Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 13:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2019
Příspěvky: 5
Bydliště: 251 63, Strančice
Zdravím pánové,

koupili jsme si se synem novou Betu 1400, vše v setu s vysílačem Cadet v4. Velmi často se stává, že při plném plynu motor ztrácí tah. Když pomalu přidávám plyn, otáčky rostou cca do 80% polohy plynu, při vyšší výchylce otáčky naopak klesnou. Úroveň na plný plyn je pak často nižší než na 50%. Pokud se plyn přidá navíc ještě prudce, tah motoru se nezvýší a zůstane na nějaké nižší úrovni. (Zkoušeno na zemi)

Taky pozorujeme jedno až dvouvteřinové úplné výpadky motoru za letu, a to i když je model opravdu blízko (50-100 m). Upřímně nevím, jestli vypadne jen motor nebo i serva. Stává se to nepravidelně a naštěstí ne moc často.

Měl jsem podezření, že to může dělat rušení příjmu regulátorem, anténa přijímače byla v modelu volně. Zkoušel jsem ji umístit nějak dál od regulátoru, ale příliš to nepomohlo. Projevuje se to i když jsou baterie v modelu i ve vysílači plně nabité. Setkali jste se s tím někdo? Nemáte prosím někdo nápad, čím by to mohlo být?

Díky,
Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To není DC motor a rádio na MHz frekvenci. Regl, resp. motor, by neměl přijímač rušit. Za sebe bych to spíš viděl na vyšeptalou baterku. Jestli máš možnost to vyzkoušet s jinou, udělej to. Až pak bych se zajímal o další. Něco podobného teď řeším s baterkou v jiném modelu. Tu jsem večer nabil, druhý den šel létat a po dvou metrech rozjezdu na opravdu plný plyn to najednou zdechlo tak na poloviční výkon, že jsem to stěží zvednul. Na place jsem to dobil (stačilo do plna jen málo) a letělo to jako jindy. Bohužel jsem zatím neměl možnost situaci opakovat, abych si ověřil, že to buď byla náhoda, nebo je chyba v baterce a budu muset volit vhodná měření ke zjištění příčin (špatný článek?).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 14:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2019
Příspěvky: 5
Bydliště: 251 63, Strančice
Baterku můžu koupit novou a zkusit, díky za nápad. Je tam nějaká noname, ale nevypadá podezřele. Nabíjím ji balanční nabíječkou, po létání nabíjím na "storage" napětí. Nabíjí se i vybíjí podle očekávání. Problémy s kolísáním se projeví hned, i při nabití na 100%.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 15:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.5.2016
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno + Ždárské vrchy
Toto spíše vypadá na nějaký studený spoj, a nebo chybný regulátor. Co je to zač a jaké je tam nastavené časování? Nemáš možnost zkusit použít jiný regulátor?
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 17:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 15.12.2013
Příspěvky: 71
Bydliště: ROSICE , čR
Popisované výpadky i na malou vzdálenost jsem u setové sestavy podobné jako Cadet zaznamenal - zastavoval se motor i serva nereagovala , bylo jedno v jaké pozici i vzdálenosti model byl. Výpadky na cca 0,5s.Četnost výpadků - za 10 min 5-10x , prostě nahodile. U větroně to tolik nevadilo, ale setovou sestavu jsem raděj přestal používat.

Libor.

_________________
Taranis , Stinger,Phoenix 2000, Marabu XL,Hotwing ,Algol , Phantom 300, Twinstar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: pon 14.10.2019 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
A vyzkoušel jsi znovu spárovat příjimač z vysílačem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 8:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2019
Příspěvky: 5
Bydliště: 251 63, Strančice
Sparovat znovu prijimac s vysilacem jsem zatim nezkousel. Zkusim.

Vcera jsem jeste pozoroval, ze kdyz se da plyn na plno, motor uplne vypnul. Kdyz se plyn natrimuje trochu (dost) dolu, prestane to delat, ale zhorsi se citlivost plynu. Mozna je ta vysilacka v nejakem podivnem stavu. Nevite prosim nekdo, jestli se da ta vysilacka (Cadet v4) nejak vyresetovat? V manualu jsem to nenasel. Cekal bych ale, ze to musi jit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
jenda.c píše:
Sparovat znovu prijimac s vysilacem jsem zatim nezkousel. Zkusim.
Vcera jsem jeste pozoroval, ze kdyz se da plyn na plno, motor uplne vypnul. Kdyz se plyn natrimuje trochu (dost) dolu, prestane to delat, ale zhorsi se citlivost plynu. Mozna je ta vysilacka v nejakem podivnem stavu. Nevite prosim nekdo, jestli se da ta vysilacka (Cadet v4) nejak vyresetovat? V manualu jsem to nenasel. Cekal bych ale, ze to musi jit.

Zkus pětikilovou palici a vyresetuje se to dost rychle, ale vážně, Cadet je velmi jednoduchý a bez možnosti dalšího rozvoje. Toto je můj názor, vím, že jsou i opačné. Pokud se tomu hodláš více věnovat, zauvažuj o něčem lepším. Není třeba mít rádio za desítky tisíc, dá se sehnat slušné i za pár tisícovek.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
No a co kalibrace regulátoru? Nepomůže?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 10:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2019
Příspěvky: 5
Bydliště: 251 63, Strančice
Omlouvam se, ale nevim, co presne myslite "kalibraci regulatoru".

V manualu od radia ani od letadla se o nicem takovem nepise. K regulatoru samotnemu (v setu) uz nemam vubec zadnou dokumentaci. Pokud vubec jde nejak nastavit, nemam bohuzel tuseni, jak to udelat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Zkus se inspirovat tady: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?p=460238


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Napřed bych zkusil tu baterku. Pokud máš, můžeš připojit třeba i autobaterii a vyzkoušet, jak se to bude chovat. Pozor na polaritu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 15:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9092
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkus si zjistit, kde přesně se létá v okolí Říčan, nebo v Uhříněvsi. Zajeď rám, poměrem a dohodni si osobní pomoc. Ale pospíchej, už není takové teplo a modeláři se začnou pomalu stahovat k zimnímu spánku v dílnách, tedy k zimním pracem při opravách současných modelů a stavbě nových na příští sezónu. Je lepší, když se ti na to někdo podívá, než abys tápal a případně si ještě něco poškodil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 16:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Mám CADETA 3 roky a bez potíží,trochu mě zarazilo že máš natrimovaný plyn a nevíš jak je kalibrovaný régl.Jo, můžeš ho používat se základní kalibrací od výrobce ale stáhni si trim plynu až dolů na 0 a vyzkoušej.Co znamená u tebe " přestane to dělat, ale zhorši se citlivost plynu"??? Jakou myslíš citlivost plynu,mělo by ti to plynule přidávat až do maxima nebo to to hned po 1cm posunu kniplu jde na plný plyn??Rady kolegy DAFA ber s rezervou,jo jsou lepší soupravy ale proč by jsi rozbíjel setovou soupravu kterou jsi koupil jako celek s érem a která je do začátku víc než dostačující


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Beta 1400 - kolísání tahu motoru
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 17:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
DAF píše:
Zajeď rám, poměrem a dohodni si osobní pomoc.


Nemohl bys místo "smartfounštiny" používat češtinu? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz