Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 10:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak to testni ve 300m výšce, ne ???
Na vybrání budeš mít habakuk času.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 01.05.2020 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Ona taková vývrtka bez směrovky v 300m taky nemusí být bezpečná, nejsem si na 100% jist, že ty spoilery to ubrzdí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.05.2020 5:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Když budu na place sám, tak to možná zkusím. Ale když byli kolem kolegové (nečekal jsem je tam, ale když už jsem se na letiště vypravil...), nechtěl jsem to pokoušet - kdo ví kam by to dopadlo.
Kdyby mi to upadlo při přistávání, rozstříkne se to víceméně ve směru letu, tedy skoro definovaně, na volnou plochu.
Jednoduché.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 5:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Včerejší pokusy o start; při tom prvním to zase poskakovalo a ohnula se příďová noha. Po změně postoje, kdy je éro nahrbené dopředu, to už jen jezdí a nereaguje ani na plné natažení výškovky, zato to už neskáče. Bude nutné odladit délku příďové nohy, aby to neposkakovalo, ale při tom umožnilo start. No, vývoj a zkoušení :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Aj skutočne lietadla majú občas problém, taky ME 262 este keď mal dvojkoly podvozok nedokázal zlietnut, chvost sa nedvíhal, stačilo pribrzdiť, chvost sa zdvihol a potom zvlietlo.
Tu je to trojkolka, možno by stačilo trosku posunúť hlavný podvozok dopredu, čo asi nepôjde keďže model je dokončený.
To je len moja úvaha, nie som konštruktér lietadiel.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 13:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Z toho co jde vypozorovat z videí.
1. Video na asfaltu. Startovní rychlost obrovská. Není to o účinnosti kormidel. Prostě to dosáhlo takové rychlosti kdy už to letělo.
2. Video. Tam to samo neodstartovalo vůbec. Nakopl to kopec. (Stalo se mi na jednom to samé)

Posuň hlavní podvozek dopředu. Moment který vytvoří výškovka nestačí k překonání hmoty před podvozkem.

Extrém je prodloužit příďovou nohu tak že to bude stát v úhlu pro start. Pak to bude startovat líp ale je to takové že to není moc start.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.05.2020 20:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Posunovat podvozek dopředu nepůjde. To bych mohl rovnou stavět nové křídlo.
Příďovou nohu prodlužovat nebudu, už takhle se to nadzdvihávalo příliš brzy, na nízké rychlosti a proto se to rozeskákalo - to jsem netočil, tak to není vidět.
Aktuálně jsem přední nohu proti původnímu stavu trochu zkrátil a uvidím co to zase udělá.
Taky si myslím že mám pořád moc vepředu těžiště, jeho mírné posunutí dozadu startu také napomůže. Je to o zkoušení a experimentování.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 16:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nevím, jestli zkracování přední nohy je pravé ořechové. Když koukneš na Ho 229, tak na zemi stojí "lehce nataženej". Me 163 a Me 263 ještě o hodně více.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 16:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
A nebylo by snazší to zalétat na gumicuku, najít tím optimální polohu těžiště a až pak experimentovat s podvozkem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 19:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, gumicuk na 6,5 kilo by musel být docela pořádný. Ale ono to už 2x letělo a s letem jsem celkem spokojený. Musím se naučit dostat to do vzduchu, bez dopomoci.
Ono ten natažený postoj nemusí být od věci u velkého éra, ale malé se přece jen chová jinak - rozeskákalo se to právě tím větším natažením, alespoň tak se mi ty pokusy jeví.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.05.2020 21:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Vím, že to už letělo. Otázkou je jak, když výše píšeš, že budeš posouvat těžiště.
Gumicuk nemusí tahat model vysoko, je to jen třeba dostat od země. Něco jako katapult z ruky. Taky jsem tím startoval samokřídlo, je fakt, že ale 6,5 kg nemělo, jen něco přes kilo. Rukou se to ale nedalo hodit bezpečně ani při silném protivětru. Bylo to tak 50/50, že se to povede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2020 4:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
Vím, že to už letělo. Otázkou je jak, když výše píšeš, že budeš posouvat těžiště....

Letělo to přijatelně, ale musel jsem dost tahat celou dobu. "Tupé" chování nasvědčovalo, že jsem zvolil příliš vysokou bezpečnostní rezervu na polohu těžiště.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.07.2020 11:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Po období neúspěšných pokusů o "normální" start jsem využil optimální situace - správný směr i síla větru, modelářské letiště bez čumilů, Kurzarbeit a šel jsem znova pokoušet štěstí. No, předcházel tomu rozbor situace a předchozích karambolů při pokusech o start - posunul jsem těžiště o dalších asi 10mm dozadu, předsunul zadní nohy o cca 10mm dopředu a udělal jim sbíhavost.
Asi to pomohlo - rozjezd dobrý, drželo to stopu a při trochu větším natažení se to konečně odlepilo, docela spořádaně a ladně. Let pak probíhal velmi uspokojivě, je to příjemně těžkopádné, také díky hmotnosti (už jen 6kg - dost olova jsem už vykuchal). Na přistání to ovšem klouzalo jako naplocho hozená bobrovka; při dosednutí povolil již dříve po kotrmelcích opravovaný spoj. Jsem ale spokojený, vidím že ulička není tak úplně slepá :-)
Příloha:
N9M_exp.jpg
N9M_exp.jpg
[ 132.91 KiB | Zobrazeno 2524 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.08.2020 21:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dokončuji další zkušební a výzkumný stroj, budu testovat sloučené funkce řídících ploch.
Pro první starty jsem zhotovil startovací vozík, je řízený jedním servem s přijímačem Gr-12L SUMD ("jednokanál"):
Příloha:
20200825_222814.jpg
20200825_222814.jpg
[ 35.14 KiB | Zobrazeno 2055 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.08.2020 8:48 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Vidím, že tě řízení pomocí sloučených ploch opravdu zaujalo. Skvělý výzkum. Držím palce.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz