nabídku vedu v patrnosti: pokud by ten Thunder nedorazil nebo bych ho nedej$deity vracel, ozval bych se. Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: sob 26.10.2019 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava - Jih
Jako začátečník chci si koupit nějaký základní nabíječ a IMAX B6 je favorit. Je velký rozdíl mezi IMAXem od SKYRC, nebo stejnou službu udělají i případné kopie?

_________________
BETA 1400


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.11.2019
Příspěvky: 9
Bydliště: Okres Semily
Nejde přepnout nabíjení NiMh z MAN na AUT (a obráceně).
Je to chyba B6, nebo moje nešikovnost. Nemáte někdo tuto zkušenost.


Přílohy:
FC65D62C-2982-4578-BC0A-DF54409F29DF.jpeg
FC65D62C-2982-4578-BC0A-DF54409F29DF.jpeg
[ 63.48 KiB | Zobrazeno 6442 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 17:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
bob.vrk píše:
Jako začátečník chci si koupit nějaký základní nabíječ a IMAX B6 je favorit. Je velký rozdíl mezi IMAXem od SKYRC, nebo stejnou službu udělají i případné kopie?

Od dob Shark 20 je to všechno na jedno brdo, můžeš koupit i kopii kopie :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nabíječka Imax B6 80W
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 16:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
Ahoj.

Jsem začátečník v nabíjení baterií Li Pol. Na internetu jsem našel podrobný návod jak nabíjet. Chtěl bych Imax B6 80W ale jsou k prodeji tři. Z vestavěným napájecím zdrojem, tuhle nechci. Pak jsou další dvě stejné ale jedna je s označením SKYRC a ta je prý lepší, je to pravda? Pak bych potřeboval poradit externí zdroj aby měl konektor připojení schodný z nabíječkou. A ještě potřebuji konektor na nabíjení Li Pol baterií neboť se nedodává s nabíječkou.

Předem děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 17:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.12.2019
Příspěvky: 92
Bydliště: ROSICE u Brna ČR
Ahoj, nejdřív se rozhodni jaké konektory budeš na bateriích - regulátorech používat . Je dobré mít jeden typ, jinak budeš potřebovat redukce mezi různé typy. Např. XT 60 .

Libor.N.

_________________
Dogfighter,Twinstar,Elan,Pirát,MarabuXL,ArsenalVB10, Super Chipmunk ,Sea Fury, Kawasaki KI-61, P-51D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 17:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
Tak to jsem v koncích. Tohle za mích dob nebylo a nebo to bylo strašně drahé.
1. Řešil jsem RC simulátor. Budu kupovat vysílač Fly Sky FS-I6X 2.4GHz AFHDS 2A vysílač M1 s FS-iA6B přijímačem.

2. Dneska stavět letadlo se nevyplatí pokud chci elektro.
Takže mám představu koupit EXTRA 330SC ARF 1000 žlutá nebo něco v téhle velikosti.

3. Pak bych rád něco většího jako např: 48" MXS EXP - Modrá/Bílá/Černá 1,21m (A210-BK)

A o elektronice, regulátorech, motorech, baterií a vše co potřebuji nemám žádný přehled a nemám se s kým poradit. Tak hledám na internetu a vyhledávám rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
posli me na sebe mail nebo tel cislo pokud pouzivas whatssapp tak ti se vsim poradim....i s vyberem atd....to neni problem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 18:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
pavelev@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2021 20:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2021
Příspěvky: 9
ahoj ve spolek, mám dotaz k Imax B6. Jaké hodnoty nastavit pro nabíjení 2S akumulátorů a)NiMh 5000mAh a pak b) LiPol 8000mAh (snad toto označení pro radu bude dostatečné). Jak nabíjet co nejšetrněji vůči akumulátorům. U té NiMh jsem zkusil cyklus vybít nabít, zadal jsem 0,5A + 7.2V ale vůbec tomu nerozumím. Výsledek byl, že cca za 2h se objevila hláška -350mAh + 60mAh. Tak nevím. Když jsem pak zkusil dát nabít, tak displej ukazoval 8.23V. Tak jsem dal 0,5A a nabíjí to dál(předpokládám, že při 8,4V se zastaví). Celkově se mi ta baterie nezdá, protože co tu mám ještě druhou NiMh 1800mAh, tak ta se na originál nabíječce k modelu auta nabíjí déle, než ta s kapacitou 5000. Sorry že se asi ptám jako pablb, ale netušil jsem, že když pořídím synkovi "autíčko na ovládání", tak budu muset ještě nastudovat základy elektrotechniky. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: úte 28.12.2021 22:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U NiMH nastav napětí "auto" (horní řádek) a podle baterky proud. (0.5A), nabíječka by měla ohlídat nabití "libovolného" počtu článků.
U LiPol - tam je potřeba vybrat počet článků (u auta si tipnu 2? (7.2V)) a proud. U LiXX je u vícečlánkových baterií ještě možnost sledovat a balancovat napětí na všech článcích. "balance charging" - v tomto režimu je potřeba mít do nabíječky zapojený i balanční konektor.

"Chemie" článků nezaměňovat. LiXXX nemají rády vysoká napětí, při kterém se jim začíná rozkládat elektrolyt (tuším). Prostě se poměrně rychle likvidují. Při hodně vysokých napětích i "bouřlivě". Jednotlivé články LiPol by určitě neměly přesahovat napětí 4.2V

NiMH je vůči nevhodnému nabíjení zase poměrně odolná, jen se nesmí moc zahřát.

Viz např. http://ecig.haufer.com/dalsi/iMAXB6_CZ.pdf

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 29.12.2021 10:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.12.2021
Příspěvky: 9
moc děkuji za rady. Teď jsem vyndal NiMH 7.2V 5000mAh z autíčka (ano 2S), které už nemělo sílu na jízdu, a Imax B6 ukázal 7.5V (tento údaj je OK?). Zkusil jsem tedy na nabíječce dát vybít-nabít cyklus napětí "Auto" a proud 0,5A. Vypnutí je nastaveno na 180min/5000mAh. Když jsem nabíjel včera, tak jsem viděl na displeji maximální údaj napětí 8.5V (kam až se to může bezpečně vyšplhat u akumulátoru, na kterém se uvádí 7.2V) ale těch miliamperu to naměrilo docela málo. Asi 600 a pomalu to šlo nahoru. Nabíječka se zastavila kvůli časovači 120min. Teď jsem tam tedy dal těch 180min. Tu LiPol baterku da autíčka ještě nechci dávat, zítra mi přijde bzučák, tak aby jí mladej hned nedojebal, čili tam to nabíjení vyzkouším později.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nabíječka IMAX B6
PříspěvekNapsal: stř 29.12.2021 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
kubis11 píše:
moc děkuji za rady. Teď jsem vyndal NiMH 7.2V 5000mAh z autíčka (ano 2S), které už nemělo sílu na jízdu, a Imax B6 ukázal 7.5V (tento údaj je OK?).


Len taku poznamku , napetie jedneho clanku NiMh je zhruba 1.2V takze 7.2V bateria nie je urcite 2S :wink: ("S" znamena nieco ako "clanky" takze 2S by boli 2 clanky po 1.2V = pribl. 2.4V).
To napetie 1,2V ber trosku s rezervou , kolisa to podla stavu nabitia zhruba od 1V do 1.3-1.4V.
Ten akumulator ktory tam mas bude 6S (6-clanok)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz