Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Zdravím,

zatím jsem vždycky používal vrtule uchycené "napevno" takovou tou šroubovací kleštinou: https://www.banggood.com/Racerstar-3_17 ... 24404.html . Občas jsem někde viděl vrtuli uchycenou k takovému tomu bazmeku se dvěma šrouby přes gumový o-kroužek. Většinou u toho psali, že to lépe ochrání vrtuli před zlomením při přistání. I koupil jsem si jednu takovou věc:
https://www.banggood.com/Racerstar-3_17 ... 45060.html

Dneska ráno jsem to byl vyzkoušet, a několikrát se mi stalo, že se vrtule za letu z tohoto držáku sesmekla někam do strany. Většinou při pokusu o visení na vrtuli (hover), kdy člověk razantně přidává a pak ubírá plyn. Při pokusu o nasazení o-kroužku jiným způsobem (s jedním překroucením navíc) mi pak milý o-kroužek vystřelil z ruky a zmizel v trávě, kde jsem ho už nenašel.

Co dělám špatně? Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Buď se vrátit k původnímu uchycení a nebo odzkoušet jiné ó-kroužky. Většinou pomůže silnější, který jde opravdu těžko nasadit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Máš tu vrtuli správně ustředěnou na unašeči? pokud je tam vůle, nebo nesedí na čele, tak pak nepomůže ani sebe lepší O-kroužek. Je to docela zásadní. Se správně "uloženou" vrtulí jsem nikdy neměl problém ani s obyčejnou kancelářskou gumičkou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Unašeč mám přesně ten co jsem posílal, a vrtule je na tom osazení položená docela bez vůle. Ale to osazení je tak milimetr a půl do směru letu, víc ne. Ještě mě napadlo dát to až na doraz na konec osky, aby osa motoru přečnívala přes vrtuli. Ale to by možná zase neplnilo tu funkci při nárazu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Místo O kroužku používám gumičky nastříhané ze staré galusky. Šířka asi 4mm nasadím ji na šroubek jedu přes vrtuli zatočím pod šroubek a zase přes vrtuli pod šroubek a ještě jednou a drží dobře. Používám na modelu Flash a ještě se ze letu ani při visení nesemekla. Při přistání plní funkci výborně. Asi by stačila i jiná gumička :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
YenyaKas píše:
Unašeč mám přesně ten co jsem posílal, a vrtule je na tom osazení položená docela bez vůle. Ale to osazení je tak milimetr a půl do směru letu, víc ne. Ještě mě napadlo dát to až na doraz na konec osky, aby osa motoru přečnívala přes vrtuli. Ale to by možná zase neplnilo tu funkci při nárazu.


Milimetr docela stačí, co je docela bez vůle netuším... :D

ještě jsi tuším nenapsal co tam máš za vrtuli.

ta vrtule musí jít rukou relativně lehce sklopit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Rukou jde sklopit docela lehce. Tím bez vůle myslím že se to (bez gumičky) nijak znatelně neposunuje. Ale zase že bych to tam musel na fest natlačit, to ne - vrtule jde na unašeč volně položit. Tak třeba do desetiny mm? Milimetr tam určitě není.

Vrtule 8x4.3 SF černá.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.10.2019 20:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
YenyaKas píše:
Rukou jde sklopit docela lehce. Tím bez vůle myslím že se to (bez gumičky) nijak znatelně neposunuje. Ale zase že bych to tam musel na fest natlačit, to ne - vrtule jde na unašeč volně položit. Tak třeba do desetiny mm? Milimetr tam určitě není.

Vrtule 8x4.3 SF černá.


Chce to menší o-kroužek ideálně silikonový. Vrtule musí jít sklopit ale silou. Já používám o-kroužky 10x2 a 8x2 silikonové mají daleko větší průtažnost než gumové.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Cili ale píše:
Chce to menší o-kroužek ideálně silikonový. Vrtule musí jít sklopit ale silou. Já používám o-kroužky 10x2 a 8x2 silikonové mají daleko větší průtažnost než gumové.


OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
YenyaKas píše:

OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.


Zdravím,
taky s gumičkovým unašečem vždycky bojuju. Chce to dvě gumičky (o-kroužky). Vrtule nesmí jít pootočit proti unašeči jinak to nedrží pořádně. Prostě je to na krev a nasazování gumiček je opruz, ale nic lepšího pro combat jsem neviděl. O-kroužky prodávají zde http://www.techseal.cz/kontakt/

Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
Kupuji o-kroužky na ebay, kvůli poštovnému zdarma, jinak bych kupoval třeba v Rubeně.
Ty bílé jsou měkčí, líp se natahují než ty černý.
https://www.ebay.com/itm/OD-White-Silic ... 9h6tYGToNg

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.10.2019 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Kupoval som O-krúžky v predajni s vodoinštalačným tovarom.
Je to vlastne tesnenie do rôznych ventilov.
Dá sa vybrať správny rozmer a tuhosť!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2019 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
Predajne GUFERO: O-krúžky aké len chcete.

Keď som pred pár rokmi také uchytenie vrtule tiež používal, mal som O-krúžky práve odtiaľ.

Skúška správnosti zvoleného O-krúžku: sila na "vysadenie" vrtule z držiaka (v smere osi motora) by mala byť niekoľkonásobne väčšia ako je váha modelu.

Pri pristávaní, je prípadné "vykĺbenie" vrtule cez páku s veľkým pomerom, takže isto skôr dôjde k vysadeniu vrtule ako k jej zlomeniu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2019 12:45 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 166
YenyaKas píše:

OK, kde se to kupuje?

Já jsem zatím vyzkoušel tu nastříhanou duši co psal dub, zdá se že to drží líp než ten o-kroužek co byl dodaný s tím unašečem. Ale zase je to takové humpolácké a určitě to nebude vyvážené.


Jelikož jsi z Brna doporučuji Agrozet v Telnici. Silikonové o-kroužky jsou bílé barvy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.10.2019 17:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 15.12.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: ROSICE , čR
O kroužky - Alfa-agro Popelova 45 Tuřany - to bude blíž.

L.

_________________
Taranis , Stinger,Phoenix 2000, Marabu XL,Hotwing ,Algol , Phantom 300, Twinstar


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz