Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 16:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak nejšetrněji sundat originál samolepky z Bety 1400. A čím je nejlépe nahradit, nebo nástřikat. Provedení od Pelikána se mi nelíbí. Chtel bych si buď vyřezat vlastní samolepky a nebo jen nastříkat konce křídel a popravdě nevím jak na to...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 22:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
ahoj, co se Bety týče, myslím si, že by polepy mohly jít strhnout bezproblému. Popřípadě jsem to tady kdysi taky řešil a rada přišla taková, vzít něco z mrazáku, torchu to "pošudlit" a opartně odlepit. Dělal jsem to tak na Funrayovi od Multiplexu a šlo to naprosto v pohodě.

V rámci úprav jsem zkoušel jak barvení, tak i polepy nové. Barvy jsem použil vynilové na epp (několik vrstev) a pak přetřel tzv "tekutou laminací", něco jako bezbarvý lak, taky několik tenkých vrstev. Nicméně po několika přistáních se barva celkem špinila a hlavně praskala. Už nikdy více, ale pokud tě to baví, klidně se to toho pusť.

U jiného éra jsem si zase nechal vytisknout polepy nové (teď nedohledám z jakého materiálu), ale lepil jsem to na mokro a přes přenosku. Drželo to jak přibitý a vypadalo to suprově. Doporučuju. Dole pár fotek.


Přílohy:
Funray_Graphic2.jpg
Funray_Graphic2.jpg
[ 74.19 KiB | Zobrazeno 3328 krát ]

Funray_9.jpg
Funray_9.jpg
[ 60.67 KiB | Zobrazeno 3328 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 14:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Děkuju za vyčerpávající odpověď. Nejvíc by se mi líbilo to něčím polepit. Představu jsem měl stejnou jako ty, akorát se nikde nemohu dočíst jakým materiálem to polepit


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jedna z možností jsou takové ty papírové obtisky co se dávají na plastikové modely. Jde koupit bílá nebo průhledná A4 na obtisky pro tisk na běžné laserovce nebo inkoustovce. Pak se prostě vystřihne, dá do teplé vody, a nalepí.

Já používám variantu průhlednou pro tisk na laserovce, lítám občas i v mlze/mrholení, a zatím se mi to neslouplo.

Příloha:
kaze-painted-top.jpg
kaze-painted-top.jpg
[ 69.14 KiB | Zobrazeno 3152 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Na EPP se mi osvědčily syntetické barvy ve spreji, ty drží opravdu dobře, ale dlouho schnou ( >1 den ) a blbě se schánějí.
Není problém ani nažehlovací fólie, ale je třeba vybírat nějakou s nižší teplotou, taky jsem párkrát použil. Výhodou je oproti většině samolepek nezanedbatelně nižší hmotnost.


Přílohy:
Poznámka: Funcub (spray na lexanové karoserie)
2013-09-07 09.54.55.jpg
2013-09-07 09.54.55.jpg
[ 152.02 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]

Poznámka: Funglider (obtisky sejmuté, nastříkáno a znovu nalepené, lepící vrstva obtisků obnovena Bison Spray Adhesive)
Funglider.jpg
Funglider.jpg
[ 333.51 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]

Poznámka: Tulix (konce křídel fólie), v pozadí EasyStar 2 (syntetický sprej)
P6100156.JPG
P6100156.JPG
[ 175.11 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]

Poznámka: Solius (syntetický sprej, konce křídel fólie)
P7190011.JPG
P7190011.JPG
[ 287.5 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]


_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
spacenet píše:
Děkuju za vyčerpávající odpověď. Nejvíc by se mi líbilo to něčím polepit. Představu jsem měl stejnou jako ty, akorát se nikde nemohu dočíst jakým materiálem to polepit


Tak jsem to našel. Polepy byly z Oracalu 651. Taky jsem uvažoval o klasické "wrapovací" folii, ale ta je dražší.

Jiri píše:
Na EPP se mi osvědčily syntetické barvy ve spreji, ty drží opravdu dobře, ale dlouho schnou ( >1 den ) a blbě se schánějí.
Není problém ani nažehlovací fólie, ale je třeba vybírat nějakou s nižší teplotou, taky jsem párkrát použil. Výhodou je oproti většině samolepek nezanedbatelně nižší hmotnost.


ahoj, můžu se zeptat na nějaký podrobnější typ folie? Zrovna jsem to řešil v jiném vlákně..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
petr1990 píše:
ahoj, můžu se zeptat na nějaký podrobnější typ folie? Zrovna jsem to řešil v jiném vlákně..

Omlouvám se, ale to je těžký, za asi 40 let, co modelařím mám zbytků různých fólií hafo a už vůbec netuším, od jakého výrobce pocházejí :-). Ustřihnu kousek, vyzkouším, vyberu... Myslím že nějaký starý solarfilm (který byl jinak hnusně gumový a vůbec nezpevnil konstrukci) byl na EPP nejvhodnější.
Kupodivu, ani 30 let staré fólie z DDR (na okrajích mají otisky prstů, za které je soudruzi drželi při barvení) uložené v rozumné vlhkosti a šeru neztratily pevnost a pružnost.
Před nějakou dobou jsem taky kupoval barevné lepící pásky (5cm x 25 ? metrů) v HobbyKingu, ty jsou taky velmi tenké, tj. lehké, když se trochu přižehlí, drží jak židovská víra. Ale nevím, zda je ještě nabízí, moje zásoba mě už asi přežije :-).

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2020 19:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Teď mě ještě napadá, že mám hrany křídel, čumák a spodek trupu polepené skelnou paskou, jelikož přistávám i do vyšší trávy. Chtěl jsem polepit křídla i spodek trupu červenou fólií, ale ta mi asi neubrání model od různých zářezů. A přijde mi jako blbost tu červenou folii pak ještě přelepit skelnou páskou. Nelíbí se mi, jak poměrně rychle zežloutne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2020 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.5.2020
Příspěvky: 9
Bude třeba tahle fólie držet na Betě z EPP? https://www.peckamodel.cz/2522-orastick ... pici-folie A je odolá proti oděru a nebo jí mám ještě na hranách křídel, čumáku a spodku trupu přetáhnout skelnou páskou?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.07.2020 11:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2019
Příspěvky: 4
Jiri píše:
Na EPP se mi osvědčily syntetické barvy ve spreji, ty drží opravdu dobře, ale dlouho schnou ( >1 den ) a blbě se schánějí.


Dobrý den.
O jaké syntetické barvy ve spreji prosím přesně jde?
Co takhle toto?

https://www.motipdupli.com/cs/produkty/motip/dekoracni/colorworks/ipg-1434/tm-1434.html#orderinfo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz