Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 17:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
ZIPP píše:
Létám s Gamou 2100 už 4 roky a jenom mohu potvrdit to co napsal Vlad48 a JoskaPilot. Teď vyzkouším variantu zvednutí křidélek o cca 2 mm abych vytvořil něco jako " negativy". Snad to bude stabilnější. Létání s ní je neustálý boj. A při vysunutí velkých klapek na přistání je to neustálý boj o přežití...a to mám namixované i s výškovým kormidlem. Po delší přestávce ( 1 měsíc) se éro pokaždé chová úplně jinak ( stále negativně). A to ho skladuji ve stálé teplotě a vlhkosti tak vůbec netuším proč by se mělo nějak zkroutit, když při kontrole je vše souměrné. Každopádně pro začátečníka nedoporučuji. Jo a mám tu variantu s lyžinou a zajištění křídel sponami.
Nebo mám model fabricky odfláknutý, protože se vyráběl v pátek odpoledne, kdy se každý už vidí na chalupě... :D



to je zvlastne, tiez som pisal ze som to musel upravovat a posuvat bateriu dopredu, zvysovat rozsah vyskovky, ale teraz je to najpohodovejsie lietadlo z deviatich co mame, je pravda ze pred tym to neslo ani do vzduchu (koli vyskovke)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 21:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.3.2020
Příspěvky: 23
Mám Gamy dvě... Jsou tam výrobní vady na zavěšení kormidel, ty jsou moc tuhá, takže odriznout,jeden řez nožem do místa spoje, a Herkulesem zalepit pant.. Dále se povoluje upevnění ocasu do trupu-prilepeno vterinakem. Baterka 2200 mah triclanek musí hned za motor.. Za mě super letadlo za super peníz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2020 19:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Jihlava
Mám Gamu už pár let (zajištění křídla sponkami) a za mne pohodový letadlo. Baterka 3s 2200mah je pod křídlem až za servy ( a kabinu jen EPP bez toho plastu navrchu), váha cca 1250g. Mám jen kit s motorem, ostatní výbava vlastní. Pravda, už mám panty na VOP a SOP (po mé chybě - :roll: let po větru) a líp fixovaný náhon VOP. Pravdou je, že je to EPP a s tím souvisí i trocha trimování po změnách teploty. Zálet bylo jen hození a přidání plynu , minimum trimování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 11:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
KamilK píše:
Mám Gamy dvě... Jsou tam výrobní vady na zavěšení kormidel, ty jsou moc tuhá, takže odriznout,jeden řez nožem do místa spoje, a Herkulesem zalepit pant.. Dále se povoluje upevnění ocasu do trupu-prilepeno vterinakem. Baterka 2200 mah triclanek musí hned za motor.. Za mě super letadlo za super peníz


To zní dobře , "jsou tam výrobní vady----- za mě super letadlo za super peníz" :D :D :D
Mě to také po X úpravách lítá , ale mám to težký a musím to držet na rychlosti , jinak to jde do vrtáku.
Za mě příště bych to předělával jinak, ale na druhou stranu příště bych to nekupoval když mám zkušenost že jsem to X hodin musel celé překuchat aby to vůbec lítalo.
Takže za mě letadlo nevhodné pro začátečníka a celkově nepovedený zmetek co se prodává jako funkční :-)

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 12:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
RadekH píše:
Koukám že zkušenosti jsou různorodé, já kupoval starší z modelbazaru a nemůžu si stěžovat, vybavení setové a nic jsem nedovažoval baterie je v přední části mezi servy, pětiletý kuluk je schopen sní lítat i když jí hodně přetáhne nikam nespadne, jen se zhoupne.


"...když jí hodně přetáhne nikam nespadne, jen se zhoupne"
Byla to opravdu Gama 2100?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 13:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Citam tieto odpovedi ci skusenosti a nestacim sa divit.
Mal som gamu aj z klapkami ked som ju dostal od kolegu hned som dal prijimac a baterku.Lietala uplne sama ziadne zaludnosti proste nic kam som ju poslal tam letela.
Pristatia ako do perinky klapky ani neboli potrebne pouzival som ich viac na termiku.
Gama je pomale lietadlo lenive na akekolvek obraty je robena pre uplneho zaciatocnika a ten co uz ma nieco odlietane toho skoro omrzi.
Ak by som to mal zhodnoti par slovami gama je lietajuci autobus.
Mimochodom pan tu pisal ze mu padala po kridle toto nechapem pri tej mojej som si nikdy nevsimol ze by mala snahu niekam padat ci nieco podobneskor som mal pocit ze ked som ju nasmeroval a odskocil by som si na pivo gama by si spokojne sama letela dalej v smere kam som ju poslal.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tomix píše:
Citam tieto odpovedi ci skusenosti a nestacim sa divit.
Mal som gamu aj z klapkami ked som ju dostal od kolegu hned som dal prijimac a baterku.Lietala uplne sama ziadne zaludnosti proste nic kam som ju poslal tam letela.
Pristatia ako do perinky klapky ani neboli potrebne pouzival som ich viac na termiku.
Gama je pomale lietadlo lenive na akekolvek obraty je robena pre uplneho zaciatocnika a ten co uz ma nieco odlietane toho skoro omrzi.
Ak by som to mal zhodnoti par slovami gama je lietajuci autobus.
Mimochodom pan tu pisal ze mu padala po kridle toto nechapem pri tej mojej som si nikdy nevsimol ze by mala snahu niekam padat ci nieco podobneskor som mal pocit ze ked som ju nasmeroval a odskocil by som si na pivo gama by si spokojne sama letela dalej v smere kam som ju poslal.

:D To byla Gama 2100 od jiného výrobce, ne?

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 18:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Mně to také tak přijde, že tu prostě musí být nějaké dvě varianty téhož modelu, když tu je tolik reakcí ve smyslu jaké je to jedovaté špatně létající letadlo a zároveň i reakce, že je to naprosto nezáludný letadlo pro začátečníka, co se nedá při minimálce utrhnout :o


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2020 19:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
leon_cz píše:
Mně to také tak přijde, že tu prostě musí být nějaké dvě varianty téhož modelu, když tu je tolik reakcí ve smyslu jaké je to jedovaté špatně létající letadlo a zároveň i reakce, že je to naprosto nezáludný letadlo pro začátečníka, co se nedá při minimálce utrhnout :o


Já měl tu verzi co měla plastové zácvaky překrytu a kolečkový podvozek. Ale určitě záleží jak si to kdo upravil a taky jak to má celé zkroucené , já mám celí trup do oblouku(do strany).

Kdo tady může říct že neupravoval aby to letělo ?

Odříznutí kormidel a doplnění panty, fixace lanovodů, výměna motoru, dovažování olovem nebo silnějším motorem, olaminování předku atd...
Kdo šetřil hmotností tak asi měl lepší výsledky . U mě to letí pěkně, ale když opravdu letíte na vizuál a někde neodhadnete minimálku tak jde do vrtule dolů.
Stalo se to jednou a od té doby si to více hlídám a také chodím jen za pěkného bezvětří abych odhadl rychlost .Stát se to začátečníkovi tak možná končí s modelařinou dřív než začne :-)
Nikdy jsem Gamu neboural , ale i tak se podvozkové kolečko poškodilo při přetočení, praskl disk kolečka, jinak je to už pěkný drobeček a na klapkách sedá jak do peřiny a ještě jede kus po trávě.

Jsou lepší letadla pro začínající a nejen pro ty, mám osobně radši modely co toto neudělají a jak už tady někdo psal jen se zhoupnou .
A k ceně : Určitě není drahá, ale když vám pak po prvním letu zustanou jen kuličky tak vlastně drahá je :-)
Hmotnost 1650g s 3S 2200mA , startuji s klapkama.

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: ned 26.04.2020 6:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Pro synka 12 let jem pořídil plně vybavenou i s klapkama. Posupně jsem musel vyměnit všechna serva, při posledním letu odešel motor, zkratoval regler a gama byla na kousky a to měla za sebou tak 30 letů. Sice by to šlo dát dohromady, ale už jsem se neobtěžoval.
Za mne tedy - rozhodně nebrat s vybavením.

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 17:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
No, předně děkuji všem přispěvatelům do diskuze. Bohužel, nemám z toho vůbec jasno. Recenze jsou tak půl na půl. Já lítám 2 roky s érem Robin 2, taky od Pelikána a jsem s ním spokojený Létá dobře. Respektive jako s novým to bylo bez problémů. Bezmotorový let je pěkný, ladný, zvládne i jednoduché akrobatické prvky. Většinou využívám svahy, ale chytá se i v termice, kam se radši moc nepouštím, abych se neztratil. Právě po těchto zkušenostech jsem začal uvažovat o té Gamě. Myslel jsem, že je to jen větší sourozenec stejných vlastností a že bych si taky vyzkoušel jaké to je létat a přistávat na klapkách. Robin při přistáních docela dlouho plave. Nějak teď ale nevím, zda do toho jít. Byl jsem zvyklý modely stavět jako konstrukční - balza, špejle..., ale po nezdařených přistáních to bývalo krušné. Tyhle bublinky mají výhodu v té téměř nerozbitnosti, nebo jednodušší opravě.
I když... Ten motor s vrtulí po opravě má jiný úhel, tak se to při motorovém letu teď dost vzpíná a opravit to nejde. Takže dokud nenastoupám, musím stále tlačit a ne na plný plyn. To jen tak na okraj. Pak ale bez motoru už krásně plachtí, ale není to vhodné do silnějšího větru. Pokud fouká, nikdy nedojte baterky do konce. Nemuseli by jste přistát na určeném místě. Proti větru totiž dokáže i couvat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
marina píše:
No, předně děkuji všem přispěvatelům do diskuze. Bohužel, nemám z toho vůbec jasno. Recenze jsou tak půl na půl. Já lítám 2 roky s érem Robin 2, taky od Pelikána a jsem s ním spokojený Létá dobře. Respektive jako s novým to bylo bez problémů. Bezmotorový let je pěkný, ladný, zvládne i jednoduché akrobatické prvky. Většinou využívám svahy, ale chytá se i v termice, kam se radši moc nepouštím, abych se neztratil. Právě po těchto zkušenostech jsem začal uvažovat o té Gamě. Myslel jsem, že je to jen větší sourozenec stejných vlastností a že bych si taky vyzkoušel jaké to je létat a přistávat na klapkách. Robin při přistáních docela dlouho plave. Nějak teď ale nevím, zda do toho jít. Byl jsem zvyklý modely stavět jako konstrukční - balza, špejle..., ale po nezdařených přistáních to bývalo krušné. Tyhle bublinky mají výhodu v té téměř nerozbitnosti, nebo jednodušší opravě.
I když... Ten motor s vrtulí po opravě má jiný úhel, tak se to při motorovém letu teď dost vzpíná a opravit to nejde. Takže dokud nenastoupám, musím stále tlačit a ne na plný plyn. To jen tak na okraj. Pak ale bez motoru už krásně plachtí, ale není to vhodné do silnějšího větru. Pokud fouká, nikdy nedojte baterky do konce. Nemuseli by jste přistát na určeném místě. Proti větru totiž dokáže i couvat...

A zkusil si kouknout i po jiných modelech krom té Gamy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 13:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Začínám pokukovat i po jiných. Co třeba Phoenix 2000 ? Nebo nějaké doporučení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 18:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2019
Příspěvky: 48
marina píše:
Začínám pokukovat i po jiných. Co třeba Phoenix 2000 ? Nebo nějaké doporučení?


Tady jsem našel nějakou recenzi :

http://michal-hruby.sweb.cz/phoenix.htm

_________________
Kdo si hraje nezlobí a proto létám pouze s dálkově řízenými hračkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
marina píše:
Začínám pokukovat i po jiných. Co třeba Phoenix 2000 ? Nebo nějaké doporučení?

Co třeba Herona od MPX? Má dostatečnou uživatelskou základnu, kam si můžeš přijít pro radu a létá bez problémů přímo z krabice.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz