Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 20:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
winter píše:
Způsob řízení RC modelu by se měl co nejvíce blížit k řízení skutečného sportovního letadla.
..

A důvod?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
"Seš vtipnej :D "
Nevím jaký měl autor článku přesný důvod a kde ho vůbec vzal, ale jak jsem říkal přijde mě to docela logické. Zrovna tak mě přijde logické, že hoši, kteří jezdí rc-auta mají na svých TX volanty.
Myslím, že stejný nebo podobný důvod, že se "herní volanty" k PC hrám podobají skutečnému řízení auta měli i výrobci při jejich vývoji a výrobě. To samé joystick k řízení letadel na PC hrách.
Tzn. přiblížit se co nejvíce realitě. To je patrně i důvod proč amíci létají mod2, tak jak bylo psáno v příspěvku na US fóru, který jsem výše zmiňoval. ***winter***
https://www.youtube.com/watch?v=FzZUesXDOfE

https://www.czc.cz/thrustmaster-t300-rs ... d_EALw_wcB

https://www.czc.cz/thrustmaster-hotas-w ... HzEALw_wcB


Naposledy upravil winter dne stř 18.12.2019 21:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
@winter

...a co bys poradil podle tvý teorie mě ? Lítám hlavně ´volný´ rogalo....to si mám dát výchylky opačně? Knipl výškovky odsebe "nahoru", k sobě "dolů". doprava "zatáčka doleva" a opačně ? A na motorovým rogalu-tříkolce je to na nohou taky opačně než v éru (je to jak řídítka na kole, akorát že je ovládáš nohama). Šlápneš pravou a jedeš doleva. Fakt je, že v klasickým éru neumím pořádně používat směrovku...nebo se její použití vyhybám do poslední chvíle jak to jde a musím se na ní pak soustředit, abych nešláp opačně. S kniplem, byť je to obráceně než hrazda rogala, problém nemám. Podle mě je to vše "o hlavě"... modama si to musí každej zkusit, co vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Když to dobře dopadne a budou vás desetitisíce a více, jistě se najde výrobce který bude vyrábět TX i pro RC-rogálisty. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Já za sebe souhlas s jyrry i Bildy. Létal jsem para, teď sport éra s motorem i bez. Prolínám to rc (já mód 1) jak éra tak koptéry a nic se mi neplete. Je to opravdu individuální. A taková perlička. Znám jednoho modeláře z budějovicka, létá mod 2 a výškovku opačně. Jak hrazdu na rogale. Létá soutěžně F3A H , makety a sakra dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Klucí jen jsem se s Vámi podělil o informaci jak to vidí za vodou. Nikdo Vám nechce sebrat váš mod, ve kterém létáte.
Jak se Vám "sáhne" na mod, je to jak když rozkopneš mraveniště. Už dlouhá léta..... :D ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
winter píše:
Když to dobře dopadne a budou vás desetitisíce a více, jistě se najde výrobce který bude vyrábět TX i pro RC-rogálisty. ***winter***


rogalo je jako RC nezajímavý, jak pro modeláře tak pro výrobce, takže TX asi těžko....ani by to nemělo smysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
winter píše:
Jednoduché vysvětlení pro mod. 2, které jsem kdysi četl na US RC-fóru a považuji ho za docela logické.
Způsob řízení RC modelu by se měl co nejvíce blížit k řízení skutečného sportovního letadla.


Jenže jde o úplně jiné věci - v éru sedíš, model řídíš z venku na dálku. Naprosto odlišná situace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Ten argument TomasC mat vyskovku a smerovku na dvoch kniploch tiez davno uvadzam /LV si spomenie/ vsetkym, co tvrdia ze mode1 je pre vykrutove figury lepsi, lebo staci kruzit jednym kniplom. Predsa je lepsie mat V a S nezavislu, aby som si do nich nehrabal..

... dvaja z F3F SR riadia smerovku bez mixu - tak statisticky by to sedelo :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Koli píše:
Znám jednoho modeláře z budějovicka, létá mod 2 a výškovku opačně. Jak hrazdu na rogale. Létá soutěžně F3A H , makety a sakra dobře.


tomu bych možná rogalo půjčil, ale kdyby sedl do UL, tak by možná začal "tanec svatýho Víta"....no, ale je to obrázek toho, jak se co člověk může naučit. Syn mý kamarádky se naučil mod1 na simulátoru s obrácenejma výchylkama a když jsem mu to na něm "srovnal" jak to má být, tak mu trvalo 2 dny se přeučit...nebyl to až tak problém. Mozek je hodně tvárnej


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 22:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Za mě je totální perla, jak upoutaný model řídí VEKA. Kdo někdy řídil účko, tak by to ocenil. Třeba si sem dá video.

A ohledně rogala. To se neřídí rukama, ale boky a nohama. Udělat něco jen s hrazdou nestačí. Je potřeba přemístiti těžiště. To byly časy... :lol: :lol:

Ale je to hlavně o tom, aby se nevymýšlely zástupné důvody. Ale aby člověk trénoval a přemýšlel nad tím co a proč se s modelem děje.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Ale je to hlavně o tom, aby se nevymýšlely zástupné důvody. Ale aby člověk trénoval a přemýšlel nad tím co a proč se s modelem děje
Zlatá slova.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 18.12.2019 23:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
TomasC píše:
To byly časy... :lol: :lol:


ne, ne...to JSOU časy. Kdyby všichni, kdo z rogala utekli, věděli, kam se výkonově a bezpečnostně posune, tak ho většina lítá dodnes. Je pravda, že pro mladý třasořitky, zvyklé vysedávat jen u PC a TV (myšleno, že jsou bez patřičné kondice) to není. Ti holdují maximálně paraglajdu :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 1:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Hmm,... aký asi mód lietajú piloti tohoto? Asi bude záležať aj na tom, na ktorom sedadle sú zvyknutí sedieť. 8)
http://prod-upp-image-read.ft.com/af656 ... 6e07cbe5b4


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 5:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Bildy píše:
rogalo je jako RC nezajímavý.....

Nechtěl jsem to říct tak tvrdě. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz