Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 05.09.2019 6:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Libor píše:
výškovky
Ano, tak nějak to je. Chce to vzít tužku a papír a vypočítat si ty síly (a "momenty setrvačnosti"). A ještě jedna možnost existuje. Máme ty telemetrie a malé kamery, o tom se našim předchůdcům ani nesnilo. Můžeme si to zachytit kamerou na modelu a čidly polohy ;-) Já to tedy dělat nebudu, protože z praxe vím, že když na tom rogale zatlačím do hrazdy, žádné kývnutí křídla se nekoná, i když "YenyaKas moment setrvačnosti" celé tříkolky je jistě značný. Prostě to to křídlo díky aerodynamickým silám ustojí, tříkolku svýma pažema odtlačím dozadu a změním vyvážení soustavy.

Díky za opravu, patří opravdu výškovky.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 13.09.2019 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pátek třináctého - Paraskavedekatriafobie :roll:
Původ pověry:
Na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus a při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil.
No a teď v praxi s pinďou z Lídlu



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 16:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak pepíno konečně jsem se rozhoupal a dnes mi dorazila ta zvětšenina LIDLérka a pomalu ji začínám kuchat.Má už připravené křídla i výškovku na ovládání takže jen lehce naříznout a ....no nevím má naznačené klapky jak na rovném křídle tak i na 1. vzepětí .....nemám s větroněma žádnou zkušenost tak co myslíš které udělat ovládané??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 17:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Drátku klapky za mne ke konci křídel tam mají větší účinnost, u trupu to ztrácí význam.
Pokud to chceš na líné zatáčení můžou být i tam :lol: i když je to spíše určené na vztlaky,...
nevím jak je to tam naznačeno přesně. Tak ať se ti dílo podaří těším se na výsledek.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Klapky nejsou křidélka :? .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ba, ba, S.Namezi,omlouvám se blbě jsem se vyjádřil :oops: , tuším že klapky jsou u trupu a brzdí nebo vztlakují ale kolega pepíno mě už trochu zná a ví jak mě odpovědět :roll:Jinak pepíno křídlo to má rovné s krátkým vzepětím a ještě ušima


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 17:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak pepíno pokud sem budeš nahlížet 8O tak žádné obrázky ze záletu toho bratrance od LÍDLU nenajdeš.Zálety skončily fiaskem(pro mně) :evil: .je to éro hodně křehké a ačkoliv jsem si dal práci pro mně nezvyklou s dovažováním tak prostě motorový let končil vždy pádem bez možnosti jakkoliv korigovat let :oops: .Od začátku to děsně táhne vpravo i když přednastavím kontra křidélka a když to hodím a snažím se cosi vymyslet tak to udělá zatáčku při které se křídla neskutečně prohnou nahoru do oblouku a zatáčka se tím tak utáhne že není možné nic udělat a držka je jasná.Nevím ,prostě větroně mi nejsou souzený,určitě jsem asi někde udělal chybu ,snad možná vyšším pylonem ...no nevím,mám to na 3 kusy a teď to lepím ale asi to byla nedobrá investice pro mně,možná že čelní motor bude lepší ale ty prohýbající se křídla nejdou s Lídloušem ani srovnat.Ale věřím že tobě bude šlapat jako hodinky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Drátku to je mi líto :cry: od koho teď budu opisovat..
Sice jen vařím z vody ale hledal bych příčinu pokud jsi měl těžiště aspoň přibližně , hlavně ve vyosení motoru.
S tou křehkostí křídel je to jasné neni to houbové EPP :D Chce to řádně vyztužit, ale i tak pokud to práskne do země
pravděpodobnost že to praskne hned vedle výztuh je dosti velká za to můžu strejda Murphy a jeho zákony :lol: :lol: :lol: .
Já osobně jsem určitě pro motor ve předu, tam je to jednoduší drobné vyosení a potlačení a musí to šlapat :lol: .
U motoru na pilonu je třeba dodržet spoustu aerodynamických vztahů aby to fungovalo jak má.

Věřím tomu že to polepíš a nakonec to poletí jak má :D . Já na něj zatím nemám čas ještě mám před sebou jeden závod a pak se na to vrhnu a uvidíme.

Blíží se podzim tak jsem na Lídla nasadil světýlko z Lídlu na kolo :lol: :lol: :lol: aby se v mlze a tmě neztratil :lol: :lol: :lol: .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 21:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No pepíno neponecháváš nic náhodě,to je chválihodné :wink:že dbáš i na bezpečnost v opticky snížené viditelnosti 8O . Samozřejmě bicykl to není ale ty osmy co předvádíš by ti pochválily i bratři POSPÍŠILOVÉ za dob své velké slávy když takhle kroužily před bránou soupeřů :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.10.2019 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Díky Drátku ale žádnou chválu si nezasloužím jen se snažím to udržet chvilku ve vzduchu a pak nějak se vrátit na zem :lol: :lol: :lol: .
Jinak tedy poslušně hlásím že jsem dorazil toho Lídlovského brášku z Číny za 13 doláčů. Teď jen počasí na zálet a uvidíme jak to dopadne.
Šetřil jsem váhou jak to jen šlo a abych nemusel model dovažovat, musel jsem dat až na ocas 9g servo.
Jen by mne zajímalo čím to Číňanek stříkal,... Ta barva nejde dolů žádným méně agresivním prostředkem. Na druhou stranu stačí model
hňápat rukama a barva leze dolů jen dotykem :lol: :lol: :lol: .
Příloha:
0.Popis modelů Stovka.jpg
0.Popis modelů Stovka.jpg
[ 179.95 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]



Přílohy:
2.Tak jdu na to.JPG
2.Tak jdu na to.JPG
[ 86.49 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]

4.A uhlíkování.JPG
4.A uhlíkování.JPG
[ 132.27 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]

5.Nakonec elektrika.JPG
5.Nakonec elektrika.JPG
[ 103.67 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.10.2019 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Tak jsem si říkal že jednoho krásného dne ho zalétnu,.......
No ale nedalo mi to krásný nebo škaredy je to přeci jedno :lol: . Tak jsem ho dnes prubnul.
Předpokládal jsem že to bude horší než lídl - opak je pravdou je lepší. Je to trošku víc ero
stačí to trošku přehnat a jde do vrtáku, ale o to je to zábavnější relax :lol: :lol: :lol:
Jen pro příště sebou více vrtulý :D .



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.10.2019 12:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.10.2008
Příspěvky: 432
Bydliště: Roudnice, Srdov
Obrázky: 0
Tady můžete stahovat článek z aktuálního čísla FMT o Lidl větroni, třeba někoho inspiruje.

https://uloz.to/file/IWBKUQ1SUKks/lidl-glider-pdf


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.10.2019 22:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
pepinozbrna píše:
... Je to trošku víc ero
stačí to trošku přehnat a jde do vrtáku, ale o to je to zábavnější relax :lol: :lol: :lol:
Jen pro příště sebou více vrtulý :D .

Chce to snížit výchylku výškovky. Měl jsem velmi podobnou zkušenost se Super Kinetikem z Hobbykingu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.11.2019 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Ani období dešťů nás nemůže odradit :lol: :lol: :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2019 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Je na světě další překopávka Dětského házedla z Lídlu na RC model.
Musel jsem ho chvilku tajit a skrývat,... bo to byl vánoční dárek pro kamaráda.
Takže s tímto si moc já nepolítám :lol: :lol: :lol:

Příloha:
1.Lidl Model.jpg
1.Lidl Model.jpg
[ 152.3 KiB | Zobrazeno 3045 krát ]



Přílohy:
2.JPG
2.JPG
[ 142.18 KiB | Zobrazeno 3045 krát ]

3.JPG
3.JPG
[ 148.13 KiB | Zobrazeno 3045 krát ]

4.JPG
4.JPG
[ 132.66 KiB | Zobrazeno 3045 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz