Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 19:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Do letošní sezony jsem si pořídil tohoto Foxe. Je vyroben z EPO, takže je to pořádný kus bublin! ;)

Dnes letěl podruhé, zatím se tak nějak seznamuji, ale ono krom velikosti není s čím, létá to doslova z krabice, stačí dodržet těžiště a výchylky kormidel podle návodu a není co řešit. Dokonce je to snad můj první model kde jsem nemusel vůbec chmátnout na jakýkoliv trim....

Na starty jsem si vyrobil vozík, vrtule je veliká a snadno by dřela o zem. Samotnému mi to hodit nejde a pomocník není vždy po ruce a taky není jistota že by se mu to pokaždé povedlo.

Jinak létá to úplně na pohodu, zatím mám teda menší výchylky kormidel, budu je muset co nevidět zvětšit. Ve zduchu je to takový líný autobus, ale zase při průletu bez motoru krásně sviští a na plný plyn se snaží hýbat :)
Přemet a výkrut bez problémů, souvrat se mi moc nepovedl, asi by to chtělo taky větší výchylku směrovky. Na přistání s plnými klapkami krásně pomaloučký, naprosto nezáludný.

Za mě tedy zatím spokojenost a nelituji ;)


Přílohy:
IMG_20200404_181025.jpg
IMG_20200404_181025.jpg
[ 153.34 KiB | Zobrazeno 6659 krát ]

IMG_20200404_180944.jpg
IMG_20200404_180944.jpg
[ 166.49 KiB | Zobrazeno 6659 krát ]

IMG_20200404_172411.jpg
IMG_20200404_172411.jpg
[ 183.65 KiB | Zobrazeno 6659 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 19:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Hezká hračka :) co to krmí?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 20:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
6S 5200mAh 30C, stopky motoru na 10 minut a vydržel jsem ve vzduchu cca 25 minut a ani jsem se nijak zvlášť nesnažil.... Spíš teda moc větroňářsky létat neumím.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Je to pěkné, ale ta cenovka je docela brutální, ale zase je to kus kuliček :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 20:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Hele ta cenovka mě odrazovala několik měsíců, nevím přesně jak dlouho je na trhu, ale v podstatě jsem na něj koukal od začátku....

Zlomem však bylo, když mi jeden známý vnuknul myšlenku, že je to jeden z adeptů co by mohl vyhovovat jedné moji myšlence.... Ale o tom až jestli zrealizuji a povede se to ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 18:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
REX píše:
...je to jeden z adeptů co by mohl vyhovovat jedné moji myšlence.... Ale o tom až jestli zrealizuji a povede se to ;)
Chceš v tom vozit dítě! :lol: Nebo dítě v tom chce vozit morče :?:

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 19:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Neboj, nic živého mě v tom vozit nenapadlo :) ale morčata máme dvě a ty by to uneslo ;)

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 17:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Píšeš, že stačí dodržet těžiště…podle návodu je prý cca 90-95mm. Lidé na RC-groups foru píší, že těžiště pro optimální klouzavost je cca 105-110mm - a rozdíl je opravdu výrazný.
Kolik jsi vylétal z baterky po 10min. chodu motoru, a byl to vždy plný pro nastoupání do výšky, nebo tak různě podle situace ..průlety s motorem, akrobačka….
Dnes jsem si ho objednal, na velikonoce vyzkouším….


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 17:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Mám za sebou jen dva lety... Těžiště jsem dal opravdu podle návodu pro pár prvních startů, přesně si nepamatuji jaká je hodnota, ale určitě se ho chystám posunout dozadu, jak moc to nakonec bude si ale netroufam odhadovat.
Ještě jsem nenabíjel, takže nevím, ale nebylo to plný plyn do výšky a pak klouzat, ale tak nějak jak mě napadlo, nahoru, dolu, s plynem podle libosti, trochu akrobačka, taková všehochuť

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Zdá se mi, že FMS, podobně jako Multiplex, vyznačuje těžiště pro sichr o kus dopředu, aby předešli reklamacím, kdyby to někdo hned na začátku nabořil kvůli nestabilitě. Na neznámém letadle je většinou lepší mít těžiště raději vepředu než moc vzadu. Pak už si to doladíš - podle vkusu každého soudruha :lol:

Co se týká ladění těžiště, používám spíš neortodoxní metodu. Natrimuju si výškovku, aby dive-test v bezvětří mírně vybíral, pak na ní nesahám a opatrně posunuju těžiště dozadu k co nejklidnějšímu vodorovnému kluzu bez houpání. On totiž dive-test není ani tak o těžišti, jako spíš o úhlu seřízení a trimu výškovky.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
AlešM píše:
Kolik jsi vylétal z baterky po 10min. chodu motoru

Nabito 4130...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 21:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
Dnes Fox zalétnut :D .
Těžiště jsem měl pro první let 105mm. (baterka pod prvním páskem, druhy pásek již byl mimo), v křídle jsem zrušil V kablíky a zapojil každé servo samostatně.

První let - start z ruky, překvapivě snadné :D (s klapkami cca 25 stup.), letěl docela dobře – pěkně klouže, hezky sviští, doporučené max. výchylky jsou hodně malé (pro akro. kousky nedostatečné). Byl jsem tak nervózní, že jsem si ani za letu nezapnul stopky na letový čas. Chod motoru mam nastaveny a 8,30 min. baterku 5200mAh, po letu (odpočinutá cca po 3hod.) měla 3,85V/čl. První let jsem létal spíše opatrně a plný plyn jsem vůbec nedával, odhaduji, že jsem létal na max. 2/3 výkonu.

U druhého letu jsem si zapnul stopky a letový čas 57min. ale nevyresetoval jsem si pro zněnu stopky na motor. Už jsem za letu použil mix. křid-směr, vyš-klapky, a hlavně mix. kříd-klapk (pro výrazně rychlejší rotace). Baterka po letu 3,75V/čl.

Třetí let byl jenom krátký, děti už to nebavilo, a chtěli domů. Dal jsem po sobě 5-6x start z ruky, kolečko a přistání. Baterku (všechny mam stejné) jsem posunul zkušebně dozadu, aby byla přes oba popruhy a s tímto posunutým těžištěm mi přišlo, že plachtí lépe a je i příjemně citlivější na řízení. Ale toto ještě musím ověřit…. Výškovku jsem na třetí let dotrimoval na potlačeno o cca 2mm proti pevné části výškovky.

PS. Dej si bacha na vrtuly..na RC Groups je hodně příspěvku, na roztrhnutou vrtuli za letu a utržený předek letadla. Původní motor měl KV 550 a výsledně ho měnily za motor s KV 460. I s tímto motorem, ale jsou hlášené roztržené vrtule, i když ne od tolika lidí jako s původním motorem, ale pořád jsou, a není jich málo. Ani výměna za jiné (uhlíkové) vrtule toto neřeší a trhají se. Problém je v max. otáčkách, které jsou hodně přes limit vrtuli (nabitá baterie 25V, KV 460 …. 11500ot./min… v zátěži, budou otáčky samozřejmě nižší, ale blízko jejich max. limitu (nebo pořad za, i když těsně). Když se vrtule za letu odlehčí – třeba při akro (typicky přemet v horní fázi a později ubereš, nebo na konci dříve přidáš,…). Je to prostě hodně přes bezpečný limit u těchto vrtulí, a po čase unavou z namáhaní praskne. Já jsem preventivně omezil max. plyn na vysílačce a při letu pracuji s plynem docela uvážlivě a opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: pát 10.04.2020 22:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Gratuluji k záletu a děkuji za informace, je vidět že se mám ještě co učit a hlavně co odladit....

Každopádně já už mám ode dneška třetí sadu vrtulí... O originál jsem přišel hned při pokusu o první start, špatný nepovedený odhoz a kontakt se zemí, list samozřejmě v háji. Předevčírem opět po startu kontakt se zemí (snad už jsem si ty blbé náhody vybral, nebo začnu raději stavět puzzle) a motor jsem za letu vyndal z letadla! Naštěstí se nic vážného nestalo, jen jsem musel udělat nový montážní kříž motoru.
Takže jsem zatím o vrtuli překročením maximálních otáček nepřišel, ale určitě je na vysílači omezím ;) pro jistotu...

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 6:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.9.2018
Příspěvky: 90
Ahoj
startuji z ruky a je to naprosto jednoduché...taky jsem si nechal poradit,ale řídím v modu 4 tak mam samostatné odhozy jednoduché (plyn na levo)
1 – klapky dej dolu tak na 30st. (bez nich se to propadne)
2- letadlo zvedni jednou rukou, tak aby ti leželo na celé dlani, prsty a sevřením ho neudržíš. VODOROVNĚ, nebo opravdu lehce nahoru (máš klapky, …)
3- pokud fouká vítr, musíš proti němu, nebo ti ho převrátí v ruce
4- pomalu roztočíš vrtuli
5- udělám 2 rychlé kroky (nehážu – ani to moc nejde, není za co držet)a zároveň si přidám plyn (1/2+ až max.3/4) a jak se zastavím tak už letadlo letí. Nepropadne se a bez náklonu (výrazného) stoupa na klapkách a motoru pod uhlem 20-30stupnů, rovně a stabilně, pomalu. Nemusím nic korigovat. Pokud při stoupaní při startu zavřeš klapky, letadlo okamžitě přestane stoupat, výrazně zrychlí

Ať se daří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOX FMS 3000mm
PříspěvekNapsal: sob 11.04.2020 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Mohu požádat o pár fotek některých zajímavějších detailů? Serva a náhony v křídle, elektronika v trupu, podvozek, atd.?

Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: fmci13 a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz