Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 103  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2019 18:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
leon_cz píše:

Zkus na tom nabíječi provézt prosím Tě i nějaké vybíjení, kolik ta teplota při vybíjení vyletí.

Díky


Vybíjením 3S max co dá "vybíječka" a tělo nabíječky ani né vlažné, teplota dle LCD 74°C což je naprosto v pohodě, CPU počítače mívá provozní 80°C a nevadí mu to, natož nabíječka s proudem vzduchu od ventilátoru .... :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2019 18:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Super, to tak nějak odpovídá i mému nabíječi, díky moc!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 10.09.2019 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Zdravim,

ak sa to tu uz preberalo ospravedlnujem sa za duplicitu...ale zhanam nejaku celkom kvalitnu prenosnu nabijacku (na cesty) a mam dvoch favoritov:
UP610 od Turnigy:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-up610-200w-smart-charger.html
Alebo Isdt q6 lite:
https://www.banggood.com/ISDT-Q6-Lite-200W-8A-MINI-Pocket-Battery-Balance-Charger-for-2S-6S-Lipo-Battery-p-1212757.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

O ISDT Q6 som sa toho docital dost, ale ma niekto skusenosti aj s UP610 od Turnigy?
Dakujem za rady.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Pročetl jsem si toto vlákno (jen asi poslední třetinu, cca 2 roky). Řeším teď přesně tento problém. Odešla mi nabíječka IMAX B6 za cca pětistovku. Kromě hmatově nepříjemných tlačítek jsem s ní byl v zásadě spokojený, než začala odcházet. Zatím bych shrnul své požadavky na novou nějak takto:

- nabíjeni aspoň 4S LiPo/3A (zatím mám jen 3S baterky s Deans-T a 2S s JST)
- silový výstup pokud možno na banány nebo Deans-T, ne na XT-60
- vestavěný AC zdroj výhodou, čím míň kabelů na stole, tím líp (ale zase 12V 60W AC zdroj mám, takže toto není nutné)
- čím míň hlučná, tím líp (IMAX B6 byla bez větráku, s kovovým tělem, zvládla cca 10W tepla při vybíjení, to by mi stačilo; klidně i víc, pokud by těch 10 W zvládla bez větráku)
- měření vnitřního odporu článků, nebo aspoň nějaká diagnostika lepší než jen "Connection break", abych viděl, kde přesně vidí nabíječka problém.
- pokud by šlo i jemněji nastavovat koncové napětí nabíjení i vybíjení, bylo by to skvělé
- vstup pro teploměr (nabíjím v nehořlavé krabičce, do které zavedu i to teplotní čidlo a doufám, že nejdřív začne růst teplota, a až pak to celé vybuchne :-)
- no a samozřejmě to nesmí stát extra moc peněz (tak třeba do 1500 Kč?)

Zatím jsem prozkoumal tyto:

- ISDT Q6 Pro - nemá AC zdroj, vybíjení jen 8 W (a má větrák, takže předpokládám že těch 8 W je už s hučícím větrákem). Plastový obal.
- IMAX B6AC - totéž co IMAX B6 co jsem měl, jen s vestavěným AC zdrojem. Levná, na druhou stranu možná chci vyzkoušet něco jiného. Asi neumí měřit vnitřní odpor (B6 neuměla)
- HTRC HT-100 DC/AC - s vestavěným AC zdrojem, má bohužel XT60 konektor a dotykovou obrazovku (což je téměř vždy zlo), jen 10 W vybíjecí výkon.
- Turnigy Reaktor 250W (asi totéž je Hota Thunder 250W a Charsoon Antimatter 250W) - asi OK, vybíjecí výkon 10 W, nemá AC zdroj, vstup 7-18 V; kovový obal lépe vyzáří teplo, píšou navíc "motor test mode" (asi zahoření komutátorového motoru) a "foam cutter mode", což je nejspíš něco jako napěťově a proudově limitovaný zdroj (zkoušeli jste to někdo?).
- tytéž tři jsou i v 300W verzi s vybíjením 20W a vstupním napětím až do 28 V, a s nějakou pamětí kam to ukládá průběh nabíjení/vybíjení (používáte tohle někdo?)
- ultrapower UP610 - jen 8W vybíjení, XT60 konektor, bez AC zdroje.
- ToolkitRC M8 - 12W vybíjení, bez AC zdroje, všelijaké zajímavé funkce (PPM/PWM výstup S-bus, Servo tester, wattmeter, USB nabíječka)
- SkyRC e680 - má AC zdroj, jen 8W vybíjení, asi neumí měřit vnitřní odpor

Co doporučíte, a od čeho mě budete odrazovat? Já se zatím kloním buďto k triu Turnigy Reaktor/Hota Thunder/Charsoon Antimatter v 300W verzi, anebo k tomu TooliktRC M8.

Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 14:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Mám dlouhé roky iCharger 106B+ 250W (Turnigy Reaktor 250W, asi totéž je Hota Thunder 250W a Charsoon Antimatter 250W)
Tady neuděláš chybu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 15:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Faktická poznámka k tomu od yenyakas - iCharger 106/TGY Reaktor umí vybíjet dokonce 20W (s docela hlučným ventilátorem), není to jen u 300W verze a navíc umí případně skoro 100W s rekuperací do olověného akumulátoru.
Tohle je docela zásadní rozdíl - pokud člověk chce baterky testovat i vybíjením vyšším proudem, tak tahle skupina nabíječů hodně trčí z řady, výkon vybíjení je nadprůměrný vždy a s tou rekuperací je to vyloženě o kus jinde.

Při nabíjení funguje dnes dobře ledacos, zejména pokud člověk netrvá na vestavěném AC zdroji, ale s tím vybíjením to je trochu problém, takhle vlastnost šla "dopryč" tak nějak všeobecně a řeší se různými obezličkami ala iSDT FD100 (tou se ale neudělá graf vybíjení atd.).

V souhrnu vzato jsem sice v poslední době laboroval se vším možným (třeba tři různé iSDT), nicméně s odstupem času si myslím, že koncept klasického iChargeru (či celkem podařených klonů jako Reaktor) reálně moc překonaný není (a už vůbec ne ve stejné cenové kategorii). Pokud bych měl mít jediný nabíječ, tak bych volil asi toto...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Díky oběma za názory. Zkusil jsem teda objednat z Banggood ten Hota Thunder, akorát teda 300W verzi - nebyla zas o tolik dražší. Uvidíme.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pát 20.09.2019 17:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Moje postarší nabíječky pomalu dosluhují,tak jsem objednal a dnes mi přišla HT-DUO T240DC 240W.Samozřejmě jsem ji musel okamžitě vyzkoušet.Po několika nabitých bateriích nejde nabíječku hodnotit,navíc jsem ještě nevyzkoušel všechny funkce,ale prvotní dojem je více než dobrý.Je to poměrně malá kompaktní krabička s vestavěným zdrojem a hlavně nabíjí 2 aku současně.Ventilátor není nijak hlučný,v průběhu nabíjení sepnul jen 2X a to na pár sekund.Ovládání je velmi snadné,intuitivní.Těch funkcí co nabízí je hodně,ještě mám přes víkend co zkoušet.Ale např možnost nastavení koncového napětí na článek se může hodit.Na dotykový display se taky rychle zvykne.Stupeň nabití jednotlivých článků se zobrazuje procentuálně i graficky.Tak uvidíme,jak bude sloužit.Zatím si myslím že za necelé 2000 Kč je to velmi slušná nabíječka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: sob 21.09.2019 7:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
To Jardátor: Souhlasím, na komfort dotykáče se zvyká opravdu velice snadno. HTRC má dotykové prostředí nabíječek navržené naštěstí inteligentně, že se dá pohodlně ovládat opravdu prstem, na rozdíl třeba od G.T.Power, který má mrňavé ikonky navržené pro ovládání stylusem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 6:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
YenyaKas píše:
a "foam cutter mode", což je nejspíš něco jako napěťově a proudově limitovaný zdroj (zkoušeli jste to někdo?).

Foam cutter mode - znamena, ze je mozne pouzit nabijacku s pouzitim spravneho odporoveho vodica na rezanie napr. polystyrenu, EPP...a pod.

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 7:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Fakticky ten foam cutter není nic jiného než zdroj konstantního proudu (obvykle nastavitelný) - prostě si nastavíš, kolik má drátem téct a nabíječka to drží. Je to docela šikovné v tom, že to do jisté míry reguluje změny - odpor se mění s teplotou, ta pak zase klesá při řezu atd., při použití této funkce by měl proud (a tím do jisté míry i teplota) kolísat méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 8:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@YenyaKas: " 1) "motor test mode" (asi zahoření komutátorového motoru)
a 2) "foam cutter mode", což je nejspíš něco jako napěťově a proudově limitovaný zdroj""
1) stejně jako 2) vidím jako nabíjení konstantním proudem Ich, bez algoritmu na detekci stavu "NABITO"
Běžné nabíječky třeba režim NiMH nebo NiCd accu s nastavením proudu, napětí U je dáno zátěží Rz
a bude hlídáno i výkonové omezení P = Ich . (Rz . Ich)
Pozn.: U komutátorového (DC) motoru bych místo pojmu "zahoření" (užíváno u elektroniky) spíš použil "záběh".
Podrobněji třeba v návodu pro iCharger1010B+ na str. -23-
https://www.icharger.co.nz/assets/brochures/I1010B.pdf

Pozn. k Návodu iCharger1010B+ str. -22- :
_ 3) "foam" je v návodu i u porézního uhlíku, mřížky pro kladné (anodové) desky olova nového typu Pb accu
Moderní akumulátory na bázi olova a uhlíku (Advanced Lead-carbon)
https://oze.tzb-info.cz/akumulace-elektriny/16890-nove-systemy-olovenych-akumulatoru
Baterie lead-carbon JPC 12V 100Ah
http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index.php?category=baterie-olovene-trakcni&detail=MzEwMDU2&detail_name=baterie-lead-carbon-jpc-12v-100ah
Positive Plate for Carbon Lead-Acid Battery
http://www.electrochemsci.org/papers/vol9/90904826.pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Ten foam cutter používám. Mám poznačené proudy pro různé druhy polyše (3). Je to klasický proudový stabilizátor, člověk nemusí počítat nebo zkoušet napětí např. při změně délky řezacího drátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 19:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Otázky kolem drátu na řezání přesunuty.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr modelářského nabíječe
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2019 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak Thunder dorazil. Překvapilo mě, že to na přívodní straně má dva samostatné 3mm (asi) bullet konektory. Jak to připojujete na zdroj? Bastlíte redukce anebo to ustřihnete a přepájíte na něco jiného? Já tady mám většinu notebookových zdrojů s takovými těmi koaxiálními konektory 5.5mm/2.1mm nebo tak něco. Mám dokonce i redukci z autozapalovače na tady ten koaxiální. Jak tohle řešíte?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1535 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 103  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz