Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Tak som rozbalil tiež jeden kotúč Parkside, nevidím na ňom žiadnu velku anomáliu, až na tie zuby ako by boli po diéte. :D Je to síce iní typ ale je ok. Používam to v Narex-ke. Inak je tam napísané že nieje určení na profesionálne použitie.
Ako LV spomenul, stačí otočiť kotúč a bude nadzdvihovat dosku . To sa mi stalo veľmi dávno, na cilkulárke "home Made" kde boli prehodenie fázy na zástrčke. Pálilo drevo nazdvihovalo dosky, až mi jedna dala málem na pikaču. Až potom som si všimol že kotuč ma opačne otáčky. Hlavne že majiteľ na tom rezal bežné a vôbec mu to nevadilo :D


Přílohy:
IMG_20200523_073948.jpg
IMG_20200523_073948.jpg
[ 117.66 KiB | Zobrazeno 1707 krát ]

Poznámka: Tu je zub brúsenie do striešky je vyšší.
IMG_20200523_074229.jpg
IMG_20200523_074229.jpg
[ 109.96 KiB | Zobrazeno 1707 krát ]

Poznámka: Tu je na plochou je nižší.
IMG_20200523_074248.jpg
IMG_20200523_074248.jpg
[ 101.52 KiB | Zobrazeno 1707 krát ]

Poznámka: Tu je ďalší Parkside, je vidieť ako by bol jeden zub na preskačku nižší, to len kvôli tomu že zuby sú striedavo zbrusené doľava a doprava.
IMG_20200523_080323.jpg
IMG_20200523_080323.jpg
[ 95.81 KiB | Zobrazeno 1698 krát ]

Poznámka: Chcel som to odfotiť lepšie, ale z mobilom to moc nejde aby bolo vidieť ako to je brúsené.
IMG_20200523_080449.jpg
IMG_20200523_080449.jpg
[ 84.87 KiB | Zobrazeno 1698 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 9:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tento je opravdu jiný. Má i zářezy do těla aby se při zahřátí nekroutil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 10:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
LV píše:
A čo tak skúsiť materiál tlačiť zo správnej strany? :lol:


Máš pravdu , tohle mi nenapadlo. Asi jsem stále moc optimistický ke schopnostem lidí :( .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
A nechcete se epoxe přímo zeptat, jakým směrem se mu kotouč na první fotce točil? Po, nebo proti směru hodinových ručiček.
To už bych ale bral jako urážku na cti. :mrgreen:
Já jsem stále optimista ke schopnostem ostatních. Ne všech, ale určitě modelářů.

Kotouč nebude nic extra, ale podle fotek bych si geometrii zubů hodnotit nedovolil, hóódně zkreslují.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 13:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tak jako většina listů do okružních pil i na té na obr. ...073948 je šipka pro správný směr otáčení.
Stačí ťuknutím krátce rozjet, a počkat až otáčky klesnou, aby bylo vidět jak se list otáčí po nebo proti šipce.
U toho "počkat" se mi na jazyk a do klávesnice pletlo přibrzdit. Vypustil jsem abych nemusel formulovat varování.

Od tchána jsem se naučil (velká cirkulárka se stolem) řezaný materiál k desce a příložce pily přitlačovat a tlačit
menším vhodným dřevěným hranolkem (levá ruka) Druhým hranolkem (se zářezem) pravou rukou tlačit do řezu,
zejména ve fázi dořezávání (malé v kousky po celý řez, prostě když je ruka blízko pilového listu).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 20:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Kdysi mi něco podobného dělala pila co vyráběl otec.
Po namontování vidiového kotouče se dusila a neřezala , vytrhávala .
vada byla ve velké vůli hřídele kterou otec kdesi vyndal
ze sběru. Zadní strana kotouče se rozvibrovávala.
Plechový kotouč si to ale nechal líbit a řezal obstojně .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 9:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Petr Budai píše:
Pokud se koukám na fotku, tak mi připadá každý zub jiný, ten nahoře jako by ani nebyl ostrý, každý měl jinou vzdálenost od středu. Je to tak i ve skutečnosti, můžeš přidat více detailních fotek zubů nebo fotku s velkým rozlišením?

Pokud se ale já koukám na tu fotku, tak vidím, že každý druhý zub je jakoby vĕtší, čili je to na střídačku velký, malý, velký, malý ... :P

HONZIK 22 píše:
Je to,, náhodně,, střídavý zub.
Zajímalo by mě, co reze ten nízký za tím vysokým a ta vyčnívající pajka asi hladí řez. Mají to vymakane.

Takže neni to náhodné, ale je to tím, že každá správná pila je rozvedená a zuby jsou broušeny do stran. Nakonec je to hezky vidĕt i na té jeho další fotce z hrany. Takže nízký zub ve skutečnosti je asi stejnĕ vysoký a jenom se jeví jako nízký z toho bočního a ne zcela kolmého pohledu. :wink:
Kuta33 píše:
Kotouč nebude nic extra, ale podle fotek bych si geometrii zubů hodnotit nedovolil, hóódně zkreslují.

Přesnĕ tak i vzhledem k výše zmíněnému. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne ned 24.05.2020 9:49, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
LV píše:
A čo tak skúsiť materiál tlačiť zo správnej strany? :lol:

dudaj píše:
Máš pravdu , tohle mi nenapadlo. Asi jsem stále moc optimistický ke schopnostem lidí :( .

Nemyslím si, že by to bolo tým, pretože asi vôbec neviete čo by sa stalo, keby ste rezali zo zadnej strany. :P :roll:
Ak smer pohybu zubov píly ide proti pohybu rezaného materiálu, tak sa snažia tu rezanú dosku jednak pritláčať k stolu a zároveň ho tlačia proti pohybu. Vyťahovať a nadzdvihovať ho môže jedine zadná strana kotúča už v prerezanej špáre rezu, a to v prípade ak dôjde k skríženiu rezanej dosky voči kotúču, najčastejšie vtedy, ak je kotúč málo rozvedený. K tomu skríženiu bežne dochádza pri ručnom posúvaní rezaného materiálu, zvlášť na konci rezu.
Ale ak by sme začali rezať zo zadnej strany, tak zuby budú jednak tú rezanú dosku nadvihovať od stola a navyše aj ťahať dopredu, do rezu. Je to veľmi nebezpečné, pretože pri nadvihnutí dosky ju uchvátia tie zuby a čím bude vyššie, tým bude dopredná zložka sily od kotúča väčšia, takže nakoniec zrejme dôjde k tomu, že to tú dosku vytrhne obsluhe z rúk a vymrští dopredu riadnou silou. Môže sa pritom stať, že to obsluhe potiahne dopredu aj ruky, samozrejme s rizikom ťažkého úrazu. Takže tento spôsob rezania je možný len pri strojovom posuve materiálu, pri ručnom je veľmi nebezpečný. :!: Výhodou zadného rezania je o niečo hladší rez, ale inak je to použiteľne fakt len pri strojivom posuve.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne ned 24.05.2020 9:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 9:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
STROHUR píše:
Kdysi mi něco podobného dělala pila co vyráběl otec.
Po namontování vidiového kotouče se dusila a neřezala , vytrhávala .
vada byla ve velké vůli hřídele kterou otec kdesi vyndal
ze sběru. Zadní strana kotouče se rozvibrovávala.
Plechový kotouč si to ale nechal líbit a řezal obstojně .

To je celkopem logické vzhledem j rozdílné geometrii plechového a vidiového kotouče. Plechový je rozveden tak, že má pouze jen vyhnute zuby střídavě do stran, samozřejmě jsou střídavĕ do stran i broušeny, ale výsledkem je to, že řežou především jen ty jejich rozvedené špičky zubů, častečnĕ čela, nikoliv však jejich boky. :P V důsledku toho je řez mnohem "chlupatĕjší" než po vidiovém kotoučí, kde sa na řezáni částečně podilejí i ostré boky tĕch vidiových plátků, které povrch řezu hladí (při skřížení nĕkdy i pálí). Plechovy kotouč je tím pádem mnohem odolnĕjší k tomu křížení pily v řezu a pálení dřeva, při ručním posuvu, než vidiový, který vyžaduje mnohem přesnĕjší vedení, ale odvdĕčí se za to krásným hladkým řezem. Stejnĕ tak bude plecháč odolnĕjši i vůči vibracim špatnĕ uložené hřídele. Vídiový kotouč sice dĕla mnohem hladší řez, ale neodpustí nic. :wink: pro bĕžné ruční řezáni je proto plecháč lepší. Navíc se snadno udržuje, dá se brousit i pilníkem. Ale dřevotřiska a různé lamináty ho velice rychle zatupí.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 10:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Teda... nevím co dělám špatně, ale koupil jsem si ty kotoučky taky a hází znatelně méně než ten co jsem tam měl předtím.
No a navíc - řeže...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Asi tu nikdo nezmínil že je dobré pravítko nastavit tak, aby se uřízlý materiál nesvíral, tedy pokud mám vepředu třeba 30mm, vzadu nastavím 30,5 až 31mm. Myšleno na hranách stolku s pravítky, samozřejmě, ne u kotouče :mrgreen:

TVL, to je zase vlákno... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 10:55 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
VTjr píše:
Nemyslím si, že by to bolo tým, pretože asi vôbec neviete čo by sa stalo, keby ste rezali zo zadnej strany. :P :roll:


Jenže mluvíme o obrácení kotouče a ne řezání z druhé strany.
Ano máš pravdu, nemám praxi v tom , co by se stalo, mohu se pouze domnívat.
Bohužel se asi nedovíme co se stalo, protože tazatel se už delší dobu neozval.
Každopádně nový list správně použitý nezačne napalovat do černa piliny.
Obrácení kotouče je nejpravděpodobmější. Točit se bude směrem proti materiálu správně, takže materiál nevyrazí nahoru a bude to i trochu řezat a pálit se
u měkkého dřeva a jakmile se dostane ke konci kotouče tak se mu to začne přizvedávat.
Snadno to mohl poplést. Sám psal, že předchozí řezal správně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 11:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mimochodem, obrácení kotouče pomůže při řezání termoplastů, třeba při ořezu vakuovaných dílů v modelářské výrobě... neštípe se to.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 11:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
jyrry píše:
Teda... nevím co dělám špatně, ale koupil jsem si ty kotoučky taky a hází znatelně méně než ten co jsem tam měl předtím.
No a navíc - řeže...


Dobrý den. Takovou pilku mám doma taky, ale je tam kotouč jen cca 70 mm. To máte upraveno nebo je to jiná pilka? Antonín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 11:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, jestli to je pilka od JKModels, tak na mém videu je její prototyp :-)
Je to konstruované na kotouče do Ø80mm při možnosti naklonění kotouče až na 45°. Pokud oželím to naklonění, vejde se tam i ten 90mm PARKSIDE.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pilový kotouč PARKSIDE
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2020 17:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Omlouvám se, že jsem se nezapojil do diskuze, kterou jsem vyvolal, (pracovní vytížení). Kotouč se točí tak, jak je označen šipkou, tj. na první fotce proti směru hodinových ručiček. To jsem pokládal za samozřejmost. Jinak mě to ani nenapadlo i když se teď dozvídám, že to jde i s opačně nasazeným kotoučem.
Jediné v čem by mohl být problém na mé straně, je že má pila, má hodně velké otáčky. Nemám je změřené a ani nemám tu možnost, ale mám ji osazenou motorem z vysavače a točí hodně.
Kotouč, který je na fotkách není vůbec použitý. Koupil jsem v sadě dva, jeden je namontovaný a ten druhý jsem nafotil. Jsem přesvědčen, že budou ale totožné.
JYRRY - to máš ten vidiový, nebo ten plechový?
Hřídel je bez vůlí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz