Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 06.06.2020 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
IntV je napětí měřené na Rx, čili za BECem, čili těch cca 5 voltů. Pokud je napětí nižší, zkus se podívat, jak se ti vlastně napájí Rx.

Alarm teda může být jak na napětí Rx (IntV), tak na napětí Tx. Tx má docela velký odběr, takže jsem i párkrát viděl, když někdo dá do Tx třeba NiMH baterky, které už jsou "za zenitem", že to začne hlásit alarm nízkého napětí.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 11.06.2020 16:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
Cau zkousel nekdo napajet vysilacku 2s lipo?
Vydrzi to nebo blafne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nezkoušel jsem. Vysílač interně pracuje na 3.3 V, takže i tak tam musí mít nějaký step-down nebo něco. Ale do jakého napětí funguje, to si netroufnu tipovat. Přinejhorším nějaká 2S/850 mAh a malý step-down třeba do 2A by měl fungovat i se vejít.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 7:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Nevíte někdo, kde koupit takový ten 3-polohový páčkový spínač s delší páčkou, který má FlySky i6 jako SwC? Nějak se mi podařilo ho mechanicky poškodit - ta páčka z toho vypadla. Vím že jsem to někde kupoval (snad na Banggood), ale pokud by bylo něco místního rychlejšího a ne moc dražšího, tak bych to preferoval. Ale ani v GME, ani v GESu jsem v nabídce žádný vhodný nenašel.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
https://emotors.cz/cs/vyhledavani?contr ... cni-dlouhy


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 7:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Taky třeba RC Studio - cena dle typu - v E Motor a RC Studio slušná. Jinde možná jiný brand (Futaba) taky 500,-
Přepínač 3poz. dlouhý - Originální přepínač pro FrSky Taranis a Taranis Plus. Pozice SB a SC. (není skladem)
https://rcstudio.cz/cs/nahradni-dily/48-prepinac-3poz-dlouhy-.html


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 8:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
Dobrý den. Neznám ten vysílač, ale pro "pevné" tři polohy by asi vyhověl i tento z TME. Antonín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 13.08.2020 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Díky všem, objednal jsem nakonec ten z emotors, protože má na rozdíl od těch dalších dvou plochou páčku stejně jako ten původní.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 11.09.2020 6:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.1.2020
Příspěvky: 67
Bydliště: kousek od Plzně
Ahoj odborníci,

mám dotaz ohledně FS-i6. Mám v modelu tohle gyro: http://www.hobbyeagle.com/gyros/a3l.php?lang=en
Teď ho vlastně nepoužívám, lítám s vypnutou stabilizací - na naučení v počátcích to ale byla dobrá pomůcka. Nicméně z pokusných důvodů jsem ho z modelu neodstranil. FS-i6 "prý" umí i SBus, což v nastavení samozřejmě je. Už nějakou dobu laboruji s tím, že bych zkusil gyro propojit s přijímačem ia6b právě přes Sbus (líbí se mi, že bych ušetřil pár gramů a hlavně zjednodušil kabeláž). Jenže mi to nefunguje. Tedy vlastně funguje na 50%. Když v TX zvolím výstupy iBus/PWM - nefunguje to vůbec (na jiném cizojazyčném fóru jsem vyčetl, že někomu to funguje takto - mě rozhodně ne). Když zvolím SBus/PWM, tak mi to sice funguje, ale serva se hýbou jen v rozsahu 0-50% a od 50-100% chodu stojí. Když si dám v menu přes "display" zobrazit chod os, tak je to stejné - osy se pohybují jen do 1/2, v podstatě jako by poťáky kniplů od poloviny nahoru nefungovaly. Neřešil jste někdo podobný problém? Přes end points se to vyřešit nedá - max. je 120% a i když to tak nastavím, stejně se přes polovinu nedostanu.

Předem díky všem za rady a postřehy.

Letu zdar!
Msk

_________________
Nadšený začátečník.
TX16S + FS-i6 (záloha) + pěnolety


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2020 11:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2019
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Zdravím,

je tady prosím někdo, kdo používá tlakový(výškový) senzor FlySky FS-CAT01?
Vím jen že YenyaKas používá svůj z Arduina.

Mám problém s nabindováním Rx FS-iA6B se senzorem tak, aby fungovala jak telemetrie, tak serva, regulátor....
Vždy funguje jen jedno, nebo druhé.

Pokud binduji standardním způsobem, tedy:
Zapnu vysílač FS-i6 se zmáčknutým bindovacím tlačítkem, pak připojím napájení do Rx → fungují serva, motor, ale bez telemetrie.

Pokud zvolím opačný postup, tedy:
Připojím napájení k Rx a až pak zapnu rádio FS-i6 s binovacím tlačítkem → funguje telemetrie ale serva ne.

Zkoušel jsem všechno možné, odpojovat napájení, vytahovat bindovací kolík Rx, měnit pořadí, atd.
Nemůžu však docílit toho ať mám funkční Rx i s telemetrií.
Pokud se s tím už někdo setkal, poprosím o radu.

Díky.


Přílohy:
IMG_20201001_214455.jpg
IMG_20201001_214455.jpg
[ 45.66 KiB | Zobrazeno 2173 krát ]

IMG_20201001_214402.jpg
IMG_20201001_214402.jpg
[ 54.24 KiB | Zobrazeno 2173 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 5:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.5.2019
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Zdravím,

odpovím si sám na dotaz výše, možná to někomu pomůže.

Stačilo v nastavení přepnout RX Output na IBUS/PWM a už funguje telemetrie a vše ostatní. Jednoduché, bohužel mě to jaksi nenapadlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2020 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Ahoj. Umi tato vysilacka dual rate dvojite vychylky prez prepinac aniz bych to musel resit prez jeden ze tri mixu ?

Jinak vcera jsem zkousel bo vysilacove enelopy jsou velice rychle vysosle vysilac jeste potunit prez zalozni lion baterku ze stare tusim nokie prez diodu a zda se ze to funguje. Vysilac sice pipa jak protrzenej ze je nizke napeti ale funguje i kdyz jsou enelopy uz uplne vysosle tak by to melo na klidne nouzove pristani fungovat v pohode. Pouzivam tento zalozni system i v nekterych letadlech pro zalozni napajeni prijimace a serv. Tam pouzivam prez diodu lipol 240 ma. Serva uz jsou liny ale funguje to. Teda vyzkouseno u duplex.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2020 18:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ano, umi. V menu klíč → Dual rate/exp se nastavuje jak se mají chovat rozsahy a expo v každém z režimů, a v menu klíč → Switches assign se říká, který přepínač má být pro DR.

U DR je trochu problém, že expo se aplikuje až po trimech, takže změnou expa se letadlo roztrimuje. Lepší je po úvodním vytrimování přesunout trimy do nastavení subtrimů a samotné trimy vrátit do nuly.

FS-i6 má docela velký odběr, takže "náhodné NiMH ze skříně" moc nefungují. Stačí koupit nové - koupil jsem a už na ně lítám dva roky bez problémů. Odhaduju, že přes dvě hodiny na čtveřici eneloopů vydrží - alarm mám na 4.8 V, ale nabíjím, pokud po skončení lítání je tak pod 5 V.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2020 23:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
YenyaKas píše:
Ano, umi. ----------------

Odhaduju, že přes dvě hodiny na čtveřici eneloopů vydrží


Ok díky, přepínání výchylek už mi funguje, včera jsem ty enelopy měřil, jsou v poho, já jen byl zvyklej, že graupner mi po nabití vydržel nabitej minimálně 9 hodin.

tu záložní baterii jsem tam ale raději dal, běhá mi přez ni vysílací jak modul flysky, tak i alternativně hlavně kuli váriu duplex,je to přecijenom jistota už i kuli kontaktum přez pružinky těch enelopu, jako spájenou sadu ty enelopy zatím dělat nechci.

ještě bych chtěl upravit ovládání těch otočných potenciometru VRA/VRB, abych si mohl potákem nastavit potřebnou výchylku, ale tu pak spínat přepínačem, dnes jsem ohledně toho mluvil s mojim opravářem elektroniky, že mi na to začátkem prosince koukne a vybere vhodné součástky, určitou představu jak to udělat mám, kdysi jsem měl takto pobastlenou ještě starou futabu, ale ty součástky to mi musí někdo změřit a nakreslit jak to zapojit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: čtv 12.11.2020 0:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7417
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@pepin: "Jinak vcera jsem zkousel bo vysilacove enelopy jsou velice rychle vysosle"
V těch eneloop AA, nebo v jej připojení do TX FS-i6 musíš mít nějakou zásadní zradu Třeba jeden vadný článek

Mám po mnoho let eneloop AA hlavně ty bílé 1900 mAh min. Čtveřici používám v TX 2.4 GHz heli od MJX.
http://www.eneloop.cz/produkty/eneloop/hr6-aa-3mcce-4le
Do poklesu pod 4.4 V vydrží neskutečně dlouho. A to i ty nejstarší s kapacitou spadlou na cca 1700 mAh.

Při náhradě napájení TX za Li-Pol (-Ion) články bych dal přednost řešením s pomocí POWERBANK
FS-i6X Simple DIY Battery Mod - Lithium 5v
https://www.youtube.com/watch?v=Ln6hztrJgnc
Flysky fs-i6x Cheap and Easy Lipo Mod
https://www.youtube.com/watch?v=uIhBLuHm7Y0
K hlídání zbylé kapacity (letového času) nelze použít původní systém TX.
Nutno doplnit ukazatel kapacity a napětí (s akustickým hlásičem) na LiPol článku.
Pro běžné létání (pokud nevznikne porucha accu) stačí nabíjet vždy před letovým dnem.
Při obvyklém létání nečerpám víc jak 25% (výjimečně až 50%) dostupné kapacity accu v TX.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: habasek, malé zvíře a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz