Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 64  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Dobré porovnání, PINDA na tom je celkem dobře.
Jak jsem psal, používám ji za studena, nahřívám až potom.
Nemám s tím problém, a pokud je trochu třeba přidat nebo ubrat z první vrstvy, použiju babystep.
To se ale skoro nestává.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Lubosh píše:
Dobré porovnání, PINDA na tom je celkem dobře.
Jak jsem psal, používám ji za studena, nahřívám až potom.
Nemám s tím problém, a pokud je trochu třeba přidat nebo ubrat z první vrstvy, použiju babystep.
To se ale skoro nestává.

V zásade tú istú funkciu ti urobí aj mechanický END stop a tomu je jedno, či je podložka teplá, alebo studená... Akurát musíš prestaviť po výmene podložky.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 11:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Lubosh píše:
.... a pokud je trochu třeba přidat nebo ubrat z první vrstvy, použiju babystep.
To se ale skoro nestává.

Dá sa neako vyvolať v Marline BabyStep aj keď tlačiareň netlačí? Mne sa v menu zobrazí, až keď spustím tlač, čo sa mi nezdá moc logické....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
Řekl bych že "problém" stojí trochu jinak.
Někdo chce vytisknout cosi na papír, přinese si z krámu lejzrofku a očekává že ji vyndá z krabice, připojí káble, pošle cosi, vyndá potištěný papír.
Jiný chce vyslintat cosi z kukuřičné hmoty, přinese si z krámu 3D plastoslint a očekává že to vyndá z krabice, připojí káble a plastodrát, pošle cosi co stáhne z netu a co mu (a podobným) kdosi ve světě předžvejkal, odloupne navršený plast z horké postele, nabarví a postaví na poličku.
Obraz doby :|
Ale houby i s octem, někdo třeba potřebuje nějaké díly, tak si je nakreslí, naslicuje, no a chce je vytisknout, a řešit problémy s navrženými díly, a ne se seřizováním a laděním tiskárny. Prohlížeč v počítači také chci jen používat, a ne si ho kompilovat.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
tomashr píše:

Ono by se u Průši dalo o službách dlouze diskutovat, pokud to koupíš jako stavebnici, tak na žádnou prémiovou podporu taky nemáš nárok, jen fórum atd a toto formou seženeš podporu i na cokoli jiného, v tomto bodu upřímně řečeno za tu vyšší cenu navíc nedostaneš fakticky nic


S tímto tvrzením bych si dovolil nesouhlasit - dostanu tiskárnu, která po složení tiskne, a soft, pomocí kterého jsem bez laborování schopen základního tisku. Online podpora funguje také dobře, protože když jsem si někam zašantročil jeden sáček s díly, tak mi ho okamžitě chtěli poslat, a to zdarma, jen tak tak jsem celou akci zastavil, když jsem ho znovu objevil.

Já jsem schopný tiskárnu postavit i seřídit sám, ale je plno lidí, kteří potřebují spíše projektovat a tisknout. Proto se divím, že kromě RiMra není nikdo, kdo by využil své zkušenosti s 3D tiskem, a za úplatu prováděl sestavení, zprovoznění a údržbu tiskáren pro ryzí amatéry. Firmy, dodávající poloprofi a profi tiskárny tyto služby za nemalý bakšiš samozřejmě nabízejí, ale to už jsme řádově někde jinde.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: pon 21.10.2019 18:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
BoŠ píše:

S tímto tvrzením bych si dovolil nesouhlasit - dostanu tiskárnu, která po složení tiskne, a soft, pomocí kterého jsem bez laborování schopen základního tisku.


A vážně máš pocit, že popisovaný stav, tedy bez větších problémů složit a bez laborování dosáhnout základního tisku je u řady levnějších alternativ problém???
Podle mne je výhoda Průši (aspoň u MK3) spíš v tom, že rovnou po sestavení jsi ve stavu víceméně finálním, tedy že kromě základních tisků jsi připraven i na valnou většinu náročnějších operací, to asi ano. Ale základní tisk skutečně zvládá i leccos jiného.
Já si třeba po MK2 koupil MK3S hlavně proto, že věnuji dost času thinwall tiskům letadel, což je vždy dost na hraně a tam mi to ušetřilo laborování dost. Ale upřímně pro různé blbinky je přínos této poměrně drahé varianty daleko menší, než by se zdálo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 9:52 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na výstavě Model Hobby mezi lepením letadel s dětmi jsem vyslechl žádost o 3D hlavu do modelu.

Žadatele jsem obešel s telefonem s 3D creatorem.
Večer vytiskl na Rebelovi s tryskou 0.5mm ve vrstvě 0,32mm jen jako pokus. Na dva perimetry z PLA.
Druhý den se tomu jedná šikovná plastiková modelářka chvilku pověnovala..

Za mě překvapivě dobrý výsledek. Kdybych věděl, že to takto dopadne, tak jsem scanoval a tisk lépe...


edit, ještě narovnaný obrázek..


Přílohy:
DSC_8445.JPG
DSC_8445.JPG
[ 65.44 KiB | Zobrazeno 1853 krát ]

DSC_8445.JPG
DSC_8445.JPG
[ 44.88 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
TomasC píše:
Na výstavě Model Hobby mezi lepením letadel s dětmi jsem vyslechl žádost o 3D hlavu do modelu.

Žadatele jsem obešel s telefonem s 3D creatorem.
Večer vytiskl na Rebelovi s tryskou 0.5mm ve vrstvě 0,32mm jen jako pokus. Na dva perimetry z PLA.
Druhý den se tomu jedná šikovná plastiková modelářka chvilku pověnovala..

Za mě překvapivě dobrý výsledek. Kdybych věděl, že to takto dopadne, tak jsem scanoval a tisk lépe...


Ahoj, jaké je to přibližně měřítko a kolik hlava váží, prosím?

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 10:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Výška je cca 6cm. Můžu zkusit doma odhadnout z Gkodu, už je u předlohy. Ale budu dělat další, tak tam si údaje napíšu.

Nicméně měřítko jsem neřešil. Chtěl jsem vědět jak má být široká a jaká je požadovaná vzdálenost brady a vrcholu hlavy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: úte 22.10.2019 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
TomasC píše:
Výška je cca 6cm. Můžu zkusit doma odhadnout z Gkodu, už je u předlohy. Ale budu dělat další, tak tam si údaje napíšu.

Nicméně měřítko jsem neřešil. Chtěl jsem vědět jak má být široká a jaká je požadovaná vzdálenost brady a vrcholu hlavy.


Díky!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Protože se mi časem nahromadilo x věcí, kterých bych (ne úplně nutně hned) potřeboval vytisknout, tak se jako totální tiskařský analfabet aktuálně rozmýšlím mezi tiskárnou Průša mini a Enderem 3 vyladěným od Rimra.
Je výhodou ta veliká podpora neveřejných videí pro zákazníky Rimra důvodem k vyšší ceně (než koupi z DE) a objednávce od něj a nebo oželet podporu a jít do (co tak pozoruji) do blbuvzdorné (a dražší) Průša mini?
Očekávám, že odpověď asi jednoduchá nebude, co? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 16:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jestli se rozhoduješ jen podle ceny, tak podpora od Richarda je k nezaplacení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Marek_Km píše:
Protože se mi časem nahromadilo x věcí, kterých bych (ne úplně nutně hned) potřeboval vytisknout, tak se jako totální tiskařský analfabet aktuálně rozmýšlím mezi tiskárnou Průša mini a Enderem 3 vyladěným od Rimra.
Je výhodou ta veliká podpora neveřejných videí pro zákazníky Rimra důvodem k vyšší ceně (než koupi z DE) a objednávce od něj a nebo oželet podporu a jít do (co tak pozoruji) do blbuvzdorné (a dražší) Průša mini?
Očekávám, že odpověď asi jednoduchá nebude, co? :)


Zkus kontaktovat RiMra a zjisti co a jak.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 18:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
BoŠ píše:
Ahoj, jaké je to přibližně měřítko a kolik hlava váží, prosím?


Je to 249 vrstev po 0,24mm = výška 59,76mm.
Spotřebováno 3,6metru PLA = cca hmotnost 4g bez barvy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3D tiskárny v modelařině - III
PříspěvekNapsal: čtv 24.10.2019 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Co jsi měl za Appku na skenování? Pod tím názvem mi to našlo plno, ale podobných...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 955 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 64  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz