Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rapier - TSP Tender - nová náhrada
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 13:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Ahoj, nemám s tím žádnou zkušenost.
Než jsem se kdysi rozhoupal k vyzkoušení Rapierů, tak skončila výroba.
Teď jsem četl, že nějaký Polský modelář začal vyrábět něco podobného.
https://www.jetex.org/index.php/blog
https://www.youtube.com/watch?v=O7ysnG-gR0U
Nelenil jsem a napsal jsem mu, a říkal, že je možné je již objednat.
Ceny jsou: L-1-1.5Euro, L-2 -2.5E, L4-4E.

Zajímalo by mne, kolik bývala cena Rapierů? Upřímně mi přijde provoz L1 docela nákladný, když za 20 vteřin letu zaplatím 40korun...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ty máš nápady, kdo si to má po těch letech pamatovat :( . Cena 1 - 1,5 € myslím odpovídá tehdejší L3, možná L4. Matně si vybavuju, že jsem balíček L3 koupil před dávnými lety na model hobby veletrhu a stal něco přes stovku (5 ks?). Ale cena 4€ za kus už je celkem dost. Ovšem když nic jiného na trhu není... Když s tím dáš takových 5 letů po 30 vteřinách, no pěkný, ale za stejný prachy si už slušně, a po delší dobu, zalétám s čudákem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 15:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Přijde mi docela úchylný ten růst ceny mezi L1-L2... Rapiery se mezi L1-L2 zase tolik nelišily, zrovna tak u motorů pro rakety bývá rozdíl cen mezi třídami A-B minimální (nákladově je podstatná výroba trubky, trysky a pracnost, ta pohonná slož není zas tak drahá).
Jinak co si pamatuji, tak Rapiery začínaly někde lehce nad 10Kč/ks u L1 a něco pod 15Kč/ks u L2, větší si nepamatuji.

A v tom rozdílu je problém - cena TSP L1 je sice o dost vyšší vyšší než bývala L1 od Rapieru, ale budiž, taky tu máme nějakou inflaci atd. Jenže L2 už je "kurva dražší" a tam už mi cena pro blbnutí s volňásky přijde prostě moc.

L4 je sice cenově ještě výš, jenže pro větší a případně RC projekty se dá dnes jít do C2 od Klimy, které vyjdou levněji a jejich ostřejší charakter dává na větší projekty smysl, tak to není taková škoda.

Za mě tedy TSP L1 možná zajímavý bude, kdoví, zda by se nedala i ukecat o něco lepší cena při o něco větší objednávce atd. Ovšem L2 ve mne budí značné rozpaky...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2020 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Mno co pamatuju, první krabičku 10ks se zápalnicemi na veletrhu MH jsme v počátcích kupovali L-1 za 80 a L-2 za 100, později 130/150Kč/10ks. Ještě v dubnu 2017 (ověřeno v mailu) měla nejmenovaná pardubická prodejna kontakt s Dr.Z a semtam něco do krámu přinesl, ceny byly tuším L-1 20Kč a L-2 25 Kč (nejde dohledat, bral jsem za hotové). Ale Dr.Z už nechodí a rapiery nejsou.
Stejnou cestou měl motory i HIESBOK poro své super modýlky ze stavebnic.

1,5/2,5E za start (a to když se povede, jinak vyčoudíš při blbě hození na zemi) je darda, to bych nedal a nedám.

Naštěstí při své tristní produkci pár let ještě vydržím (ale mám jen L-1).

Na dotaz mi sám Dr.Z říkal, že Rapiery nestárnou a pokud není narušený, nabobtnalý nebo rozmočený obal (strávená lepenka skladováním), jsou pořád ostře nabity... Takže snad budou fungovat i ty z té krabičky za 80 Kč :)

PS: jen nevím co s S-1. Další tablety jsem ještě našel po tátovi. Mno v nejhorším prověřím naše dobrovolníky z HZS :wink:


Přílohy:
P1130838.JPG
P1130838.JPG
[ 176.32 KiB | Zobrazeno 12126 krát ]

P1130840.JPG
P1130840.JPG
[ 127.1 KiB | Zobrazeno 12126 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 9:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Díky za vaše příspěvky a názory. Přesto, že se mi tato sranda-kategorie líbí, tak mi to přijde trochu finančně náročné.. přirovnám to ke kondenzátorům, kde je míra zábavy srovnatelná za zlomek ceny..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
https://m.youtube.com/watch?v=YPlkpMPf6hk
Raketový pohon modelu letadla je prostě nepřekonatelně super! Jen to samozřejmě leze do peněz.... Já používám motory od Klimy D3P myslím, doba hoření 6s, model cca 300g, cena 1 kusu téměř 100kč :/
Když bych nepočítal pořizovací cenu, tak je provoz turbíny levnější!!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2020 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Když jsme začínal vést kroužek, byl to jeden z projektů pro kluky. Určitě by se jim líbil jednoduchý, stínový model na letecký rakeťák. Bohužel, dnes jsou in zcela jiné věci, škoda, na takovéto jednoduchosti není prostor.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2020 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
REX: to video jsem sám jendou našel, je super! :-) Možná by šlo něco menšího postavit i na motor Klima C2-P - ten už neni za 100, ale třeba za 64 Kč :-). Ale holt táhne jen 2N.

Poznámka k objednávání motorů: je to výbušnina, posílají to za cca 400 stovky speciální přepravní službou (teď mluvím o Klima). A to jen tehdy, když se vám podaří nějaký Eshop přemluvit, aby Vám to poslali :-). Jak to bude z Polska nevím. Možná to prostě strčí do balíčku a nebude se nikoho ptát.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2020 14:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Děkuji... ;)
Taky jsem přemýšlel postavit menšího lehčího Cometa, nebo cokoliv jiného, na menší, levnější motor, ale mám na to všechno málo času, rozpracovaných nebo plánovaných projektů spousty a když si uvědomím, že Cometa budu mít už 2 roky a vypálil jsem 12 motorů, není to zase tak strašný :)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 18:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 148
Ahoj,
Era rapierov je asi prec ... rad na to spominam (((
http://www.minimakety.cz/rapier/reports ... 25&nick=G1
http://www.minimakety.cz/rapier/reports ... 24&nick=G1
http://www.minimakety.cz/rapier/models/ ... k=G1#imgG1
Snad si zas zalietame .)
Budem rad za kazdu správu o Dr. Z
Adam
P.S. Tri dvojmotoraky na akci .)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 10:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak na okraj - 23.9.2021 přímo Piotr Tendera publikoval zprávu, že TSP motory získaly CE certifikaci a navíc to proběhlo v nějaké kooperaci s německým Klima raketen, takže by tyto motory měly v dohledné době být ke koupi standardně u Klima a jelikož věci od této firmy běžně dováží k nám Astra model, tak by mne neudivilo, ani kdyby se daly koupit u nás. Viz třeba https://jetex.org/index.php/blog/119-he ... -terry-kid .
Cenu zatím nepublikovali, ale minimálně by se mohla pro nízkotlaké motory zase obnovit běžná dostupnost...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 11:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Tak je ale skvělá zpráva, už jsem se dávno rozloučil s malým Kometem na Rapiera a teď to vypadá že si budu moct postavit něco dalšího, plánu je doma dost :) jen aby cena byla alespoň trochu rozumná!

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2021 8:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jo, na cenu jsem taky zvědavý. Ty původně avizované byly poměrně vysoké, ale nevylučoval bych, že tou spoluprací s Klima může narůst sériovost... Fakt je, že klasické raketové motory umí Klima spolehlivě pod 2EUR (až na D, ale to je v dané velikosti extrém) a moc se mi nechce věřit, že by L2 a L4 byly výrobně výrazně dražší.
Na druhé straně by ale bylo asi naivní čekat, že by L1 padly pod 1EUR, spíš bych věřil v menší rozdíl u L2 a L4...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 18:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak už je to na webu Klima celkem jasně. K dodání by měly být od 30.11., a ceny jsou takto:
Vždy cena 23,9EUR, liší se počty:
L1 12ks
L2 8ks
L3 6ks
L4 5ks

Jinými slovy za kus to je 2EUR u L1, 3EUR u L2, 4EUR L3 a 4,8EUR u L4. Nekomentuji, cena zatím nic moc k nadšení, ale dostupnost se prakticky na 100% skutečně obnoví velmi slušně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 07.10.2021 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Raději nepočítat kolik stojí letová hodina... :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz