Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 10:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Zdravím

Rád bych jsem si nechal poradit od zkušenějších. Rád bych jsem si pořídil nejaké pokračovací letadélko z EPP.

Doma máme Easy Star bez kridelek a pak stare samokřidlo (Tornado) a nějaké větroňe ( i electro) + simulator na kterých se budu ucit.

Momentálně koukám po Mustangu od LM model a jemu podobných. Škoda, že neělají takto Spitfire. Rád bych jsem se na tom naucil i nějaké to barvení EPP a povrchovou úpravu ( koukal jsem, že někteří z toho dělají pomalu makety). Když by to bylo hodnější letadlo, tak by to nebylo od věci, ale byl bych rád aby se s tím dalo i řádně zablbnout.

Díky za rady


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 13:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Zkus něco vybrat tady: http://lm-modelshop.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 13:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.3.2020
Příspěvky: 14
Ahoj, možná bych ještě zařadil do výběru mustanga od ŠAD model, dá se koupit nebarevný výřez za tisicovku a kamufláž si dodělat.
Nedavno jsem ho taky dodělal, komplet nalakoval klasickým auto-lakem a potahnul ještě laminovaci folii - 80um. Musím říct, že ta fólie to mnohonásobně zpevnila, jak křídlo tak i výškovku a směrovku.. prostě vše. Váha 750g s plnou polní a 3S baterii. Jen je potřeba dodržet těžiště a motor poměrně hodně vyosit vpravo a dolů - podařilo se mi to odladit až na potřetí :D Teď to letí už rovně a celkem i rychle.

Krátké video z letu níže, a sorry za kvalitu :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Přílohy:
IMG_20200227_192441.jpg
IMG_20200227_192441.jpg
[ 66.27 KiB | Zobrazeno 4783 krát ]

IMG_20200229_104011.jpg
IMG_20200229_104011.jpg
[ 101.32 KiB | Zobrazeno 4783 krát ]

IMG_20200228_221250.jpg
IMG_20200228_221250.jpg
[ 94.72 KiB | Zobrazeno 4783 krát ]

IMG_20200308_221609.jpg
IMG_20200308_221609.jpg
[ 71.96 KiB | Zobrazeno 4783 krát ]



Naposledy upravil Endurko dne úte 17.03.2020 14:35, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Ahoj,

letadla od LM Model jsou super, ale na začátek bych asi šel do ŠADu, jejich P-51 je dobrá, měl jsem dvě (a dvě Z50) ta P-51 je perfektní a na začátek bych doporučil bez výztuhy křídla a bez laminovací fólie, bude to určitě měkčí, ale pak je to lehouš. V základním stavu to je lehké, odolné a umí to lítat i krokem, ale naopak umí to i akrobati. Vykašlal bych se na podvozek, zbytečná hmotnost navíc a jestli nemáš asfaltovou drátu, tak je to i na otravu.

ES


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 17:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Já jsem právě projížděl celé fórum a přečetl co se dalo, ale většina informací byla dost stará. Koukal jsem i po nějakém hornoplošníkovi, ale přeci jenom se mi líbí více stroje z WW II. Ještě dost byl chválený BF-109 od LM models, ale tam mají jen tu XXL (předtím měli asi i tu menší verzi, ale ta už asi není v nabídce).

Každopádně ti to Endurko hezky lítalo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: úte 17.03.2020 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
já jsem jednoznačně za toho mustanga od ŠAD. Měl jsem ho taky, super stroj za pár kaček...

pak mě napadá ještě: https://www.dpmodel.com/kategorie-produ ... -dp-model/

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 1:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, môj príspevok bude o inom.
Vyberáš si lietadlo podľa vzhľadu - páči sa mi. To som urobil aj ja a môj Messerschmitt neprežil ani pár letov. Tiež dolnoplošník a tiež som začínal.
Koľko máš nalietané s tým samokrídlom? Lietanie s EasyStar do toho nepočítaj, to nie je lietadlo.
Hľadaj lietadlo podľa Tvojich skúseností.
Hornoplošník má ťažisko pod krídlom, stredoplošník približne v rovine krídla a dolnoplošník nad krídlom. Preto má dolnoplošník prirodzenú tendenciu prevracať sa po pozdĺžnej osi, hornoplošník visí na krídle.
Lietadlo so symetrickým profilom krídla musí lietať s uhlom nábehu, krídlo samo netvorí vztlak. Nesymetrický profil pomáha letu vztlakom. Všetko toto komplikuje/zjednodušuje ovládanie.
Veľkosť-rozmer. "Normálne" lietadlo už celkom tak samo nelieta ako EasyStar. Malo by byť "väčšie", aby si ho mohol vyniesť do výšky dvoch pilotných chýb, ako hovorieva môj kolega na letisku. A v tej výške, či vzdialenosti, musí byť poloha dobre čitateľná.
Podvozok. Lietadlo bez podvozku musíš hodiť, Ty sám, alebo pomocník.
Ak máš teda prax so samokrídlom, mal by si uriadiť aj Mustang. Ak si lietal len s EasyStar-om, bude to neľahké.

Edit: Ešte trochu ku krídelkám. Čím menšie krídelká, tým je lietadlo postavené pre vyššiu rýchlosť. Platí to pre rovnaký typ lietadla, napr. akrobat. Nedá sa navzájom porovnávať vetroň, Cessna a akrobat stredoplošník.
Konštrukcia: Ak je lietadlo určené na spaľovací motor, má tuhšiu konštrukciu, je ťažšie a po troch sezónach roztrasené.


Naposledy upravil ujovko dne stř 18.03.2020 12:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Ten mustang přesto že je dolnoplošník, se tak nechová, je to dáno hodně velkým lomením a hodně tlustým nosným profilem.

Na pohon ideál oběžka kolem 50-60g, cca 1000kV a 10x5(4,7)" vrtule. To vše s kombinací nejlevnější baterky (cena/výkon) Li-Pol 3S 2200mAh dává v klidu 15-20min letu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 10:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Ja bych se nebranil ani nějakému hornoplošníku, ale rad bych jsem si jej nabarvil a dovybavil, tak abych jsem se na tom naučil jak pracovat s EPP...rad bych jej udělal na nějaky motiv z WW II


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: stř 18.03.2020 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ja Mustang mám, lietam s ním nerád. Mám aj EPP 3D akrobat 1m a lietam s ním rád. Mám aj dolnoplošník Messerschmit, s ktorým už teraz lietam bez problémov. Ale učil som sa na veľkej Cessne. A pár sezón som sa zabával aj s vetroňmi.
O maľovaní na EPP - to je trochu iná téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: čtv 19.03.2020 22:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.3.2020
Příspěvky: 14
leve89 píše:
Ja bych se nebranil ani nějakému hornoplošníku, ale rad bych jsem si jej nabarvil a dovybavil, tak abych jsem se na tom naučil jak pracovat s EPP...rad bych jej udělal na nějaky motiv z WW II


V tom případě kup toho mustanga od šadu v bílé verzi, trup je takovej hranatější, takže si tam mužeš zkusit opracovávat EPP - a že to jde fakt blbě. Povrchovku normálně laky ve spreji na bázi acetonu, není s tím větší problém a pokud možno, tak ještě odmastit povrch třeba lihem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2020 8:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
No zatím jsem nenarazil na nic vhodnějšího než toho Mustoše od ŠADu. Škoda, že se takto nevyrábí více hornoplošníků.

Otazkou je jestli vzít pak bílou verzi a nebo rovnou tu EKO.

O úpravách EPP jsem už něco přečetl...mám k dispozici i modelářskou žehličku co se používa na potahování folií...pak na dohlazení chlupatéhk EPP po broušení.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2020 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Obrábět to rozumně jde snad jen pásovou bruskou...

Pak jdou dělat i hezké kulaté věci...

Od ŠADu jsem vždycky kupoval jen EKO, ale tam kromě vyřezaných dílů a kabiny už opravdu nic není, nicméně cena je lidová :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2020 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Možná píšu blbě, a ani nevím jestli ta firma funguje, ale co třeba Vipan - když je teď více času.
https://www.modelservis.cz/produkt/vipan-e
a dalších je na webech hodně.
Konstrukční letadýlko potáhneš za dvě hodiny a u EPP se budeš povrchovkou trápit o hodně déle.
Slepené to budeš mít za večer.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP model
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2020 10:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Podobné konstrukční letadélko máme taky doma, ale chci EPP právě kvůli jednoduché opravě.
Momentálně se snažím rozhýbat staré samokřídlo, ktere nebylo nějaký ten rok ve vzduchu a oživit si ovládání i mimo simulátor...a když je teď toho času více, tak si chci postavit něco z EPP co by i něco vydrželo a hned mě to nestrestalo. K tomu by ten Mustang od ŠADu mohl být asi nejvhodnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz