Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: pon 30.09.2019 17:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2018
Příspěvky: 16
Po delší době přidávám nějaké ty fotky. Corsair už má i podvozek. výškovku a směrovku. Přes zimu bych chtěl na trup přidat skolaminát. Měl by někdo pro mě tipy na co si dát pozor popřípadě jak postupovat ? :)


Přílohy:
IMG_4131.JPG
IMG_4131.JPG
[ 209.63 KiB | Zobrazeno 5508 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 18:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2018
Příspěvky: 16
Po delší době přidávám nějaké ty fotky. Corsair už má i podvozek. výškovku a směrovku. Přes zimu bych chtěl na trup přidat skolaminát. Měl by někdo pro mě tipy na co si dát pozor popřípadě jak postupovat ? :)


Přílohy:
IMG_4131.JPG
IMG_4131.JPG
[ 209.63 KiB | Zobrazeno 5402 krát ]

IMG_4128.JPG
IMG_4128.JPG
[ 219 KiB | Zobrazeno 5402 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 20:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Přidat sklolaminát - olaminovat?
L285 + tenká tkanina cca 50g/m2
Základ by měl být zatmelený, výbroušený...
Nejdřív se udělá jedna vrstva a pak mají různí modeláři různý postup
a)
- nějakou plastovou/gumovou škrabkou se sundá přebytečný epoxid
- olaminovaná součást se nahrubo zbrousí případně dotmelí
- udělá se druhá vrstva epoxidu, která je finální. Tenka jen na zakrytí struktury tkaniny
- přebrousit na jemno a stříkat základem
b)
- na první vrstvu se dá peel ply (taková polyesterová tkanina), která nasaje přebytečný epoxid
- pak se v zásadě jen brousí a může se stříkat základ
c) tuto variantu neznám dokonale, případně prosím o opravení
- první vrstva se zastříká po přebroušení plničem

orientační návod je zde https://www.youtube.com/watch?v=ujk-wBQDUSk

- používat jednorázové rukavice!
- pokud štětec tak takový, který nepouští vlas
- nejsou špatné takové ty pěnové štetcové houbičky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vik_ píše:
- pokud štětec tak takový, který nepouští vlas
- nejsou špatné takové ty pěnové štetcové houbičky


Jestli máš tip na štětce, co nepouští chlup, dej prosím odkaz. Já se zrovna minulý týden rozčiloval při lakování nad Spokarama, chlupy se neuvolňovaly z toho zamáčknutí ale byly kratší, lámaly se. A to byl jeden štětec za 100 a druhej za 190,- Označení 81217 Profi přírodní štětiny

Ty pěnové štetcové houbičky jsou na natírání? Já myslel, že se s tím dá jen tupovat. A vydrží některej nitroředidlo? Dej taky prosím odkaz co to přesně je.
Díky


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 16:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Štětce - nemám žádnou svou značku (a většinou chlup updane)
Ty houbičky jsou spíš na jedno použití (vždy jsem ustříhl kus co zatvrdnul a pak 1-2 jdou použít), ale natírat se s nimi také dá. Jen se nesmí tak tlačit.

Ještě jsem si vzpoměl na alternativu. Četl jsem, že se používá lak na parkety (polyuretanový vodou ředitelný), případně modelářské balení pod označením eze-kote, které jsem viděl v katalogu Lindinger. Nemám vyzkoušené! Pokud to dá ale výsledek obdobný tak je to zajímavá alternativa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: sob 05.10.2019 17:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
K tomu eze-kote:
https://www.jino.cz/eze-kote-laminovaci ... 0-ml_15238
Mám ho doma a dělal jsem s ním, práce příjemná, nic nesmrdí a vše jde krásně umýt vodou...
Ale na klasiku to podle mě prostě stejně nemá, třeba když jsem s tím nalaminoval padesátkou depronovou desku a tu pak zlomil, tak jde tkanina relativně snadno ztrhnout.
Ale jako nesmradlava alternativa na méně náročné aplikace super!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: pon 07.10.2019 11:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2018
Příspěvky: 16
Děkuji za rady. Uvidíme jak práce půjde od ruky, ale chtěl bych mít trup olaminovany do vánoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2019 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
Sevenl píše:
Děkuji za rady. Uvidíme jak práce půjde od ruky, ale chtěl bych mít trup olaminovany do vánoc.


Ahoj s tím olaminováním, to není až tak jednoduché, aby to splnilo účel a nebylo těžké. Popíšu postup, který mám v praxi ozkoušený nic okoukaného z Yutube. Pokud si na to netroufáš, radši to nech někomu zkušenýmu, kdo s tím má zkušenosti. Chtělo by to k návodu přidat fotky, líp by jsi to chápal, nebo to vidět v praxi, být u toho.

Kostra by měla být vybroušena a zatmelena používám na větší nerovnosti šlehaný tmel. Poté kostru natřeš zředěným nitrolakem a po zaschnutí lehce přebrousíš jemným smirkem tak že jen strhneš chloupky lak musí zůstat používám 400 papír.
Tkanina 25- 30g/m2 se položí vcelku na vršek křídla nebo trupu a velurovým válečkem který nasytíš epoxidem tkaninu prosytíš tak, aby přilnula k povrchu. Použij nádobu na válečkování ve vrchní vroubkované části vytlač přebytečný epoxi z válečku, aby následný povrch nebyl lesklý. S tkaninou se musí pracovat, tak aby nevznikaly varhánky, různě popotahovat hlavně u trupu, na křídlech je to jednoduší. Není to úplně jednoduchý a začátečník to většinou vzdá. Po zatvrdnutí a odríznutí krajů se tyto zabrousí a pokračuje se na druhé straně křídel nebo trupu. Postup jsem několikrát popsal v RCM.
Po zatvrdnutí celý povrch lehce přebrousíš zase 400 smirkem a na celý model naneseš 4 vrstvy Milesi LBA 26 postupně bez broušení a opět použiješ velurový váleček.
Po zatvrdnutí, nejlépe do druhého dne přebrousíš zhruba smirkerm 250 , tak, že nesou žádná lesklá místa. Po té opět smirkem 400 jen lehce na zjemnění povrchu. Pokud neprobrousíš máš připravený povrch na stříkání. Minimální nárust hmotnosti a trub nebo křídla vypadají jak laminátové.
Nenech si radit od lidí, kteří jen něco četli nebo viděli, nepoužívej štětec, jen třeba malý v místech přechodů na přitlačení tkaniny. Orientační návod na Yutube je na nic. L285 je drahý epoxi, doporučuji levnější verzi, třeba Letoxit 231 nebo podobný. Tužidlo a Epoxi dávkuj plastovou injekční stříkačkou v poměru 1:2. Tkaninu nestříhej núžkama, budeš se trápit. Použil nůž Olfa s kruhovou žiletkou. Pokud si nebudeš vědět rady, klidně zavolej, nebo to přivez, já ti to olaminuji. Stačí na to v zásadě víkend. ČAO VÁCLAV. 608960242


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U-Corsair
PříspěvekNapsal: čtv 07.11.2019 18:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.12.2018
Příspěvky: 16
Ahoj, díky za rady. Při pročtení technických listu k pryskyřici L285 jsem se dočetl že při vytvrzení při 50 stupních splňuje materiál standard pro větroně i motorové větroně a má lepší parametry (pevnost atd..). Nezkoušel to někdo ? Ono samotné vytvrzení by zas takový problém nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz