Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2020 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, existuje do HVPL pistolí náhradní ucpávkový těsnění 3/7 mm, co je mezi prostorem barvy a posuvnou jehlou co otvírá stříkací trysku?
Pistole mi při stříkání podtýká, sice tak 2-3 kapky za minutu ale teče to na spoušť a ruka je pak zas..ná jako prase a navíc to může ukápnout na stříkanou plochu, což se mi už stalo. Zkusil jsem dotáhnout šroubení ucpávky ale je na dorazu.
Po demontáži jsem vytáhl skoro beztvarý mezikruží nejspíš z kůže. Asi by šlo vyseknout z náhradní manžety do pumpičky na kolo ale jak to při tý malý velikosti udělat přesně soustředný a vnitřní díra dokonale hladká? Nemá se pak ta kůže vyvařit v nějakým vosku?
Nebo je nějaký lepší řešení co tam dát, napadá mě třeba nějakej odolnej o-kroužek, třeba viton, silikon a pod. Jenže aceton žere skoro všecko...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2020 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Možná odpovídám úplně ycestně. Pokud Ti stačí o-kroužek, tak tady: https://eshop.rubena.cz/o-krouzky/c-2214/?orderby=Default&iop=25&lngID=1&filters=50:295920|102:299264.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Běžně dostupnej NBR kroužek neudrží barvy ve kterých je aceton, xylén, benzén, v podstatě všechny organický rozpouštědla ho dřív nebo později rozežerou. Silikon to samý. Možná Viton, ten mají málokde, v Rubeně sice jo ale byly časy (asi 6 let zpět), kdy se Rubena pod 1000 kaček s koncovým zákazníkem ani nebavila.
Nějakej důvod, proč do origo pistolí dávají kůži asi bude. Koupil jsem manžetu do pumpičky a tak to z ní zkusím vyseknout.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 14:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2008
Příspěvky: 44
Bydliště: Mar.Lázně
Kdysi jsme tam dávali lojovou nebo grafitovou šňůru. Je to stejné jako u těsnění vodovodních kohoutků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.04.2020 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To je nápad, na tu lojovku na starý šroubovací vodovodní kohoutky jsem nevzpoměl. Obvolal jsem pár čerpadlářů a instalatérů a nejmenší je 4 x 4 mm. To je strašně moc a rozplýst na prameny prý nejde. Já bych potřebovak tak 2.5 mm max jinak se tam nedostane. :(


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.04.2020 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2008
Příspěvky: 44
Bydliště: Mar.Lázně
Tak vem silnější pletenou a tu už rozpleteš na jednotlivý prameny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.04.2020 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
O příspěvek výše píšu, že lojovka rozplýst nejde. Je křížově tkaná a nasycená lojem, tedy lojem slepená a pak ještě slisovaná do čtvertcovýho tvaru.
Uďělal jsem těsnění z pumpičkový manžety, od rána je v pistoli C6000 a zatím drží.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.04.2020 22:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Možná je jiná, co jsem dříve rozplétal já, ale u mě taky na pohled tvrdou stačilo poklepat kladivem a pak už jen trocha trpělivosti. Šlo to ztuha, ale šlo to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.04.2020 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pistole s těsněním dvěma koženejma kroužkama z manžety pumpičky maká a nepodtejká. Asi tomu taky pomohlo že jsem v soustruhu vyblejskal tyčku jehly do zrcadlovýho lesku. Připadalo mě totiž, že na jehle je místo, kde při šoupání nehtem trošku nehet zadrhával, nějaký pouhým okem neviditelný naklepnutí nebo grotík. Bylo to v místě, který při stisku spoušťě zajíždí do těsnění a asi ho poškrábalo.
Taky jsem byl v prodejně, kde mají náhradní díly na Proteco pistole. Měli sadu (náhradní jehlu, vnitřní trysku a přední vzduchovou trysku s převlečnou matkou). Cena o 120,- menší než celá pistole za 440,-. Blbost kupovat, koupil jsem si celou novou pistoli. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 13:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No upřímně, značka Proteco patří celkově mezi ty nejlevnější sr..y. Co jsem od nich kdy měl, tak buď to fungovalo jen chvíli, nebo od novoty vůbec. Proto pokud to jde se snažím téhle značce už vyhýbat. Pokud už chcete levnou čínu, tak raději mrkněte na značku třeba GEKO, mám od nich teď pár věcí do garáže a spokojenost. Nebo i možná EXTOL, ale ti už hodně podražili. Ale oproti tomu Protecu jsou kvalitou někde jinde. Bohužel stříkací pistole i ty dražší nejdou sehnat jiné ND než ty přední převlečné matky s křidélky, jehla a tryska.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jak jsem byl v tý prodejně nářadí, tak jsem koukal na pistole Proteco a Extool. Ležely tam obě vedle sebe, jedinnej rozdíl je, že Proteco je modrej elox a Extool červenej. Jinak na chlup stejný. Cena naprosto stejná. Stejnej výrobce, jen jiná krabička.
Takže pak si vyber. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Když myslíte. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 21:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nemyslím, vím a zítra vyfotím. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2020 18:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Mne by spíš zajímalo, jaké je na nové pistoli originální těsnění, y jakého materiálu a jaký tvar.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.05.2020 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
V úplně nový malý stříkací pistoli Extool s nádobkou 0,12 l jsou za sebou dvě kožený mezikruží tlustý 1,5 mm a pak o-kroužek tlustej 2 mm. Poslední je šroubovací ucpávka se šlicem pro šroubovák na seřízení tuhosti posuvu jehly v těsnění.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz