Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: ned 03.05.2020 7:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
DXS píše:
Co třeba Herona od MPX? Má dostatečnou uživatelskou základnu, kam si můžeš přijít pro radu a létá bez problémů přímo z krabice.

Ten doporučuji. Také jsem si ho koupil a oproti Gamě je to úplně jiná liga. Další varianta je Solius ( což je " starší Heron") :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2020 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2009
Příspěvky: 282
Bydliště: Zliv
Dobrý den, ahoj
Ještě před odhozením se za kouřilo a motor se spálil ( běžel tak 2-3 vteřiny ). Řešil jste někdo jiný motor nebo objednat originální?
Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2020 17:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Ještě před odhozením se za kouřilo a motor se spálil ( běžel tak 2-3 vteřiny ).

Tak tohle bych řešil reklamací. Jednoznačně. Pokud není vada motoru, tak regulátoru. Jinak ale jsem v oboru elektro laik...
Jak jsem psal výše, dosud mám "vozemboucha" Robina. několikrát opravovaného, je to invalida, ale pořád se ve vzduchu drží, i když na nějakou akrobacii už mohu zapomenout. Naposledy jsem opět - svojí chybou - trefil vyčuhující strom mezi ostatními na remízku. A po nenáročné opravě to přežil a létá dál. Už ale je na cestě náhrada. Ta Gama. Tak jsem zvědavý jak bude létat ona. Jen ještě musím dořešit lepší rádio kvůli klapkám.
Ale ta podstata proč sem píšu. Nikdy jsem neměl problém s funkcí motoru ani réglu.

Ještě jeden dotaz. Jak si ta Gama vede ve větru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2020 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
marina píše:
Začínám pokukovat i po jiných. Co třeba Phoenix 2000 ? Nebo nějaké doporučení?

Za sebe můžu doporučit SkyClimber. Měl jsem a lítá moc pěkně. Zrovna se jeden prodává na modelbazaru, kdyby ti nevadila bazarovka.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2020 0:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Choď do niečoho od Multiplex. Napr. EG 4. To je istota.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2020 16:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Tak Gama už je doma... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: sob 19.09.2020 18:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.9.2020
Příspěvky: 2
S Gammou létám víc jak 2 roky, už má něco za sebou vzhledem k různým místům přistání (pole, louky, do ruky ...) a pořád dělá při létání radost.Umí opravdu dlouze klouzat, takže přistání na bod se musí nacvičit, jinak se projdete. Bohužel jsem jí při jednom neopatrném přistání do kukuřice zkrátil křídlo, tak s ní mám Gamu 2050, ale i tak pořád O.K. Obě strany křídla se složily dozadu cca v jejich půlkách a musel jsem je vyztužit. trochu ztěžkla, ale letově se nic nezměnilo. Nyní jsem přes modelbazar koupil i Robina 2 a je to prostě štíhlejší Gama, také s výborným kluzem - vydrží na 1800mAh bat. cca 45min. ve vzduchu! Za mě povedená éra z větším rozpětím. Je fakt, že u Gamy se lámou spoje na VOP a křidélkách, takže občasným opravám jsem se nevyhnul. Jinak se s ní dá "jít" díky váze i do většího větru.

-----------------------------------------------------------------
Flysky FS-i10

Elektrovětroň (balza), Fling, Gamma 2100, Robin 2, Rainbow 2, SkySurfer, Alpha 139,WIld Hawk, Pegasus, DLG glider, Phoenix +, Lilienthal 40 (stavba)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 20:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Tak to jsem rád, že vidím tak příznivou recenzi. Tak se snad mohu těšit na prima polétání. S Robinem jsem si asi 2 roky taky krásně polétal. Lítám s ním stále ale po bouračkách a opravách už to není ono. Už je z něj takový invalida. Po opravách je jinak vyosený motor s vrtulí, lepené křidélko a je míň pohyblivé než druhé, kabina za motorem je taky už lepená a křídla ve svém uložení v trupu už jsou trochu vymačkaná. Takže s ním létám už jen za ideálních podmínek za bezvětří. A plný plyn už taky nepřipadá do úvahy. Jako nový měl výborné letové vlastnosti a můžu říct, že podobný "špejlák" už by dávno nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2020 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Gamu drž na rychlosti, ráda padá po křídle

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2020 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj

Byť s malou zkušeností ale za to poměrně s jasnou představu, že Gama rozhodně dobrá není. O řád lepší letové vlastnosti Volantex ASW 28. Když si na začátku s tím vyhraješ, vytuníš závěsy kormidel, je to naprosto fantasticky létájící větroň, o dva řády lépe létající než je Gama. Neexistuje pád po křídle, nelze jej utrhnout do pádové rychlosti a nektorolavtelné situace. Pokud ho držíš na výškovce, jen se tak zhoupne aby nabral rychlost a pokračuje dál. Na klapkách/brzdách leze dolů jako po schodech, přistává naprosto k noze.

Při promýšlení co pořídit, Gamu obejít velikým obloukem. Netvrdím že Gama nelétá ale má poměrně dost špatné letové vlastnosti. Za daleko menší peníze to jde cca 2x tak lépe.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2020 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.3.2018
Příspěvky: 20
Bydliště: ČR
Gama létá slušně. Pouze se nesmí zapomenout jí správně vyvážit. Většinou je třeba dodat závaží do předku. Pak se odmění slušnými letovými vlastnostmi. A po doplnění o klapky umí letět a sedat krokem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: čtv 24.09.2020 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
RC navigátor píše:
...Je fakt, že u Gamy se lámou spoje na VOP a křidélkách, takže občasným opravám jsem se nevyhnul.

Prosím o nejaké upresnenie - čo sa to láme?
Dostal som Gamu 2100 a aj keď už som lietal s kadečím, mal som dlhú prestávku a chystám sa na nej trošku rozcvičiť.. A ak je teda na nej niekde problémové miesto, radšej by som ho potunil pred letom ako naň prísť až za letu.. Niesú to závesy kormidiel, žeby to chcelo panty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 25.09.2020 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Dle mé zkušenosti mýslí zřejmě závěsy kormidel. Časem se to prostě začne trhat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: pát 25.09.2020 22:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.7.2018
Příspěvky: 44
Tak u mého Robina ( stejná konstrukce jako Gama ) došlo k částečnému odtržení křidélka při pádu po hodně tvrdém nárazu do stromu. prozatím jsem to vyřešil zakápnutím Purexem. Ale křidélko chodí ztuha. Nyní jsem si koupil tzv. papírové panty. Takže přes zimu celá křidélka oddělím a připevním pomocí těch pantů ( závěsů). Pak by to mělo být ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - jak létá?
PříspěvekNapsal: ned 27.09.2020 12:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4017
Bydliště: SK
Obrázky: 6
marina píše:
Tak u mého Robina ( stejná konstrukce jako Gama ) došlo k částečnému odtržení křidélka při pádu po hodně tvrdém nárazu do stromu. prozatím jsem to vyřešil zakápnutím Purexem. Ale křidélko chodí ztuha. Nyní jsem si koupil tzv. papírové panty. Takže přes zimu celá křidélka oddělím a připevním pomocí těch pantů ( závěsů). Pak by to mělo být ok.


Vytunenie pantov s "papierovími" pantamy doporučujem pri každých EPO (EPP) modeloch. Pri novom modely to nieje vždy nutné, ale časom, keď sa to začne trhať je to výborné riešenie.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz