Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 19:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 4
Omlouvám se za téma, které je podobné již mnoha dříve řešeným, ale předchozí diskuze mě neutvrdily v řešení jedné úvahy - zda přejít
z módu 2 (P+S, V+K) na mód 1 (V+S, P+K) - jinak s módem 2 létám 7 let. Jedná se o to, že bych chtěl začít létat 3D akrobacii (takové ty blbinky,
kdy letadlo stojí čumákem nahoru na místě u různě u toho rotuje...). Mód 2 se mi jeví přirozenější a intuitivnější, ale jeden hodně zkušený modelář
mi před časem říkal, že s módem 2 nejde akrobacii úplně dobře létat, protože nelze dosáhnout dokonalé synchronizace výškovky a směrovky,
která se u módu 1 na páce udělá "obloukem". Navíc si vlastně pohybem výškovou u módu 2 trochu drbu i do křidélek a obráceně. To, že na módu 2
také létá dost lidí jsem pochopil z předchozích diskuzí, ale úplně jsem nepobral, jak je to konkrétně s 3D. (Samozřejmě z toho vyplývá že na módu 1
zase drbu křidélky do plynu a směrovkou do výškovky, ale možná je to menší problém...)

Mé dotazy tedy zní:
1) Znáte někoho hodně zkušeného, kdo má na jedné páce P+S, na druhé V+K a je schopen špičkově létat 3D akrobacii srovnatelně s někým špičkovým,
kdo má V+S a P+K?
2) Řeším otázku, zda se nepřeučit z módu 2 na mód jedna - asi by to vyžadovalo alespoň rok v simulátoru, ale myslím si, že po hodně dlouhé době
bych asi pochytil dost silné reflexy na to, abych správně reagoval i v krizových momentech. Nemůžu říci, že by mi to v módu 1 nešlo vůbec, ale chyby
v něm dělám často (na rozdíl od módu 2) a 3D se teprve začínám učit (letadlo čumákem nahoru sice zastavím, ale už s ním neumím zároveň rotovat atd.)
Má v případě 3D takové přeučení z M2 na M1, pokud bych ho nakonec úspěšně zvládl, smysl?

Ještě jednou se omlouvám za omleté téma a ochotným diskutujícím případně děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Hlavně napiš odkud jsi,a určitě se někdo poblíž ozve.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 20:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 4
Děkuji za reakci, v současnosti Praha, ale zajímají mě názory v podstatě nezávisle na bydlišti, spíše jde o to, aby to byl někdo zkušený...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
70% rcpilotov na svete lieta MOD2. Cela Amerika, Azia, Australia... cast Europy. Je vela spickovych pilotov v MOD 1 aj v MOD2. Je to iba o zvyku.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Amater2 píše:
...ale jeden hodně zkušený modelář
mi před časem říkal, že s módem 2 nejde akrobacii úplně dobře létat...

To jako fakt? Myslím si, že to není až takový problém https://youtu.be/jiFxMHBvJ0c
Důležitější je mít to v hlavě, bez ohledu na mód ve kterém se létá. Sám musíš cítit, co je pro tebe vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.12.2019 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
V akomkoľvek móde sa dá lietať špičková 3D. Dussia v odkaze v predchádzajúcom príspevku, lieta dvojku a napríklad Brandmüller zas jednotku. Ak sedem rokov lietaš dvojku a vyhovuje ti, tak pri nej zostaň a trénuj. Ak sa teraz začneš preúčať na jednotku, ľahko sa môže stať, nebudeš vedieť poriadne lietať ani v jednom z módov.
Mimochodom, rovnako by sa dalo polemizovať, pult vs palce. 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 8:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
LV píše:
70% rcpilotov na svete lieta MOD2. Cela Amerika, Azia, Australia... cast Europy. Je vela spickovych pilotov v MOD 1 aj v MOD2. Je to iba o zvyku.


Se mnou 75% ... :D ***winter***
" kbybych byl levák, létal bych trojku"


Naposledy upravil winter dne čtv 19.12.2019 5:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 9:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
DXS píše:
To jako fakt? Myslím si, že to není až takový problém https://youtu.be/jiFxMHBvJ0c
Důležitější je mít to v hlavě, bez ohledu na mód ve kterém se létá. Sám musíš cítit, co je pro tebe vhodnější.


Přesně!
co vím tak:
Mode 1 - Donatas Pauzuolis, vítěz F6A na WAG 2009
Mode 2 - Jase Dussia
Mode 3 - ? co to je ?
Mode 4 - Gernot Bruckmann (mistr v hale, ...) Jan Sedláček (mistr světa v pylonech F5D), já (... kamarádím se s Gernotem a Honzou :lol: ).

Takže až zase někdo zkušený řekne, že něco nejde... 8) Asi není až tak zkušený.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 9:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.7.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha 4
Děkuji za všem za reakce, asi nakonec zůstanu u dvojky (P+S, V+K). Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc, kterou jsem
včera zapomněl. Všude po internetu čtu, že mód 2 dominuje v USA a v Evropě naopak mód 1. Jakou to má historickou příčinu?
Čekal bych, že počet rc pilotů, kteří budou inklinovat k M1 a M2 bude všude zhruba stejný, proto si myslím že to musí mít nějaké
historické pozadí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 10:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Bude to o dostupnosti (lokálních firmách) jejich nabídce a konfiguraci vysílačů. Pak už se to "dědí". Podobně je to s pulty - evropská záležitost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 10:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
poznam sa osobne so spickovym pilotom co ma 14rokov a je uz zaradeny medzi najvyssiu kategoriu dospelych v europe, meno bez suhlasu si nedovolim napisat, je z hlohovca
on lieta mod1, pakuje, na konci pak ma prepinac vychyliek

mod1 ma vyhodu ked leti lietadlo vodorovny/priamociary let a pri tom rotuje okolo pozdlznej osi, vtedy staci synchronne kruzit s kniplom v+s, ostatne vyhody podla mna zostavaju v mode2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 11:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Jak tu padlo, je to spíš o tradici a zvyku.
Viděl jsem pár rozborů, kde se to pokoušeli analyzovat do hloubky a většinou byl závěr, že by mode1 měl být o něco lepší na větroně a přesnou akrobacii, naopak mode2 pro divočejší 3D, pro coptery má svůj půvab mode 3 atd.
Ale všechno to bylo v rovině "nepatrný rozdíl spíš v teoretické rovině", který snad má cenu brát v úvahu když někdo začíná pro výběr prvního rádia, ale jen těžko by zdůvodnil změnu již zažitého stylu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 13:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
nepreklepol si nahodou mod1 a mod2?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.12.2019 1:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Znám jednoho, budiž mu země lehká, co přešel z módu 1 na mód 2 z jedinnýho důvodu aby mohl při lítání s větroněma V2 (výškovka a směrovka vpravo bez křidýlek) kouřit a levou rukou odkepávat čígo. :lol:
Já jsem začal módem 1 a to z důvodu, že moje první amatérský rádio nemělo křižáky, takže vpravo byly pouze křidýlka nebo směrovka a vlevo jen výškovka a plyn byl stranou. https://rc-model.rajce.idnes.cz/Historicke_RC_soupravy_-_2.dil_-_ceske/#037_Inovovana_verze_vysilace_Modela_Digi_3.jpg
Spousta ranných "šestikanálů" (na 3 serva) evropských výrobců to tak mělo, takže mód 1 je tady tradice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.12.2019 7:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
nemas aj ty poprehadzovane mod1 a mod2?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz