Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem zavolal na místní pečovatelák a taky ve vedlejší obci a mám dělat 70 ks štítů. Jinam jsem ani nevolal, protože budu rád, když dokážu vytisknout a zkompletovat tohle. Naštěstí jsem sehnal na průhledný části laser, bohužel jen 600 x 300, doba pálení dvou kusů cca 3 minuty.
Na cestě je PET-GAG 0,5 mm, formát 1,4 x 1 m. Takže musím splašit někoho s padačkama aby mi to nabouchal na menší formáty co se vejdou do laseru.
Jdu zkusit oba díly naslicovat s vyšší rychlostí a vyšší vrstvou aby byla větší produktivita ale i tak to bude na dvou tiskárnách boj.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 16:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
není potřeba vůbec nic tisknout, štít je možné vyrobit za 30 sec.
Vyrábíme je podle tohoto návodu a funguje to parádně.
http://ideahub.cz/stit/?fbclid=IwAR3dLy ... yIGtUbB4AQ

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 16:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
Tak jsem zavolal na místní pečovatelák a taky ve vedlejší obci a mám dělat 70 ks štítů. Jinam jsem ani nevolal...


Asi dvacet metrů od mé kanceláře jedou tiskárny (dnes už v 24h provozu) a tisknou štíty pro FN H.K. Ani jsem o tom nevěděl. (nemám s tím nic společného, kromě toho, že sídlíme v jednom areálu)
Náhodou jsem šel kolem, když se předávala dodávka pro F.N.

Všichni děláte záslužnou činnost.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 18:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Od pondělí vytištěno a odevzdáno součástí na 10 Průša štítů.
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 21:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Ať dělá kdokoliv cokoliv proti tomu svinstvu tak je to super. petrcorrado souhlasím s tebou a vždy zastávám heslo v jednoduchosti je síla,udělal jsem asi před 10ti dny ještě jednodušší variantu,vlastně nejjednodušší co lze udělat z folie co používám na výtoky od EDF +gumička a můžu podotknout že mi těsní jak na čele tak i na bocích obličeje tudíž eliminuji možnost nadýchnutí jak ze z hora tak i z boku a měl jsem strach že se bude zapocovat od dechu ale nevím proč ,nezapocuje se ,snad to eliminuje rouška které dělám ze sáčků do vysavače.Všem Vám přičinlivým patří dík i od nezainteresovaných


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, jenže ten štít je prioritně určenej proti poprskání qsiftu toho, co to má na sobě. Navíc je požadovaná vzdálenost cca 60-70 mm aby se pod štít vešel respirátor. U tohodle Průšaštítu se dokonce pod něj vejde 3M polomaska s bočníma kulatejma filtrama. Takže těsnění po stranách je naopak kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 22:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jasně nic nenamítám,já pod něj taky dostanu jakýkoliv respirátor jen stačí zvětšit obvod dole a těsní to i tak.Nedělám to pro profiky udělal jsem to jen na zkoušku do práce pro krizový případ. A to prskání se šíří všemi směry.Jak říkáš na boční filtry to není ale ty u nás v domově nejsou a nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2020 16:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
petrcorrado píše:
není potřeba vůbec nic tisknout, štít je možné vyrobit za 30 sec.
Vyrábíme je podle tohoto návodu a funguje to parádně.
http://ideahub.cz/stit/?fbclid=IwAR3dLy ... yIGtUbB4AQ


Ahoj,

je třeba, alepoň prozatím vyrábět stále, cokoliv co bude funkční. Dnes se po našich 50 kusech Průša-štítů zaprášilo a nabalilo se na to ihned skoro 300 Ks objednávek. (což je pro nás moc - z důvodů toho, že den má jen 24hod a jedem furt) :)
Takže bych se přebytků nebál.

díky všem,

iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 10:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
Zdravím

Konkurovat laseru co to udělá za 30sekund nemůžu, ale nabýzím možnost 3D tisku 200x200xZ-380mm , popřípadě cnc frézování pokud stačí rozměr 400x280xZ-150mm.
S materiálem je to horší, mám jednu cívku PETG z části vytisknutou, takže pokud dodáte materiál tak tiskárna může frčet 24hodin denně a hoby cnc frézka 5hodin denně.
Popřípadě můžu hotové kusy osobně zavést na místo určení například i do Hradce Králové a podobně jsem z vesnice u Dobrušky.

Joska

Tel:731 363 911

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2009
Příspěvky: 1007
Bydliště: EU
Na FB je skupina tiskařů " 3D tiskem proti Covid-19", napiš tam a někdo z tvého regionu se ti ozve. Jsou tam i kontakty na zástupce regionů.
Každá tiskárna dobrá, já také přešel že zakladačů tkalounů na tisk štítů.


JoskaPilot píše:
Zdravím

Konkurovat laseru co to udělá za 30sekund nemůžu, ale nabýzím možnost 3D tisku 200x200xZ-380mm , popřípadě cnc frézování pokud stačí rozměr 400x280xZ-150mm.
S materiálem je to horší, mám jednu cívku PETG z části vytisknutou, takže pokud dodáte materiál tak tiskárna může frčet 24hodin denně a hoby cnc frézka 5hodin denně.
Popřípadě můžu hotové kusy osobně zavést na místo určení například i do Hradce Králové a podobně jsem z vesnice u Dobrušky.

Joska

Tel:731 363 911


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Joska, něco je na Hradecký univerzitě. Kámoš, co ani nevím že si koupil 3D tiskárnu jim vytiskl asi 40 štítů ze svýho a matroš mu při předání vrátili.
Já jdu zejtra na laser pálit 80 průhledů. Štítů RC3 mám zatím vytištěnejch 48 ks, bohužel jedna tiskárna tisk nepřežila, asi se přežmoulal origo kabel k extrudéru. Tak teď bude bohužel poloviční produktivita, což je 6-7 ks za den. :cry: A taky už dochází bílej ABS matroš, celou špuli mám jen červený ABS.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 1:17 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

předem všem moc díky :) - snad o sobě neprozradím moc, když se přiznám, že naposled jsem takovou sounáležitost zažil v roce 89´, kdy jsem denno-denně mrzl s vlajkou (tenkrát ČSSR) na náměstí ve svém rodném městě a i šlápnutí na nohu vnímal jako pozitivum :)

Jen taková technická poznámka (jen pro ty méně zkušené v 3D tisku, kteří se zcela jistě také zapojili).
Už dávno nám došel prověřený filament od Prusi - (ten jeho brand-PETG-oranžový) - tak jsme se poohlíželi po rychlém a cenově rozumném výrobku. Když jsme zjistili, že "branded" výrobci zkrátka nemají, sáhli jsme po značce Devil (ono asi také značka - pro mne od nyní, tedy zcela určitě).
K našemu překvapení s default nastavením , který je v gcode originál Průši tiskl lépe, než jeho oranžový (může to být subjekt, pocit, stáří-uskladnění filamentu apod - nebrat jako bernou minci) - žádná chyba tisku, žádné "škvaření", podpory šly v pohodě od výrobku.

Ale..vzali jsme právě z důvodů i otestování co kilo to barva. Takže...
Bílá, fialová - úplně špatně, chlupy, špatný tisk atd.
Šedá, modrá, oranžová - super.
Růžová - docela OK, ale také chlupy.

Tedy závěr - v gcode originálu tisku od Průši (jiný netisknem) je na PETG nastavena teplota 265°C (důvod netuším) a některé filamenty to v pohodě snesou a jiné ne. Pokud tedy chcete tisknout v klidu, stáhněte teplotu podle podmínek uvedených u výrobce. Zkusil jsem na růžové na 250°C a vypadá to OK, na fialovou stáhnu asi ještě níže.
A nebo berte prověřené - modré, šedá, oranžové - ty snesou originál Průša nastavení.

Žádná velká věda, ale snad jnad jsem osvětlil. :)


iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 10:12 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
JoskaPilot píše:
Konkurovat laseru co to udělá za 30sekund nemůžu..

Nemám laser a tak jsem ho nahradil týmovou prací.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Průhledný materiál používám z transparentní fólie 200mic.
Musel jsem udělat jinou výztuhu spodní strany, ale jinak zkušenosti doktorů pozitivní.
Hodně mi usnadnil život publikace RC3, kde jsou 4 na sobě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 10:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Můžu potvrdit, že to jde kam má i ve větším z centrály - synátor byl něco řešit u Průši v Praze v Partyzánské (pracovně, výdej mají zavřený). A byl svědkem názorné situace, kdy tam zrovna najely dvě sanitky a nakládaly se štíty, vtipné je, že jsou v klasických krabicích od tiskáren, tak to vypadalo, že jsou sanitky plné 3D tiskáren :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 1:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

tak, jak jsem dneska lehce brouzdal, kde ještě a co jak atd...narazil jsem na další vychytávku, která může být nápomocná a myslím, že jí v pohodě zvládnou i "slabší" tiskárny a kdo má chuť pomoci, ale neumožňuje mu to objektivní situace, mohl by zkusit a "chrlit" možná desítky kusů, z cenově dostupného PLA denně.
Podotýkám, že jsem nezkoušel ani tisknout (nemáme, již prostor) ani nabízet - ale smysl této jednoduché vychytávky mi přijde dost výmluvný :) (kdo nosil zdaleka ne 24 hodin roušku uchycenou za ušima, jistě ocení :))

Nějaké obrázky + odkazy, budou pod textem. A vzledem k tomu, že zde prezentuji cizí myšlenku, poděkuji tímto 13ti letému chlapci Quinnu Callanderovi z Britské Kolumbie, který tento doplněk navrhl a v rámci svých možností i distribuuje do okolních nemocnic.

Soubory ke stažení + návod ZDE
Určitě by to šlo vylepšit a zoptimalizovat, tady bych se tomu nebránil - celé se mi to zdá třeba poměrně zbytečně široké, ale to je věc názoru a umění v CADu :)
Můžem zkusit navrhnout...

iF


Přílohy:
obrazek.JPG
obrazek.JPG
[ 36.24 KiB | Zobrazeno 3419 krát ]

strap-remix.JPG
strap-remix.JPG
[ 23.29 KiB | Zobrazeno 3416 krát ]


_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz