Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 7:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Stavim S Bacha xl od rcfactory s plováky jako hydroplán a přemýšlím jak zabezpečit Lipo aku proti vodě. Máte s tím někdo zkušenosti? Samotný ero natřu pu-lakem a motor i přijímač už mám pořešený. Jen u aku mě nic praktického nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 8:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Proč .... ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 8:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Neplácat s tím do vody :-D

Jinak RX a ESC jsem řešil tak že jsem do volných míst kolem smršťovačky natlačil tavné lepidlo. Na baterkách by to mělo fungovat taky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 8:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
No plácat do vody s tím nechci, ale znám svoji šikovnost... Tavný lepidlo pro regl a rx je dobrý nápad, ale nerozumím tomu , jak by mi to pomohlo třeba u lipo aku, které musím z modelu vyndavat na nabíjení .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 9:05 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Létal jsem s EPP hydroplány. Model jsem měl bez úprav. Pokud jsem s tím plácnul do vody, tak to jen snadněji vyschne.

Elektroniku bych zabezpečil, ale aku už nikoliv. Tam se nemá co zničit. Po namočení vysušit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
u elektroniky je doporuceno na pcb fouknout isopropyl aby se rozpustili soli z vody a nesezralo to elektroniku.

Ale u baterek to v zadnem pripade nedelej - iso totiz rozpusti lepidlo na vsech lepicich paskach takze povoli i kapton co tam je pouzit pro izolaci.

Baterkam voda nijak zasadne nevadi - voda nevede elektrinu tak dobre aby sli do zkratu. Proste vyndat, oplachnout cistou vodou a nechat uschnout

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

to mě taky zajímá - mám k dodělání Magnum akro s plovákama a všechno - regulátor a přijímač mám na sucháči z boku trupu. Baterku mám taky na sucháči "naostro" mezi podvozkovýma nohama. Serva jsou zadlabány do trupu a křídla.
Ani mě nenapadlo to nějak chránit, ale teď vidím že aspoň přijímač bych dal do smršťovačky, ale netavil teplem, jen olepit páskou.

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 12:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2008
Příspěvky: 187
Bydliště: Sedlčany,Brandýs nad Labem,Dobříš
U Magnuma přijímač zasmrštěn,zbytek nechráněno a 3x utopeno a za zhruba 1h se šlo zase létat. Normálně ta voda z rybníku uschne... :) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 13:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Jestli mohu OT a tedy k Magnum, třebas i pro inspiraci k tématu, tak mám uděláno takto (viz report na webu kamaráda)
https://aviarium.wordpress.com/2017/01/ ... -reloaded/
a miniMagnum úplně stejně (jen vše poloviční)
https://aviarium.wordpress.com/2017/01/ ... vskou-noc/

Vše je vlastně schováno, velkého topím vcelku pravidelně :? a vždy po koupeli jen rozpojím a nechám uschnout, tím že mám vše "zasochané" uvnitř se voda nikam moc nedostane, navíc - vždy éro plave tak nějak, že je vše v suchu - a motor už si asi zvyknul :-)

Tak tolik třebas jen pro inspiraci... Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 14:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
TTTTTT píše:
No plácat do vody s tím nechci, ale znám svoji šikovnost... Tavný lepidlo pro regl a rx je dobrý nápad, ale nerozumím tomu , jak by mi to pomohlo třeba u lipo aku, které musím z modelu vyndavat na nabíjení .


tavná na elektroniku je nesmysl. Nastříkej jí tímhle https://emotors.cz/cs/nanoprotech/5426- ... ctric.html
stříkni s tím i do konektorů a případně serva uvnitř, pokud to budeš koupat dlouho. Ale hlavně před dalším létáním důkladně vše vysušit v teple a více dní, pokud to opravdu utopíš.

případně tímhle https://www.conrad.cz/izolacni-a-ochran ... xkQAvD_BwE

ale důkladně před tím odmastit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 15:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@TTTTTT Nepíšeš co jsi si vybral (vybereš za konkrétní accu, z RC Factory doporučovaných pro model S-Bach XL
battery (baterie): 3s - 4s lipo pack 1600 - 2200 mAh Různí výrobci mají různá zapouzdření
a) první to nejčastější je zasmrštění a vývod obou kabelů na jednom čele.
b) druhé je cosi jako HARDCASE které nemá zdířky, ale otvory prochází silové a balanční vodiče
_ I když vodivost nejpravděpodobnějších vod rybník/přehrada není závratná, uvnitř accu by se mi vlhkost nelíbila.
Zejména letem zahřátý accu, může mít při chladnutí ve vodě tendenci vodu nasát.

_ Pokusil bych se možný průnik omezit. Na čelo a otvory s kabely bych použil SILIKONOVÝ TMEL Ceresit/Pattex.
U b) bych tmelem přejel patrnou spáru mezi díly pouzdra. Lepení (svár) bývá jen málokdy v celé délce styku.
_ U konektorů na straně kabelů jde tmel také použít. Spoj obou částí konektorů je zase jiná kapitola.
_ Když nechci jednorázově užívat samo-vulkanizační gumový pásek, zbývá použít prodávaný vodotěsný konektor
(Ti zdatnější si je vyrábějí.)


Naposledy upravil guchar dne čtv 12.12.2019 15:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
TTTTTT píše:
No plácat do vody s tím nechci, ale znám svoji šikovnost... Tavný lepidlo pro regl a rx je dobrý nápad, ale nerozumím tomu , jak by mi to pomohlo třeba u lipo aku, které musím z modelu vyndavat na nabíjení .


to není zalité tou tavkou do trupu, jen jak je zasmrštěny třeba ESC tak do těch volných konců, kudy lezou kabely, je natlačené tavné lepidlo a tím vlastně uzavřené...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 17:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
guchar píše:
@TTTTTT Nepíšeš co jsi si vybral (vybereš za konkrétní accu, z RC Factory doporučovaných pro model S-Bach XL
battery (baterie): 3s - 4s lipo pack 1600 - 2200 mAh Různí výrobci mají různá zapouzdření
a) první to nejčastější je zasmrštění a vývod obou kabelů na jednom čele.
b) druhé je cosi jako HARDCASE které nemá zdířky, ale otvory prochází silové a balanční vodiče
_ I když vodivost nejpravděpodobnějších vod rybník/přehrada není závratná, uvnitř accu by se mi vlhkost nelíbila.
Zejména letem zahřátý accu, může mít při chladnutí ve vodě tendenci vodu nasát.

_ Pokusil bych se možný průnik omezit. Na čelo a otvory s kabely bych použil SILIKONOVÝ TMEL Ceresit/Pattex.
U b) bych tmelem přejel patrnou spáru mezi díly pouzdra. Lepení (svár) bývá jen málokdy v celé délce styku.
_ U konektorů na straně kabelů jde tmel také použít. Spoj obou částí konektorů je zase jiná kapitola.
_ Když nechci jednorázově užívat samo-vulkanizační gumový pásek, zbývá použít prodávaný vodotěsný konektor
(Ti zdatnější si je vyrábějí.)

Baterky budou typu a - tj " soft case", "otmelení" mi přijde dobrý, jen nevím kde sehnat vodotesny konektory. Google mi našel je na motocykly.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 17:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
TTTTTT píše:
Baterky budou typu a - tj " soft case", "otmelení" mi přijde dobrý, jen nevím kde sehnat vodotesny konektory. Google mi našel je na motocykly.


Ty asi vůbec nečteš příspěvky, nebo nechápu. Klasika , ty se na něco zeptáš, většina lidí se zkušenostmi ti napíše, že vodotěsnit baterky je blbost a ty si vedeš stále svou. Může mi to být v podstatě jedno, ale když už se někdo na něco ptá a já se mu snažím včetně ostatních pomoct, tak z toho moc nadšenej nejsem a příště se na to vykašlu a ať tady raděj jenom ti co si chtěj pokecat a zkušenosti a znalosti nemaj.

Na mojí první otázku proč vodotěsnit baterky jsi neodpověděl, na odkaz nanoproptech jsi se asi taky nepodíval a info o vlastnostech asi nesháněl.

Takže naposledy zopakuji - neděláš ponorku a baterkám 10 minut ve vodě nevadí - postup napsal Amper výše.
Konektory a elektroniku nastříkej nanoprotech a jdi lítat .
Co použiješ za baterky je úplně jedno. Voda je mrcha a dostane se po určité době všude. Důležité je, že krátkodobě baterkám nevadí a je spíš důležité mít možnost je vysušit, než je mít nepřístupný zapouzdřený aby mohly pořádně vyschnout.
Sám jsem měl baterky pod vodou 10 minut 20000 mAh 12S včetně motoru. Obojí bez následků. Baterky mnohem víc než voda ohrožuje náraz, nebo zkrat. To bys ale musel lítat na moři :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.12.2019 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Já jsem si všechny příspěvky přečetl a rozhodně tedy všem děkuju, pomohlo mi to. Včetně tvého odkazu na nanoprotech. Jen jsem prostě nějak nepochopil tvoji první otázku "Proč...?". A to co doporučuje guchar mi prostě přišlo taky užitečné a tak jsem se jen zeptal na ty konektory, když už o nich psal. Z mého pohledu to určitě není tak, že to co mi radí ignoruju. Jestli to tak působilo, tak se tedy omlouvám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz