Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2020 17:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No..:-) máme kolegu co má nacpaný přijímač v trupu stylem vrabčí hnízdo kabelů a protože ten jeho system (není to Jeti) žádné Qečka neposílá, tak o tom přijímač neví a poslouchá i na velmi značné vzdálenosti:-) :-)
To jen tak pro odlehčení :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: stř 08.01.2020 18:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
michalv píše:
Jinak co se tyce dosahu. Litam se Storkem 4 4 hod lety a dosah a Qcka jsou naprosto v pohode. Prakticky porad jsou Qcka na 100%. Hodnota Q je informace nejdulezitejsi, ja jsem poznal, ze se s Rx neco deje. Mel jsem ztraty signalu treba okolo 300m od sebe a Qcka v grafu padaly az k nule. Prisel jsem na to, ze jsou spatny predzesilovace u anten. Rx mi v jeti vymenili a ted je to naprosta pohoda. Dulezite je taky dodrzet 90' anteny od sebe a hlavne je nemit zastineny.


souhlasim. vytahuju si zaznamy z letu, i kdyz anteny padaji obcas k nule tak Q sem snad nedostal pod 85 procent vyjma toho padu do porostu. Kdyz sem si poridil prvni jeti modul do mx24s tak sem mival problemy se ztratou signalu, jednou sem se stavil v Jeti kdyz sem jel kolem, na pockani mi to promerili, zjistili vadu zpusobujici slaby signal a modul ihned na miste vymenili - byl novy v zaruce, ale ani nechteli doklady o koupi. od te doby zadny problem, s mx24s s TGs a JB Profi sem lital asi 6 let, vloni sem presel na DS12 (hned jak ji zacali prodavat) a zatim se to chova stejne, zadny problem. Ale jiny 2,4Ghz system sem nemel, predtim sem lital 40Mhz a tam ztrata signalu byla jasne viditelna kdyz sem jednou zapomel vytahnout antenu rozsekal sem kvuli tomu letadlo..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2020 13:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Mohou 2 neodymové magnety(12x2) umístěné asi 5 cm od kniplů ovlivňovat Hall senzory?
Předpokládám, že ne, ale jeden nikdy neví a zkušenosti nemám. Děkuji


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2020 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ja bych to tam nedaval senzory jsou velmi citlive na magneticke pole. Zkus to a uvidis a serva ti budou litat tam a zpet.

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: čtv 23.01.2020 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Myslel jsem hlavně dlouhodobě nebo trvale. Zkoušel jsem to a pokud s magnety nehýbu, nic se neděje, když s nimi pohybuji, tak jedno servo opravdu lehounce povrkává okolo středu. Serva reagují normálně.
Ale asi to raději vymyslím jinak.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 28.01.2020 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Ahoj,
evoluci nezastavíš a tak mě dostihla potřeba vyměnit Horuse za Jeti DS-12. Jelikož jsem "pilot" samotář, nemám v okolí nikoho, u koho bych si mohl Jetinu osahat a získat bližší informace. Zatím tedy pátrám na webu, YT a samozřejmě tady ve vlákně.

Jsem aktuálně v situaci, kdy hledám přijímač pro 7-kanálového elektrovětroně. Je to zároveň takový můj strop, nejsem náročný modelář :lol: Zároveň si myslím, že pro začátek není potřeba dokupovat rozšiřující funkce, se základem si určitě pro začátek vystačím.

Poradil by mi někdo z vás, zda je Duplex REX 7 vhodnou volbou? Teprve se začínám orientovat, tak na mě prosím buďte hodní :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 28.01.2020 18:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
petr1990 píše:
Ahoj,
evoluci nezastavíš a tak mě dostihla potřeba vyměnit Horuse za Jeti DS-12. Jelikož jsem "pilot" samotář, nemám v okolí nikoho, u koho bych si mohl Jetinu osahat a získat bližší informace. Zatím tedy pátrám na webu, YT a samozřejmě tady ve vlákně.
Jsem aktuálně v situaci, kdy hledám přijímač pro 7-kanálového elektrovětroně. Je to zároveň takový můj strop, nejsem náročný modelář :lol: Zároveň si myslím, že pro začátek není potřeba dokupovat rozšiřující funkce, se základem si určitě pro začátek vystačím.
Poradil by mi někdo z vás, zda je Duplex REX 7 vhodnou volbou? Teprve se začínám orientovat, tak na mě prosím buďte hodní :D


Ahoj, buď vítán :-)

DS-12 je určitě dobrá volba, budeš mile překvapen. Je velmi lehká, lze ji umístit také do pultu a do kniplů přidat přepínače. Také jsem cestoval k Jeti od Horusů :-). Záleží co létáš nebo budeš, dokupovat můžeš jen zlehka, postupně, nebo formou balíčků za zvýhodněné ceny. Každý máme svoje priority a požadavky, někdo vystačí s málem, další potřebuje spoustu dalších funkcí navíc.

Přijímač REX 7 by stačil pro 7 kanálů + 1 telemetrické čidlo, (pro více čidel lze použít Expander nebo lépe vícekanálový Rx). Určitě se hodí senzor měření napětí (jsou myslím na trhu tři varianty), potom např. Vario. To buď samostatné nebo v příjímači REX Assist (6, 7, 10 a 12 kanál), kde se dá za 1 000 Kč odemknout. Jsou k dispozici také některé Assisty, které se dají koupit i s odemknutým Variem za zvýhodněnou cenu.

Výborný obchod je např. Jino v HK, kde se dají Tx v pohodě vyzkoušet a nechat si poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 9:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Přeji hezké nedělní dopoledne.

Na FB Jeti USA je uvedeno, že v následujících týdnech přijde na trh upravená verze DS-12. Píšou o rozdílu mezi současným plastem a hliníkem, lepší kvalitě apod.
Jsou možné varianty - buď jednorázová akce - tzv. Special Edition (viz soutěž na RC revue) nebo tzv. DS-12 II.
Úpravy se můžou týkat - pouze některých tlačitek/ovládacích prvků, výměně čelního plastu nebo snad i kovový rám, příp. kombinace. Kovový rám by se hodil pro háky :-)

Uvidíme, může to být zajímavé zpestření DS, otázkou je, co je myšleno pár týdny :-) Přikládám dvě fotografie k nahlédnutí.


Přílohy:
FB_IMG_1580602502550.jpg
FB_IMG_1580602502550.jpg
[ 33.91 KiB | Zobrazeno 2353 krát ]

FB_IMG_1580602515134.jpg
FB_IMG_1580602515134.jpg
[ 35.99 KiB | Zobrazeno 2353 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 10:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Nechci ti kazit radost, ale o žádnou upravenou verzi se nejedná. Více toho Jeti USA psali na RC Groups, ale i na tom FB je psané v podstatě to samé a to že mají objednané náhradní 3D ovladače s duralu pro verzi 24. Kdo chce si jej může objednat a vyměnit jelikož není tak kluzký jako ten plastový u DS-12. Mě tedy nepřijde ten plastový tak špatný a dá se v pohodě používat, ale je fakt že tím duralovým jsem netočil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
MartinMartin píše:
Nechci ti kazit radost, ale o žádnou upravenou verzi se nejedná. Více toho Jeti USA psali na RC Groups, ale i na tom FB je psané v podstatě to samé a to že mají objednané náhradní 3D ovladače s duralu pro verzi 24. Kdo chce si jej může objednat a vyměnit jelikož není tak kluzký jako ten plastový u DS-12. Mě tedy nepřijde ten plastový tak špatný a dá se v pohodě používat, ale je fakt že tím duralovým jsem netočil.


Hmm, tak to je škoda, vypadalo to slibně :-( Ještě uvidíme, jak to bude s DS-12 na RC Revue, tam je soutěž o Tx ve speciální edici. Tak třeba bude něco omezeného :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Já si tipnu, že ta speciální edice bude spočívat v osazení duralovými tlačítky, 3D kolečkem a matic přepínačů. Také nějaká vrchní samolepka v karbonovém provedení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: ned 02.02.2020 12:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
MartinMartin píše:
Já si tipnu, že ta speciální edice bude spočívat v osazení duralovými tlačítky, 3D kolečkem a matic přepínačů. Také nějaká vrchní samolepka v karbonovém provedení.


To bych určitě bral, DS by vypadal zajímavěji včetně lepšího ovládání. Tak uvidíme :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 7:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2016
Příspěvky: 62
Bydliště: Praha 4
Aktualizace pro vysílače 5.03
Aktualizoval jsem na 5.03 a vypadá to dost dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 9:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Můžeš být prosím konkrétnější?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jeti DS-12
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2020 12:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
na webu pisou pouze toto:
- Přepracované logické spínače
- Několik drobných oprav

jinak by tam nemelo byt nic zasadniho?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 831 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz