Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: pát 26.06.2020 21:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
kocispavel píše:
Jo, jedna věc - při sundavání pásky s mikrotenem napadají z mikrotenu na model šupinky zaschlé barvy, je potřeba je jemně ofoukat.

Zdravím.
Pavel


Pri cteni toho vlakna jsem jiz zacal chytat malirske komplexy... jakoze leta na zakryvani pouzivam papir a vona existu
je zazracna zakryvaci folie. 8O

Realita: nekdy , pocatkem 80 tych let, jsem jako velky inovator vymyslel zakryti modelu igelitem... :roll: od okamziku ,kdy se mi suchy humus v prubehu strikani sesypal do mokre barvy, jsem to jiz nikdy neudelal.
Ted koukam ,ze klasicky igelit si s mikrotenem muzou podat ruce :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 0:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Aby ne. Neb v současnosti: Sáčky a fólie obalová technika - Mikroten - Igelit
- fólie v obalové technice jsou dnes z velké části nízkohustotní polyethylen (LDPE)
(Lidové pojmenování igelit pro polyethylenové fólie, se nyní používá pouze v České republice a na Slovensku.)
- (HDPE fólie) - MIKROTEN® je ochranný název pro vysokohustotní polyethylen

- Igelit původně = fólie vyrobená z měkčeného polyvinylchloridu (PVC)
Počátky výroby 40. a 50. léta. První 2 písmena ze jména IG Farben
Fatra Napajedla: Vznik 1935 koncern Baťa, plyn masky. PVC 1940. Nyní výroba PVC podlahoviny a izolační fólie


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 9:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
veka1 píše:

Pri cteni toho vlakna jsem jiz zacal chytat malirske komplexy... jakoze leta na zakryvani pouzivam papir a vona existu
je zazracna zakryvaci folie. 8O

Realita: nekdy , pocatkem 80 tych let, jsem jako velky inovator vymyslel zakryti modelu igelitem... :roll: od okamziku ,kdy se mi suchy humus v prubehu strikani sesypal do mokre barvy, jsem to jiz nikdy neudelal.
Ted koukam ,ze klasicky igelit si s mikrotenem muzou podat ruce :lol:

veka1


To musis dat predsa dole este ked je to gumene, nie ked to uz praska, ako potom vyzeraju tie hrany co si vykryl?

Co pisete sa mi nikdy nestalo, naopak, ten mikroten ked tam nie je dni (sak nastriekam -> nelepi -> folia dole nie?), tak je naopak "elektricky" a odnesie vsetok bordel so sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 11:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.8.2013
Příspěvky: 4
Při stříkání plastikových modelů používám celkem osvědčenou pásku Schuller Ehklar UV sun tape. Funguje super a to na plastikových modelech ta barva zrovna moc pevně nedrží. Četl jsem o ní na nějakém fóru a všichni ji doporučovali. Já ji koupil v místních stavebninách. Docela mě překvapili, že ji měli.


Přílohy:
IMG_20200627_120130292.jpg
IMG_20200627_120130292.jpg
[ 65.48 KiB | Zobrazeno 1504 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 14:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
igorb píše:

To musis dat predsa dole este ked je to gumene, nie ked to uz praska, ako potom vyzeraju tie hrany co si vykryl?

Co pisete sa mi nikdy nestalo, naopak, ten mikroten ked tam nie je dni (sak nastriekam -> nelepi -> folia dole nie?), tak je naopak "elektricky" a odnesie vsetok bordel so sebou.


(sak nastriekam -> nelepi -> folia dole nie?) ... psal jsem o zcela jine situaci, tj . ze mi ten bordel z igelitu napadal do mokre barvy v prubehu strikani . pri manipulaci s modelem ( byl v celku) .

To se u papiroveho maskovani pri pouziti 2K barev nestane. Masky nikdy nenechavam na vyrobku dele nez je manipulacne nutne, tj. cca do hodiny po nastriku mam odmaskovano.

Ta mikrotenova vec je dobra zakryvani cehokoli v byte nebo dilne, co nechci, aby bylo od barevneho sprachu. Ale primo na model bych ji nikdy nedal. Dilnu ( lakovnu) obecne nezakryvam ... odsavani funguje jak ma.

Nemam rad, kdyz nemuzu s vyrobkem pri strikani manipulovat nebo kdyz na nem cokoli v prubehu prace trepeta, nebo vlaje.

Posledni akce ,kdy jsem s vyrobkem pri nastriku nemohl hybat a pouzil jsem k zakryti igelit v rozumne vzdalenosti od strikaneho mista viz :

https://veka1.rajce.idnes.cz/Oprava_pos ... letu_BMW./

Riziko, ze se mi neco nadrbe do laku nebo metly nevzniklo ( bo odsavani) a hlavne, ta strecha v prubehu strikani furt lezela na miste.
Po nastriku, jeste pred aplikaci rozstrikoveho redidla sli dolu pouze konturovaci a maskovaci krepove pasky. Teprve po vytvrzeni laku jsem sejmul igelit.

PS. po te nehode pred lety jsem prijal rozhodnuti ,ze u modelu setrvam radeji u novin , nebo balicaku a nemusim byt ve strehu. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 15:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Aha ... sorry, netusil som ze si to nechal plapolat vzduchom, bral som za samozrejme ze to zafixulem paskou alebo obehnem streckou aby to bolo priplacnute a tvorilo suvisle a utesnene krytie vsetkeho co sa nema nastriekat .... predsaaaa .... :?

na obrazku sice nie je striekanie ale trup pred potahom ale hotove kridlo a vyskovka je kryta uplne rovnako, vidno modru konturovu maskovacku, preplacnutu zmienenou lepiacou paskou tentokrat ale nie papierovou, lebo som to tam potreboval par dni, takze plasticka ktora potom ide dat dole bez problemov aby som mal sirsiu plochu a zbytok kridla pod foliou ta musi byt predsa natesno, nemoze nijako plapolat, musi tvorit tesnu pevnu vrstvu, to predsa nie je mozne aby mi vliezlo do pixle s farbou nech to prevracas kolko chces :mrgreen:


... pokial maskujem doplnky, musim to rovnako vsetko vykryt, len treba pouzit trochu viac pasky vsetko utiahnut a utesnit lebo to nejde takto bohapuste omotat, to ze je to plachta neznamena ze to ma byt len prehodene cez model, sak do toho fuknes pistolou a mas to nalepene na novej, prave nastriekanej vrstve farby, snad si to nerobil tak ... :mrgreen:


Přílohy:
DSC00091.JPG
DSC00091.JPG
[ 70.73 KiB | Zobrazeno 1460 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepící páska na maskování.
PříspěvekNapsal: sob 27.06.2020 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Kdyz na tom zalezi..kompozity nebo laminatove trupy tak pouzivam jako zaklad tvarovatelnou plastovou pasku šiřka cca 3mm od lakyry. Jsou ruzne sirky teda v milimetrech je to trochu podobny prouzkovym linkovym paskum z nazehlovaci folie.
Pak uz na prasaka klasicke malirske papirove.
Kdyz nejaka paska drzi hodne pomuze ji pri odlepovani ohrivat fenem.

Nestrikane plochy zvlast pri opravach se mi osvedcilo obalit takovym tim natahovacim igelitem jsou ruzne sirky. Samozrejme je to ale potreba sloupnout az bude nastrik natolik zaschly aby ta barva z toho igelitu se po strhavani a odloupavani neprilepila na zivou nastrikanou barvu ale diky te stahovaci igelitove folii je super pohodova manipulace se strikanym dilem.

Konkretni znacku te obyc papirove lepici pasky doporucit neumim. Myslim ze spis nez jaka znacka zalezi jak je od vyroby stara a jak dlouho byla uskladnena uz doma pri urcite vzdusne vlhkosti.
Pouzivam je hodne pracovne na malirinu a obcas nejakou ktera v poho fungovala nejde po nejake dobe uz ani odlepit bez trhani z toho navinu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz