Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čerpadlo do jímky na dešťovou vodu.
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 15:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Obracím se na Vás o radu. Mám u domu nádrž na 8m3 vody. Uvažuju užívat vodu na zalévání, ale také občas možnost napojení wapky , čeká mě například očista terasy a pokusit se sundat mech ze střechy. Střecha výška od země max.10m, jímka v zemi cca do 2,5m. Nevím jestli je dobrej nápad, tak aby to mělo stop ventil, když se přestane odebírat voda a asi plovák na nízkou hladinu. Máte někdo něco vyzkoušeno? děkuju za každý poznatek. Jarda

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 15:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Mám také u baráku cca 12m3 a používám domácí vodárnu pro zalévání atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Na přečerpání vody pro zalévání do sudů mi stačí kalové čerpadlo, ale do VAPky bych tu vodu určitě bez důkladného filtrování nepustil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Co jsem koukal, tak čerpadla nějaký filtr většinou maji a u wapky mám na přívodu filtr od Karchra.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 20:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Nejsem si jistý, jestli to bude stačit. U wapky od Karchra, co jsem měl, došlo k tomu, že praskla přívodní hadice s vodou a než jsem k wapce přišel a vypnul ji (staral jsem se o tekoucí vodu a nenapadlo mě ji hned vypínat), tak se uvnitř zadřelo čerpadlo chlazené protékající vodou, která najednou netekla. Pro wapku to byla konečná s cestou na sběrný dvůr. Takže z toho soudím, že to čerpadlo je docela choulostivá záležitost a aby to fungovalo, tak by filtr na dešťovku musel být hodně jemný.

Mám po zavedení kanalizace volnou vyčištěnou cca 10 kubíkovou nádrž a od použití dešťovky pro splachování mě odradila právě potřeba tu vodu filtrovat. To po zkušenosti z dřívější práce, kde byla "jen" hodně železitá voda a záchody tam pořád protékaly i když se ventily čistily snad jednou za měsíc a nebo i častěji. Proto vodu odsud používám jen na zalévání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
milomoss píše:
Mám také u baráku cca 12m3 a používám domácí vodárnu pro zalévání atd.

To je řešení k zamyšlení. Koukal jsem že třeba Gardena dělá cca okolo 4500Kč s nádrží. Může to být i vemku, vypustit vodu na zimu není problém,sání z hloubky až 8m a výtlak nějakých 35m. Filtraci píšou že to má. Bylo by to vhodný i pokud budu potřebovat napustit vodu do topení. Tak budu koukat co kdo a za jaký peníze dělá. Děkuju Jarda

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2020 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
jio píše:
Nejsem si jistý, jestli to bude stačit. U wapky od Karchra, co jsem měl, došlo k tomu, že praskla přívodní hadice s vodou a než jsem k wapce přišel a vypnul ji (staral jsem se o tekoucí vodu a nenapadlo mě ji hned vypínat), tak se uvnitř zadřelo čerpadlo chlazené protékající vodou, která najednou netekla. Pro wapku to byla konečná s cestou na sběrný dvůr. Takže z toho soudím, že to čerpadlo je docela choulostivá záležitost a aby to fungovalo, tak by filtr na dešťovku musel být hodně jemný.

Mám po zavedení kanalizace volnou vyčištěnou cca 10 kubíkovou nádrž a od použití dešťovky pro splachování mě odradila právě potřeba tu vodu filtrovat. To po zkušenosti z dřívější práce, kde byla "jen" hodně železitá voda a záchody tam pořád protékaly i když se ventily čistily snad jednou za měsíc a nebo i častěji. Proto vodu odsud používám jen na zalévání.

O wapkách můžu psát knihu. Mám už pátou a vždy odešlo čerpadlo údajně na nečistoty ve vodě - písek. Přitom jsem tam filtr přímo od výrobce doporučený vždy měl. Je tam ale asi jiný problém. Nevydržela většinou hlava čerpadla, které byla z plastu a při těch rázehc vždy praskla. Nakonec mi poradili koupit karchra, který má kovové čerpadlo a že to poznám podle vývodu na tlakovou hadici -má být kovový. Dopadlo to úplně stejně a po rozebrání jsem zjistil, že čerpadlo je opět plast a vývod je kovový (výroba pro Makro). Nakonec jsem koupil staršího Karchra s celokovovým vnitřkem, starší komplet běhající v olejové náplni (má olejoznak) a po třech rokách nebyl jediný problém. Pouze váha je někde jinde, odhadem ke 20kg. Koupit cokoli plastového (měl jsem i od BOSCHE) vše vyhozené peníze.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Používám tohle: https://cerpadla.heureka.cz/dab-divertron-1200m/

Celoročně ponořené, bezúdržbové, napojené na zahradní rozvod, regulace průtoku (jak hodně pustím kohoutek, tak hodně teče, i čůrkem, po otočení kohoutku voda teče hned, tlak nekolísá, při zavření kohoutku čepradlo dotlakuje rozvod a samo zastaví). Čerpá z nádrže (do nádrže natéká voda ze studny, celkem tvrdá a lehce železitá) cca 4 m hloubka + 3 výškové metry na zahradě. Bez problémů dá dvě puštěné 3/4" hadice zároveň.

První kus vydržel 9 let, teď na jaře jsme koupil druhý.

Za mne uživatelsky ideál. Doporučuju.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 11:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
K čemu tu vodu používáš?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Pokud to bylo na mne, tak k zalévání, pro zvířata, do wapky, do bazénu. Bohužel jsem nebyl před lety natolik prozíravý, abych ji zavedl i do domu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík za doplnění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.07.2020 20:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Jara11 píše:
To je řešení k zamyšlení. Koukal jsem že třeba Gardena dělá cca okolo 4500Kč s nádrží. Může to být i vemku, vypustit vodu na zimu není problém,sání z hloubky až 8m a výtlak nějakých 35m. Filtraci píšou že to má. Bylo by to vhodný i pokud budu potřebovat napustit vodu do topení. Tak budu koukat co kdo a za jaký peníze dělá. Děkuju Jarda


Já jsem koupil motor, nádobu, tlakový ventil zvlášť a vyšlo to na 3000 Kč. Komplety jsou zbytečně drahé, automaticky to při tlaku 2,5 Baru vypne a při poklesu zase zapne. Používám na zalévání a pohoda, žádný výpadek, šurování atd. V nádrži mám dole klapku, filtr. Před zimou to odpojím a dám do garáže. Napojení mám na rychlospojky, takže do 2 minut odpojeno


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Překvapuje mě, že tu nikdo nepíšete o tom, co vám bydlí v těch nádržích s dešťovkou. Ze střechy se spláchne za rok tolik bordelu, že se musí z nádrže vybrat i několik koleček svinstva. Navíc skoro v každý nádrži bydlí nějaký baktérie nebo řasy. Já mám každej rok vodu červenou, pokud se tam neleje chemie, tak tam stále rostou řasy. No a s chemiií se zase nedá zalejvat. Znám několik lidí, kteří si v programu dešťovka připojili na nádrž WC a už to mají předělaný zpět na městskou nebo studniční vodu, protože ty řasy totálně ucpaly vše v Geberitu. Navíc ta voda smrdí. V extrému z ní jsou i exémy. A pokud se ten bordel v nádrži přemnoží tím správným organizmem, voda se při zalévání chová jako defoliant Orange Agent.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 23:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.2.2020
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Používám jen na zalévání a ve žlabech jsou sítka. Vodu mám v nádrži max. tři týdný.... Nikdy jsem něměl žadný problém....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.07.2020 11:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Taky to používám jen na zalévání. Do nádrže jde celoročně voda ze 1/4 střechy a je tam přepad, přes který jde nadbytek do kanalizace. Aby nebyla pro zalévání příliš studená, čerpám vodu do sudů, ze kterých pak zalévám. Voda sice v nádrži nekvete, jak psal Celeron, a vypadá na pohled relativně čistá, ale v sudu po krátké době a při teplejším počasí kvasí. Do bazénu bych neměl odvahu to nalít, do wapky kvůli možnosti zadření čerpadla taky ne a o použití na splachování jsem už psal.

Ale když to někomu funguje, tak proč ne. Každý může mít jiné podmínky a výsledek se může lišit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz