Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 100  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 04.11.2019 18:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 12:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 9:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když narazíš na jiné diskuze jinde, zjistíš, že lidé vědí, že represe dopadne na nepravého (viz třeba střelné zbraně a omezování kapacit zásobníků). Jak chceš pracovat s veřejným míněním, když novináři si napíšou co chtějí a pravda je mnohdy vůbec nezajímá, důležitý je úderný titulek a srdcervoucí obsah. Neznámějšími vykladači mediální pravdy jsou Pepa Klíma, Janek Kroupa, Jílková a mnoho dalších (všechna jména si nepamatuju). Na nějaké správně vyložené reportáže si pamatuju, mohl bych povědět. Jaké bylo rozčarování z takového skvělého investigativního novináře Radka Johna, když se dostal do politiky. Vem si jen, jaký je dnes problém uspořádat leteckomodelářský den. Vzhledem k nastaveným podmínkám se do toho skoro nikomu nechce, vidím to u nás. A to máme celkem dobré vztahy s obcí, která takové akce i docela podporuje. Když fotbalisti prohrají někde venku, jsou toho plné noviny, když naši modeláři získají nějakou pozici na bedně, třeba zrovna pylonáři, nedočteš se o tom nikde jinde, než v nějakém modelářském plátku. Dělají se výstavy, akce, někde to funguje, ale pryč jsou doby Svazarmu (to není nostalgie), kdy to bylo řízeno shora.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
lidu obecnemu skutecne nevadi kdyz to dopadne na nepraveho - vetsinou se to snadno obhaji takovym tim "kdyz se kaci les, litaji trisky.. " - lidem zacne vadit az to, az to dopadne skutecne na ne. Klasicky pripad je dopravni represe - clovek znaly se vetsinou brani dopravni sikane, clovek obecny sklopi usi, popovida si s policajtem.. a pak se strasne divi a nadava v hospode, za co mu vlastne ten ridicak sebrali nebo za co vlastne vysolil tu tezkou pokutu, kdyz on nic neudelal a vsechny ty represe mely mirit prece na ty piraty a ne prece na nej. takze lidu obecnemu skutecne nevadi omezeni ozbrojovani, protoze zbran nenosi a uz vubec ne omezeni nejakych modelaru, protoze nemodelari a vetsinou ani nikoho takoveho nezna.
jak rikal jeden klasik - clovek je chytrej, ale lidi jsou blbi.

a doba svazarmu kdy vsechno bylo RIZENE shora myslim vetsine modelaru skutecne nechybi. To co realne chybi je maximalne PODPORA shora.. to je dost rozdil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
DAF píše:
Když fotbalisti prohrají někde venku, jsou toho plné noviny, když naši modeláři získají nějakou pozici na bedně, třeba zrovna pylonáři, nedočteš se o tom nikde jinde, než v nějakém modelářském plátku. Dělají se výstavy, akce, někde to funguje, ale pryč jsou doby Svazarmu (to není nostalgie), kdy to bylo řízeno shora.

Je to tím, že Svaz modelářů nemá žádný marketing. Není tam asi nikdo, kdo by poslal informace novinářům, dělal marketing na sociálních sítích a vše co s marketingem a mediální podporou souvisí.
Stačí se podívat na web ..... http://www.svazmodelaru.cz/galerie-uspechu/ ...... poslední příspěvky jsou rok 2016.
Spousta modelářských klubů má větší propagaci než samotný svaz. Ale na druhou stranu to chápu, předpokládám, že předsednictvo SMČR to dělá ve svém volném čase a zdarma. A věnovat se marketingu zabere také nějaký ten čas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jestli to dělají lidé ve svém volném čase, tak se ani nedivím. Skloubit práci, koníčka (který navíc není levný) a ještě činnost v nějakých pozicích, to může skončit i rozvodem. Ale protože podrobnosti neznám, nebudu to komentovat.

Kubo78, občas potkávám lidi, jak ty říkáš znalé, ale i ty neznalé. Bohužel zjišťuju, když se takhle bavím s lidmi, že ti "znalí" jsou většinou zcela neznalí, pouze to jsou uřvaní hulváti, a ti neznalí jsou většinou více znalí, než ti první. Pokud má řidič dvojku pod kůží, nevím, čemu se diví, že mu sebrali noty, když chytnou darebáka, který zrovna leze s věcmi z kvartýru s vypáčenými dveřmi a tvrdí, že tam byl na návštěvě, taky mu budeš věřit, že je nevinný? Ono ti ten dotyčný většinou neřekne celou pravdu, jen jak, to vidí on, ne jak to bylo ve skutečnosti. Nemo iudex in causa sua, vyhledej si překlad na Googlu. Podle tebe jsou všichni lidé v těchto pozicích psychopati, kteří jen touží někoho pošikanovat, ráno se sejdou, rozdělí si kdo koho půjde pošikanovat a jak, a večer si u piva vykládají jak si dnes krásně pošikanovali. Slovy klasika: "A mě se chce něco říct!". Takováto debata tu zde už byla a byla odmazána, můžeš pokračovat.

P.S. Svazarm skutečně nikomu nechybí, ale ta podpora určitě. Mimochodem, jsou tu lidé, kteří se chodí "hádat" třeba na ministerstvo školství, aby se s tím něco dělalo, podávají návrhy, koncepce, ale je to boj s větrnými mlýny, jde to pomalu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
DAF píše:
Jestli to dělají lidé ve svém volném čase, tak se ani nedivím. Skloubit práci, koníčka (který navíc není levný) a ještě činnost v nějakých pozicích, to může skončit i rozvodem. Ale protože podrobnosti neznám, nebudu to komentovat.

Kubo78, občas potkávám lidi, jak ty říkáš znalé, ale i ty neznalé. Bohužel zjišťuju, když se takhle bavím s lidmi, že ti "znalí" jsou většinou zcela neznalí, pouze to jsou uřvaní hulváti, a ti neznalí jsou většinou více znalí, než ti první. Pokud má řidič dvojku pod kůží, nevím, čemu se diví, že mu sebrali noty, když chytnou darebáka, který zrovna leze s věcmi z kvartýru s vypáčenými dveřmi a tvrdí, že tam byl na návštěvě, taky mu budeš věřit, že je nevinný? Ono ti ten dotyčný většinou neřekne celou pravdu, jen jak, to vidí on, ne jak to bylo ve skutečnosti. Nemo iudex in causa sua, vyhledej si překlad na Googlu. Podle tebe jsou všichni lidé v těchto pozicích psychopati, kteří jen touží někoho pošikanovat, ráno se sejdou, rozdělí si kdo koho půjde pošikanovat a jak, a večer si u piva vykládají jak si dnes krásně pošikanovali. Slovy klasika: "A mě se chce něco říct!". Takováto debata tu zde už byla a byla odmazána, můžeš pokračovat.

P.S. Svazarm skutečně nikomu nechybí, ale ta podpora určitě. Mimochodem, jsou tu lidé, kteří se chodí "hádat" třeba na ministerstvo školství, aby se s tím něco dělalo, podávají návrhy, koncepce, ale je to boj s větrnými mlýny, jde to pomalu.


inu, pak te lituji ze se potkavas s takovymi lidmi.. jiste vis, ze znalym neni ten, ktery chodi a vyrvava na kazdem rohu jak to ma "vosefovany". Znaly jest ten, ktery vi, kdy v pravy cas aplikovat "Nulli tacuisse nocet, nocet esse locutum" jak rikame my, stari latinici, kdyz uz si to takto vytahl (ver nebo never, ale latinsky sem se nekolik let ucil :-)). Co se tyce psychopatismu u silovych slozek a oddelenich zalozenych na represi obecne, inu, kazdy jsme nejaky, najdou se lide dobri i spatni, znam u silovych slozek lidi dobre, vyborne i prachmizerne.. ale plati ze nektera povolani proste psychopaty pritahuji.. a pak nezbyva nez proste "Si vis pacem, para bellum".

Co se tyce podpory - nejsou penize, neni marketing. neni marketing, neprinasi to sponzory = nejsou penize. I toto se zde mnohokrate probiralo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
kraro píše:
Je to tím, že Svaz modelářů nemá žádný marketing. Není tam asi nikdo, kdo by poslal informace novinářům, dělal marketing na sociálních sítích a vše co s marketingem a mediální podporou souvisí.


No ja mám opačnú skúsenosť. Moja žiačka sa stala majsterkou sveta v kolkoch.
Chcel som, aby jej úspech (a úspech to je ako hrom) nezapadol prachom, tak som oslovil regionálnu TV...
A?

A nič, absolútny nezáujem!

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.11.2019 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
4kuba78 lidí potkávám různé, na obou stranách té pomyslné barikády. Blbci jsou na obou, stejně jako ti normální. Ale nedovolím si říkat, že blbci jsou jen na té jedné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.11.2019 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6888
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Sakra chlapi :o , ja měl na gymplu taky 2 roky latinu, ale bez strýčka Googla a znalosti ruštiny (tam jsem našel ty nejlepší překlady, zejména toho druhého citátu) bych asi sotva pochopil co máte těmy citáty na mysli. :| A kvůli ostatním je asi dobré uvést překlady do jazyka českého (volné, pochopitelně, protože google překladač z toho uděla zcela nesrozumitelnou větu). :wink: Tak to zkusím, když tak mne opravte:

Nemo iudex in causa sua - "Není možné býti soudcem ve vlastní kauze"
Nulli tacuisse nocet, nocet esse locutum - "Hodně řečí nic nevyřeší", nebo snad "Míň řečí, víc rozumu"
Si vis pacem, para bellum - "Chceš-li mír, připravuj se na válku"
:mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.11.2019 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nedělám si iluze o "ynteligenci" některých četníků, hlavně u nižších složek, a obecních strážných, ale že by mezi nimi byl výrazně větší počet psychopatů oproti běžné populaci, to se mi nezdá (a ten exot v Mustangu, co boural na Liberecku, je psychopat, nebo oběť šikany státního aparátu, na silnici jemu podobných potkávám dost, oni patří do které kategorie?). Je pravdou, že bývám kontrolován pouze v úterý a v dubnu, ale nějak jsem nikdy neměl pocit, že by se mě někdo snažil šikanovat. Ale když jsem se potkal s někým, kdo si stěžoval na šikanu, přeptal jsem se a zjistil, že dotyčný vystartoval a byl "chytrej jak rádio". To se pak nedivím, že se mu to snažili dat sežrat. Pokut jsem platil jen několik, a to ještě v minulém století, ale vždy to bylo spíše symbolicky, protože jsem si byl vědom, že jsem udělal něco, co jsem neměl a zbytečné jsem se nedohadoval. Také jsem párkrát odešel s tzv domluvou, tedy úplně bez pokuty. Za celý život jsem měl tolik pokut, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky pracovníka na pile po 25 letech práce. Jinak jezdím přiměřeně rychle (na padesátce nejvýš šedesát) a parkuju pokud možno tam, kde se má (zákazům se vyhýbám). O zónách placeného stání se raději nevyjadřuju (ale tam pokud možno neparkuju).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2019 21:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Stanovisko Predsedu LERMAS k situácii po zverejnení Rozhodnutia Dopravného úradu č.1/2019:
https://www.lermas.sk/2019/11/06/stanov ... -c-1-2019/

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2019 21:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.8.2017
Příspěvky: 107
Bydliště: Nejdek
Obrázky: 4
Ahoj všem kdo tápou v dění ohledně RC modelů a jejich pilotáži stejně jako já. Všude straší že budeme muset na pilotáž rc modelů mít oprávnění. Celé to začlo kolem dronu a teď se to pomalu rozšiřuje na veškeré letecké RC modely. Jak to vlastně má být? Protože já jsem letadílkář A mám dvě coptéry Které nemají systém návrat domů nevím jak to bude. Proto budu rád když sem přispějí všichni co se touto otázkou zabývají a sledují dění okolo zpřísnění pravidel pro pilotáž RC modelů. Děkuji.

_________________
q450 copter, samokřídlo 750, zeta z-84, wizard x220, rcfactory flash, sky surfer 1400, Hacker P51d,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.11.2019 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Skúšky na modely až od 25kg

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 15:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 12:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.11.2019 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
To je po celkem dlouhé době další článek z modelářské oblasti. Máš pravdu, že je zase o kitařích a bohužel ne o nás. Ovšem komentáře k článku řeší zcela něco jiného, než modely, a jeden (zřejmě od "zasvěcené" osoby) dokonce rýpající do svazu. Třeba je autor modelářem, nebo má někoho v rodině či blízkém okolí. Podle počtu komentářů to asi moc lidí stejně nezaujalo. Články popisující funkční modelařinu se zaobírají spíše drony a negativy s nimi spojenými.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz