Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: sob 02.11.2019 12:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj
chtěl bych se zeptat, zda někdo s fóra nemá zkušenost s tímto modelem, nebo váš názor na něj. Uvažuji nad jeho pořízením, ale zatím jsem moc o něm neobjevil. Chtěl bych nějaký levnější kompozit na takové trochu rychlejší polétání. Ještě váhám nad Elfuno od DPmodel. Děkuji za vaše odpovědi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: ned 03.11.2019 19:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2019
Příspěvky: 8
Veľmi bude záležať, aký pohon použiješ...
Na polystyrenove verzie sú veľmi dobré referencie,
s kompozitovým krídlom a klapkami bude lietať ešte lepšie :-)
Určite ber uhlíkovú verziu
https://youtu.be/bZ5h0xU1mac
Ako jediné negatívum sa mi zdá pomerne malý otvor pod krídlom

El funo už jen iná trieda, to by si potreboval omnoho drahší pohon aby to lietalo rovnako alebo aspoň podobne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: pon 04.11.2019 5:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj
děkuji za odpověď. Motor mám Phasor Race 2026/3600. Létám velké akrobaty a k větroňům všeobecně jsem se stavěl tak trochu odtažitě, připadalo mi to dost nudně. No a já nevím, nějak jak stárnu, tak jsem se nechal od kamaráda ukecat a jel s nimi v létě do Alp, na svahové létání. Málem mi to srazilo do kolen, bylo to naprosto úchvatné. Je vidět, že si člověk nikdy nemá dělat názor na něco co nezkusil. Dopadlo to tak, že jsem si od jednoho s nich koupil olétaný Extrem od Azera a teď létám s ním. Kamarád mi právě nasměroval na to El funo a prodal mi uvedený motor. No a já jsem ještě při prolézaní webu narazil na tu Optimu composit, tak jsem chtěl znát názor na ni, zda by nebyla lepší jak El funo. Díky za odkaz na video, opravdu nelétá špatně, no a nechám si to ještě projít hlavou.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 15:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.12.2018
Příspěvky: 26
Tak ona je otázka, jestli se tu bavíme o létání pod motorem, nebo o větroni na svah. Já mám od azera filipa 600 sport. A lítá to dobře s motorem i na svahu - není to tak rychlé a je to celkem hodné éro, které se dá snadno opravit. Takže uvažuji, že to nechám jen jako čistý svahák bez motoru a reglu. Teď právě osazuju Xtrema azero. Původně jsem ho koupil na svah - kvůli klapkám a rychlejšímu profilu. Ale zatím bude asi na motorové létání, nechce se mi ho hned na svahu otloukat. Jaké s ním máte zkušenosti ? Myslím, že žádný z těchto modelů není na nějaké velké divočení. Vhodný pokročilejší model na rychlejší létání či svah kolem 2,5 metru by mě taky zajímal. Na 3 metrový kompozit se zatím necítím jak pilotně, tak ani finančně. Od Ls model mě zaujal extreme composit nebo concent.

https://www.youtube.com/watch?v=4-ErgX8 ... e=youtu.be


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 21:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 29.12.2015
Příspěvky: 119
Bydliště: Louny
Kamrád měl klasickou Opimu a létala skvěle. Měl snad i tu composit s nějakým šíleným Neu motorem, ale tu jsem létat neviděl.

_________________
http://mara126.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 7:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Taky jsem hodně koukal po tom kompozitovým Extreme, nicméně mne od toho odradilo to, že pro každou výměnu baterky se musí vždy vytočit a zatočit 4 šrouby, což je činnost která mne osobně nebaví :-) Tedy jsem vzal od LS model Concept III. Leoš Svoboda konečně s tímto modelem udělal 2 metrovýho warmlinera s kabinkou pro snadnou výměnu baterek, tak jsem tomu nemohl odolat :-) Letové zkušenosti ale zatím nejsou, jsem ve fázi osazování, nicméně model je precizně vyroben a chtělo by to srovnání s Ionem Neo, který je asi nejpodobnější model na trhu. Concept III. má taky tloušťku profilu jen 15mm stejně jako ten Ion Neo, nicméně Extreme má profil ještě tenčí. Myslím si, že pokud ten Extreme kompozit lítá dobře, tak je to v poměru cena/výkon asi aktuálně nejzajímavější dvoumetrovka v této kategorii na trhu a mít tu kabinu, tak by to bylo dokonalý úplně - mýma očima ;-)


Přílohy:
IMG_20191206_121625.jpg
IMG_20191206_121625.jpg
[ 196.36 KiB | Zobrazeno 2464 krát ]

IMG_20191206_121817.jpg
IMG_20191206_121817.jpg
[ 225.94 KiB | Zobrazeno 2464 krát ]



Naposledy upravil miglosch dne sob 07.12.2019 7:36, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 7:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Ariane V6 ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 7:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
blesk píše:
Ariane V6 ;-)
Taky dobrý a v poměru cena/výkon asi nepřekonatelný :-) ale to není 2 - 2,5metrovka které tu lidé řeší, tak jsem jí ani nezmiňoval ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Extreme composit od LS model
PříspěvekNapsal: sob 07.12.2019 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Tak to se omlouvám, nevšiml jsem si toho požadavku na 2+ metru, tak to jedině Ariane V10, ale to je cenově někde jinde...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz