Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Nemáte někdo ve svém archivu naskenované logp MLL v nějakém rozumném rozlišení, ze kterého by se dalo nazvětšovat na průměr 20 cm? Nebo dokonce ve vektorech, které by se daly použít k řezání? Zkoušel jsem najít něco na netu, ale našel jsem samé prťavé obrázky, z těch to zvětšit nešlo, bo to bylo ve výsledku děsně zubaté. Dokonce jsem si stáhnul Inscape a zkoušel jsem to z těch pidiobrázků zvektorizovat, ale výsledek z takových podkladů je dost tristní.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
A nemají náhodou logo v muzeu ve Kbelích? Jenom nápad. Vstupné zdarma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 12:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Myslíš tím tohle?


Přílohy:
ef2d9442-167a-4925-b4ff-d4e30ee1993f.jpg
ef2d9442-167a-4925-b4ff-d4e30ee1993f.jpg
[ 39.86 KiB | Zobrazeno 3318 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Dobrý nápad, zkusím. Ještě před 14-ti dny mělo muzeum ve Kbekích zavřeno, teď koukám, že od neděle je otevřené.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Tohle by nešlo použít?

http://guchar.sweb.cz/MLL5.png

Klíčová slova: masaryk flying league
odpovídající stránka eBay
1926 OLD CS AIRCRAFT AIRPLANE PIN BADGE AWARD MASARYK AVIATION LEAGUE PILOT
https://www.ebay.co.uk/itm/1926-OLD-CS-AIRCRAFT-AIRPLANE-PIN-BADGE-AWARD-MASARYK-AVIATION-LEAGUE-PILOT-/223896580745

==edit01
Masarykova Letecká Liga (M.L.L.) byla založena pod protektorátem p. presidenta dne 7. března 1926,
organizovala veškeré síly občanstva pro práci ve prospěch letectví a jeho využití k rozkvětu státu.
Členem M.L.L. se mohl stát každý, bez rozdílu povolání, věku a pohlaví, podepsal-li přihláškový formulář.
Zápisné jednou pro vždy činilo 1,-Kč. Odznak stál 1,- Kč. Měsíční příspěvek byl stanoven
pro dorost na 50 halířů, pro ostatní 1,- Kč. Následně každý člen mohl využívat slev a výhod,
dostával zdarma různá prohlášení, letáky, ročenky aj. M.L.L. byla největší organizací na území našeho státu.


Naposledy upravil guchar dne pon 01.06.2020 16:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 15:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
Dobrý den. Myslím, že to logo není až tak složité.Vzal bych první obrázek, který na mne vyskočil na Googlu a nakreslil bych to podle něj.
Antonín


Přílohy:
01-004.jpg
01-004.jpg
[ 86.32 KiB | Zobrazeno 3216 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
a co takhle oslovit primo zdroj? tedy napsat do VHU? vsadim boty ze maji v archivech spoustu originalu.. treba by udelali kvalitni scan.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
JardaRůžička píše:
Myslíš tím tohle?

Jo, to jer přesně ono. Potřebuju to na křídla Kuňkadla a chtěl bych si to nechat někde vyřezat

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Lioton píše:
Dobrý den. Myslím, že to logo není až tak složité.Vzal bych první obrázek, který na mne vyskočil na Googlu a nakreslil bych to podle něj.
Antonín

Přesně tímhle způsobem jsem na to šel. Zkoušel jsem to nakreslit v Inscape (nic jiného nemám, pokud bych to tedy nechtěl pojmout ve velkém a udělat to jako intersect polygonů v GIS SW, se kterým pracuju :)). Ale z těch mrňavých obrázků mi to ve vektorech vycházelo docela kostrbatý - ale nevylučuju, že to bylo tím, že Inscape jsem měl v ruce v podstatě poprvé.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
guchar píše:
Tohle by nešlo použít?

http://guchar.sweb.cz/MLL5.png


Jo, z něčeho podobného jsem se to pokušel převést do křivek, viz o příspěvek výše.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Vektorizace - křivky loga není asi problém, podkladů je dost (najdou se obrázky členské legitimace, letáky na akce, losy s logem), ale mám obavu, že to vyjde takové strohé, technické. Ale pro tu zmíněnou potřebu - na křídlo Kuňkadla to asi je žádoucí (pro obtisk, vyřezání apod.).
Ještě mě napadlo - Eduard dělal kit včetně obtisků = mají podklad zpracovaný, otázkou je jak by to vypadalo (jak byli přesní) při XXnásobném zvětšení (předpokládám, že dvaasedmdesátinu nestavíš :D ).

A teď mě napadlo :idea: : vždyť já to někde musím mít nakreslené! Včetně imatrikulace (podle bokorysu éra v NTM - to co je na 3pohledech nekoresponduje s bokorysem na fotce muzejního kusu, dělal jsem porovnání - ale kdoví kde a co je víc pravda) a i VBŠ s letadýlkem ze směrovky!
V DGN (není problém z toho dostat dwg, dxf = vektory), bo jsem takto dělal obtisky na ořecha pro kolegu !
(jsem geodet a v dobách papírových katastrálních map byla vektorizace v CAD denní chléb, kterýž jsem zúročil pak při přípravách obtisků na minimakety nejen pro sebe).

Jdu hledat, drž mi palce ! Bayeux

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Já to kdysi maloval ručně - MLL i VBŠ podle vlastních fotek skutečného Kuňkadla z NTM. Ale žádné podklady už nemám, je to spousta let. Ale myslím, že to logo na křídle je trochu jiné než na obrázku výš. Takové více stylizované a ten kruh je větší až po konce křídla.

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: pon 01.06.2020 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Bayeux píše:
Vektorizace - křivky loga není asi problém, podkladů je dost (najdou se obrázky členské legitimace, letáky na akce, losy s logem), ale mám obavu, že to vyjde takové strohé, technické. Ale pro tu zmíněnou potřebu - na křídlo Kuňkadla to asi je žádoucí (pro obtisk, vyřezání apod.).
Ještě mě napadlo - Eduard dělal kit včetně obtisků = mají podklad zpracovaný, otázkou je jak by to vypadalo (jak byli přesní) při XXnásobném zvětšení (předpokládám, že dvaasedmdesátinu nestavíš :D ).

A teď mě napadlo :idea: : vždyť já to někde musím mít nakreslené! Včetně imatrikulace (podle bokorysu éra v NTM - to co je na 3pohledech nekoresponduje s bokorysem na fotce muzejního kusu, dělal jsem porovnání - ale kdoví kde a co je víc pravda) a i VBŠ s letadýlkem ze směrovky!
V DGN (není problém z toho dostat dwg, dxf = vektory), bo jsem takto dělal obtisky na ořecha pro kolegu !
(jsem geodet a v dobách papírových katastrálních map byla vektorizace v CAD denní chléb, kterýž jsem zúročil pak při přípravách obtisků na minimakety nejen pro sebe).

Jdu hledat, drž mi palce ! Bayeux

Takže kolega (i když já teda nestál u stroje od školy, šel jsem trochu jinou cestou). To by jsi mne zachránil, kdyby se ti to podařilo najít. Já se dneska ještě pokušel bojovat s Inscape nad jedním nazvětšovaným logem právě z eduardí stavebnice, které jsem odpoledne našel. Už jsem trochu pokročil, ale jak jsem ten Inscape otevřel poprvé fakt asi před týdnem, tak tam narážím na takové uříšky, se kterými si nevím rady. Já bych to dokázal zvektorizovat v njakém GIS Sw, jak jsem si dělal legraci v jednom z předchozích příspěvků, ale dost pochybuju, že když přinesu do reklamky k řezáni shapefile nebo geodatabázi, tak že s tím něco udělají :-)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 8:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
našel jsem tak 10 různých log
použil jsem jedno ze sirek a jedno další
Příloha:
mll.jpg
mll.jpg
[ 56.07 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]


přemaloval jsem to do Corelu
jsou to vrstvy pro řez + postupné vrstvy jak jsem to maloval
takže si to můžete případně dodělat podle potřeb
ale system RC manie mi píše přípona cdr není povolena (pro vložení) a zip je příliš veliký
tak jsem to šoupl na naše stránky
https://www.letadel-modely.cz/Logo-mll-d332.htm
kliknout na soubory ke stežení pod obrázkem
je to ve verzi 13
přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Logo Masarykovy letecké ligy
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2020 15:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
p. Hiesbok - děkuji mnohokrát! Staženo v týdnu se vypravím do reklamky.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz