Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 19:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.4.2020
Příspěvky: 1
Dobrý večer, podařilo se mi opravit zadřený detonační motor 2.5 D 7, komprese super a při otočení zní krásně.

Teď je bohužel problém s palivem, petrolej se dá sehnat, ricinový olej jsem našel doma, ale nevím kde můžu sehnat ether. Četl jsem, že v lékárně vám ho již neprodají a už připravené D1 nebo D2 palivo jsem taky nenašel.

Neví teda někdo kde sehnat ether nebo již připravené palivo? Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Zkus nejdřív vyhledávání - google_search.php?cx=partner-pub-2581144759434193%3A7975555438&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=Palivo+pro+detona%C4%8Dn%C3%AD+motory&sa=Hledat . S palivem pro tyto motory je to dnes horší, ale něco se ještě i dnes dá. Občas se něco objeví zde https://2114988612.eshop-rychle.cz/Mode ... _238_2.htm. Ale protože nemáš v profilu místo svého výskytu, nevím, jestli to může být pro tebe zajímavé.
P.S. Občas se třeba na Aukru objeví ampule s éterem, které sloužily pro zimní startování vejtřasek. Ale je toho v nabídce málo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 20:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2012
Příspěvky: 187
Bydliště: Travčice
Detonačni palivo jsem koupil na
MODELCENTRUM.CZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 21:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2018
Příspěvky: 159
Bydliště: ČR, v blízkosti Olomouce
Jak probíhá oprava zadřeného bezkroužkového motoru? Získávat ether ze startovacích bombiček V3Sky lze užít pouze v případě potřeby motor jednou nahodit, pro běžné provozování motoru to chce najít zdroj většího množství. Údajně jde někde koupit ether na živnostenský list.

_________________
danielskop.xf.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jde to na Ičo ale musí být registrace u prodejce. Hledej Diethylether nebo Ethylether.
https://www.eshop.mach-chemikalie.cz/diethylether-p-a-1000-ml-detail
Nebo prodejce Penta nebo Lach Ner.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Faktem je, že ty ampule jsou jen a pouze nouzovka. Ale pokud si tazatel prostuduje odkazy, třeba něco najde, debaty na toto téma se zde vedly opakovaně. Není sám, koho to zajímá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 5:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Modelcentrum asi momentálně palivo nemá, jak koukám (taky jsem tam v nouzi kupoval, jinak míchají kluci z našeho klubu a občas něco "vysockuju").

Ale to palivo, co prodávají, je od Milana Máslo, Klatovy. Občas ho nabízí i na Aukru (D1, D2 i D3 s amylnitritem) - nick mimov.
Zkus klidně přímo napsat jemu, mail nechávám v SZ. Určitě něco má (nebo Ti i vystaví aukci)...

Patron do V3S jsem měl bedny, ale ty jsem právě do klubu daroval. Stejně jen na ně bych nespoléhal (jak bylo psáno), kdoví co po těch letech v plechovečkách vlastně je :wink: Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 13:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tady viewtopic.php?f=8&t=82009&start=30#p1379790 se to řešilo a vyřešilo. Vlevo na stránce RC-manie máš vyhledávací okénko, stačilo napsat "Detonační palivo" a vylétla spousta odkazů na minulé příspěvky, stačilo je prohrabat.
Tato informace je z 27.9.2017, tak snad ještě budou fungovat. Napiš jim a uvidíš, co požadují.
Ostatní komponenty, tedy ricínový olej seženeš zde https://www.lovo-oil-eshop.cz/www-lovo- ... y-olej-1-l a petrolej snad v každé drogerii. Místo něj lze použít i motorovou naftu, ale dle mých zkušeností s petrolejem ty motory chodí lépe. Taky můžeš do paliva přidat i 2-4% SuperDieselAditiv https://aditiva.heureka.sk/vif-super-di ... ny-500-ml/ (to mají na každé pumpě), a ten funguje jako AmilNitrid, výrazně zvyšuje výkon, měkost chodu a startovatelnost motoru. V podstatě jde o zvýšení cetanového čísla.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz