Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 19:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Trubky k motoru lze koupit http://litomysky.cz/mat/index.html.

Když už vzniklo toto vlákno, nevíte náhodou, u koho skončily výkresy a formy na motor? Cosi jsem zaslechl, že Modela musela barák po navrácení v restituci rychle opustit, ale na druhou stranu jsem zaslechl, že někdo má aspoň výkresovou dokumentaci. Pořád si říkám, že se na to musím na soutěži někoho zeptat, ale vždy na toi zapomenu.

A pokud by se objevil výrobce náhradnít plastových dílů, tak by tato skomírající kategorie ožila. I když motory při současných termínech a tím i teplotách vzduchu moc dobře nefungují.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Aha netušil jsem že modeláckých motorů bylo víc ... vím akorát že je šedý, jelikož nemám plničku tak funkčnost jsem ještě nezkoušel

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 20:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 321
Obrázky: 0
Petr Budai píše:
Trubky k motoru lze koupit http://litomysky.cz/mat/index.html.

Když už vzniklo toto vlákno, nevíte náhodou, u koho skončily výkresy a formy na motor? Cosi jsem zaslechl, že Modela musela barák po navrácení v restituci rychle opustit, ale na druhou stranu jsem zaslechl, že někdo má aspoň výkresovou dokumentaci. Pořád si říkám, že se na to musím na soutěži někoho zeptat, ale vždy na toi zapomenu.

A pokud by se objevil výrobce náhradnít plastových dílů, tak by tato skomírající kategorie ožila. I když motory při současných termínech a tím i teplotách vzduchu moc dobře nefungují.


To by byla zajímavá informace,ani MPml jako pamětník - nevíš Milane ?

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Osobně bych otázku ohledně dokumentace a forem směřoval na Pepu Kubeše, Miroslava Rohlenu a Jiřího Kalinu. Pepa ví, kde se co šustne a ty další byli v oboru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: úte 23.06.2020 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Neviem, či je moja informácia správna, ale mám vedomosť, že drvivú časť zásob bývalej Modely odkúpilo Modelstudio Tupesy.

Ale ako vravím - nemusí to byť relevantná informácia.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: stř 24.06.2020 6:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 234
CO2 motory od Modely byly typově odlišné v jednom hlavním parametru - s plastovým pístem a pozdější s gumovým pístním kroužkem. Kartery a klikovky jsou zaměnitelné, písty a válce nikoli.
Ty starší bych koupil maximálně jako starožitnost do vitrínky, ty novější jsou po vyladění velmi dobré a bezproblémově fungující v poměrně velkém rozpětí teplot.

Lítal jsem před časem s kouskem, u kterého jsem klikovku osadil kuličkovými ložisky, ojnici vypouzdřil mosazí, do hlavy menší kuličku, vrtule IGRA 240, nádrž 3ccm...

ND jdou sehnat různě přes Aukro, modelbazar, atd. Sám toho mám docela dost... Trubiček je na trhu spousta, ale konkrétně ty zde uváděné od Litomyského jsou velmi tvrdé a obtížně tvarovatelné. Holt americká mosaz, no... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motry na CO 2
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2020 11:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.6.2020
Příspěvky: 1
Azy píše:
a neví někdo kde sehnat náhradní díly ? :-) koupil jsem CO2 motor za peníz kterýmu nešlo odolat akorát nemám plničku a kdybych sehnal náhradní trubky do zásoby bylo by to super :-)

Hlavičku mám, tělo je asi stejné jako u sifonové láhve.
Pošli ti ji, jestli chceš.
w
Dej kontakt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motry na CO 2
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2020 14:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2011
Příspěvky: 321
Obrázky: 0
watson2 píše:
Hlavičku mám, tělo je asi stejné jako u sifonové láhve.
Pošli ti ji, jestli chceš.
w
Dej kontakt


Trubičky nyní na aukru :https://aukro.cz/potrubi-pro-co2-motory-modela-6969923232

_________________
Jan Hess-MODELSPORT,RC,vrtulníky SAB Goblin-RAW,e- shop,jhess@mscomposit.com,www.modelsport.info


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motory na CO 2
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2020 15:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
sharkmouth píše:
CO2 motory

ND jdou sehnat různě přes Aukro, modelbazar, atd. Sám toho mám docela dost... Trubiček je na trhu spousta, ale konkrétně ty zde uváděné od Litomyského jsou velmi tvrdé a obtížně tvarovatelné. Holt americká mosaz, no... :lol:

Vyžíhání už nepomáhá?
Trubičky jsem kupoval zhruba před 5 roky a stačilo je zahřát flambovacím hořákem dočervena a zchladit ...pak se dalo ohýbat i na poloměr 5mm .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz