Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Nevíte někdo, čím nejlépe lepit výrobky z flexibilního filamentu. Plné pneumatiky jsou moc tvrdé a auta na štěrku drncají a skáčou, chtěl bych zkusit duté, ale ty nevytisknu vcelku, musím dvě poloviny. Nepředpokládám, že by to šlo lepit natupo, ale 3D tiskem není problém udělat osazení. Pneumatika se bude za jízdy deformovat, takže by to spíš chtělo nějaký pružný spoj. Zkoušel jsem řídký vteřiňák, na tištěnám povrchu moc nedrží, trochu pomůže opálení zapalovačem. Má smysl kupovat toto: https://www.modelcentrum.cz/produkt/Tri ... 0ml-i69925 ? Nebo Loctite https://www.obi.cz/lepidla/loctite-seku ... i2EALw_wcB ? Předpokládám, že tam jde o ten aktivátor a ten bude podobný.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Co se týče lepidel na obtížné plasty, tak mě slušně fungovalo toto: https://ceys.cz/produkty/lepidla/specia ... ne-plasty/ , ale když chceš pružný spoj, tak proč to nezkusit klasikou Chemoprenem nebo třeba Mamutem od Den Braven?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 19:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Když se teplem spojují vrstvy filamentu, proč to nespojit zase teplem? bude to homogenní spoj, na rozdíl od různých lepidel.
Někde jsem viděl spojování rotujícím drátem - třením, třeba...
Nebo to natavovat úzkým proudem horkého vzduchu, něco jako se používá při pájení...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
To je svařování plastu a dělá se to běžně. Ale u tak malé součástky by to bylo dost obtížné. Teoreticky mě ještě napadá, jestli by nešlo použít ruční 3D pero.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
A co obě půlky natavit na nějaké vyhřívané desce a pak rychle přitlačit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Za pokus by stálo zkusit to na soustruhu či vrtačce třením :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 20:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Co lepené plochy současně nahřát - natavit něčím jako "odporový drát" (pásek) používaný u odporových pil
Pásek vložit mezi plochy - přitisknout - za tepla vytáhnout ? Asi by šel použít i indukční ohřev.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Chemoprenem lepím boty a většinou se to časem rozlepí. Spoj se trochu odchlípne, nacpe se tam bordel, prach, písek atd. a už to nedrží. Na pneumatiky myslím nic moc. Natupo určitě ne, s osazením možná, ale je to spoj mezi dvěma nesavými materiály a muselo by se to nasazovat na mokré lepidlo a myslím, že by tam blbě schlo. Nahřívat měkkou gumovou dutou tenkostěnou pneumatiku rotací v soustruhu si moc nedokážu představit. Přiložit na vyhřívanou desku (elektrický vařič) a pak přimáčknout by možná šlo, akorát to chce nějakou šablonu na vystředění. V ruce bych to asi těžko trefil a je to na jeden pokus. A když se to svařit nepovede, je to prakticky neopravitelné a zbývá zase jen lepení. Asi zkusím nějakou tu vodíčku na obtížné plasty a uvidím. Zítra jedu do Bauhausu, tak ten Loctite nebo Ceys nebo něco podobného by tam snad mohli mít.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Nešlo by tam udělat nějaké zámky a jenom to zacvaknout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: ned 22.09.2019 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Těsnící kroužky z gumy a plastgumy jsme lepili ve fabrice Loctite 406 je to speciál na pružný materiály.

Na tištěný pneumatiky se u formule vykašli, nemá to žádnou athezi k povrchu asfaltu, betonu, parketám i linu. Neustálej smyk a hrabání a za chvíli se prodřou. Já jsem u mojí formuli nakonec osadil F104 od Tamiya. Do ráfků jsem je musel zalepit Loctite 406 jinak měly tendenci se při smyku svlíknout.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 4:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
fokker1 píše:
... Nahřívat měkkou gumovou dutou tenkostěnou pneumatiku rotací v soustruhu si moc nedokážu představit...

Já jo :-)
Samozřejmě k tomu vytisknout podpěrné šablony, negativy tvaru každé poloviny, aby to podržely.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 5:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Není to formule a koupit pneumatiky v potřebném rozměru nejde, nebo jsem je aspoň nenašel. https://photos.google.com/share/AF1QipP ... x6aElXcndn . U dalšího auta už počítám s gumovými pneumatikami, mám už je i koupené. Tady musím dodržet rozměry, se kterými jsem to udělal a na nějakých balonech z monster trucku by to ani nevypadalo dobře. Ten Loctite 406 s primerem to by mohlo být ono, až na tu cenu :( .

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 10:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
zkusil bych friction welding pokud nebude stena az moc tenka



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 16:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, plasty z 3D tlače lepím=zváram 3D perom. Upravil som ho tak, že som vložil odpor do obvodu, aby sa znížila rýchlosť podávania. Po nahriatí špička taví základný materiál a posuv vypĺňa medzeru.
Pravda je, že flex som ešte neskúšal.

A čo tak tlačiť ich s nízkym "infill".
Už sme to tu niekde preberali, celková pružnosť/tuhosť je daná hrúbkou obvodovej steny, hrúbkou bočnej steny a hustotou vyplnenia.
Obvod daj hrubší, ale nie viac ako 3mm (+vzorok pneu), bočné steny tak 2 mm a riedku výplň.
Jednu vytlačíš, rozpočítaš hmotnosť a vyskúšaš. .... a potom daj vedieť ako sa podarilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení flexibilního filamentu
PříspěvekNapsal: pon 23.09.2019 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
S těmito rozměry by ta pneu byla tvrdá jako šutr. On ten flex, co mám, je dost tvrdý. I když je na cívce napsámo Rubber, moc pružné to není, asi jako plastové boty (Crocsy). Momentálně zkouším tloušťku na boku 1mm bez výplně. On se ten materiál při tisku do vzduchu dost propadá a pokud nemá být na boku pneu vidět mrížka výplně, je potřeba víc horních vrstev nebo hustší výplň. Je to začarovaný kruh. Proto to zkouším ze dvou polovim s tiskem boku pneu na podložce a bez výplně. Na lepení jsem dneska koupil na zkoušku ten Ceys na obtížné plasty, uvidím jak to půjde a případně objednám Loctite.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Celeron a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz